Оригинал или кавър?

  • 119 777
  • 636
# 615
Е това вече е епидемия Sunglasses Харесвам много азиатската вълна, но това е  направо цунами Laughing
оригинала


кавъра, направо кърти MicrophoneNotesGuitar  и това е само един от многото кавъри

Виж целия пост
# 616
Danifin1, Томи Йохансон си е класик в кавърите.


Виж целия пост
# 617
Томи е страхотен наистина, той почти целият му канал е за тук и няма една лошо направена песен.
Виж целия пост
# 618
Danifin1, Томи Йохансон си е класик в кавърите.
О, зная го , много отдавна го следя. Страхотен е  и друг път съм споделяла негови кавъри Grinning
Цитат
natka
Томи е страхотен наистина, той почти целият му канал е за тук и няма една лошо направена песен.
Абсолютно Hands Ok Hand
Виж целия пост
# 619
Наистина е супер момчето, но аз предпочитам Jorn и Jeff Scott Sotto - въпрос на вкус. Имат много по-характерни и изразителни гласове, Jorn особено с този леко дрезгав, пясъчен глас ми е в топ любимите кавър изпълнители. Sparkling Heart

https://www.youtube.com/watch?v=UjZ5ocA_qHU&list=RDUjZ5ocA_q … amp;start_radio=1

Да ме прощава Тарето, ама Йорн ми е много ПО- /в случая/! Stuck Out Tongue Winking Eye
Виж целия пост
# 620
Bob Dylan - Knocking On Heaven's Door



Eric Clapton - Knocking On Heaven's Door



Guns n' Roses - Knocking On Heaven's Door



Мисля, че Гънс категорично печелят кавъра.
Виж целия пост
# 621
Два много сполучливи кавъра направени с ИИ на песни на Еминем в стил 50те


оригинала


кавър


оригинала

Виж целия пост
# 622
оригинал


кавър

Виж целия пост
# 623
Оригинал:



Кавър: Wink



Пълен запис:
https://youtu.be/zYdpsBqMCg4?si=vcZ-CVclJuxZ2r10
Виж целия пост
# 624
Всъщност оригиналът е на Бони Тейлър.

Скрит текст:
Нещо, което ме изненада. Винаги съм мислила, че песента "The Best'' е на Тина Търнър. В петък бях на голям концерт с много звезди от 90-те и една от тях беше Бони Тейлър. Тя каза, че е записала тази песен в края на 80-те и тя не е имала кой знае какъв успех. Една-две години по-късно обаче, Тина Търнър прави кавър и всички знаем в какъв абсолютен и вечен хит се е превърнала.

Оригиналът- Bonnie Tyler - The Best



Кавърът- Tina Turner - The Best


Виж целия пост
# 625
Току-що ми „докладваха“ този кавър. Оригинала всички го знаете.
Любопитно ми е какво ви е мнението? Аз съм със смесени чувства... Laughing

Виж целия пост
# 626
Със смесени чувства си, защото текстът не се връзва със стила музика. Напуши ме хилежа, докато я слушах. Joy

Ето от мен един оригинал на Евърли Брадърс:



Кавъра го знаем всички:

Виж целия пост
# 627
На мен ми звучи много добре "Пиратката", като се абстрахирам от текста. 🙂

Оригинал:
Los Bravos – Black is Black (1967)
Групата е испанска, с вокалист германец.


Кавъри:
Джони Холидей – Noir c'est noir


Стефан Воронов и "Щурците" – В телефонната кабина

Виж целия пост
# 628



Виж целия пост
# 629
Lambada
Оригиналът е на боливийската група Los Kjarkas, които издават песента през 1981 г. на испански под името Llorando se fue


През 1985 г. бразилската певица Marcia Ferreira издава своята версия на португалски език
Chorando se foi



През 1989 г. френската група Kaoma записва своята версия – Lambada, която копира версията на Ferreira. Интересното е, че не плащат авторски права и пишат фиктивно име като автор. По-късно е заведено дело срещу тях, което истинските автори печелят.




Дженифър Лопес също прави кавър на песента, през 2011 г., заедно с Pitbull – On the Floor.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия