Четвърти клас - II тема

  • 89 711
  • 740
# 270
Скрит текст:

Скрит текст:

Скрит текст:

Скрит текст:
Виж целия пост
# 271
Благодаря за теста!
Лесна диктовка.
От това, което успях да видя, като цяло ми се вижда лесен изпит.

Знаете ли кога излизат резултатите? След всеки изпит или общо за 4-те след приключването на последния?
Виж целия пост
# 272
Мисля си, че диктовката е гадна.
Виж целия пост
# 273
Мисля си, че диктовката е гадна.

Заради Ежко ли?
Има и доста думи, чийто правопис може да се сбърка.
Виж целия пост
# 274
И доста запетаи за поставяне. Там са зависими от това колко се старае четящият.
Виж целия пост
# 275
В четвърти клас Ежко (и въобще правописа) не би трябвало да ги спъне, но запетаите не знам. Дано не ги кастрят твърде за пунктуация, малки са още, за да са перфектни. Под пунктуация имам предвид основно запетаите.
Виж целия пост
# 276
Да, диктовката и на мен не ми харесва. Ежко, трапчинка, запетайки... Crazy
Виж целия пост
# 277
Сега ми хрумна, че един от капаните ще бъдат главните букви. Съмнявам се повечето деца да се досетят, че Ежкова полянка е с главна буква, както и че Ежко всъщност е име. Гадна е диктовката, да, но дано да се справят нашите!
Виж целия пост
# 278
Сега ми хрумна, че един от капаните ще бъдат главните букви. Съмнявам се повечето деца да се досетят, че Ежкова полянка е с главна буква, както и че Ежко всъщност е име. Гадна е диктовката, да, но дано да се справят нашите!

Питам сина ми: Как написа Ежко и Ежкова поляна?
Той: Е, как? С главна буква естествено!

Ще видим в действителност какви ги е творил след 3 работни дни доколкото прочетох.
Виж целия пост
# 279
Точно заради Ежкова полянка и многото запетайки в едно изречение. Като цяло думите не ми се виждат сложни. Но пунктуацията - да. Успокоява ме че, сгрешиш ли една запетайка, и други да сгрешиш все за една грешка се отчита.
Виж целия пост
# 280
Не ги подценявайте Simple Smile)) Наскоро от стар тест му правих диктовка, спази и запетайки и главни букви, че и едно тире... Но така или иначе първата мина...другата седмица пак, по три Simple Smile
Виж целия пост
# 281
Калина не мога да я преценя, т.к. на моменти прави т.нар. „балъшки грешки“ (определението е на класната). Тоест, грешки от разсеяност и/или притеснение. Каквото и да е направила, дано да е спокойна и доволна!

П.П. Аз не съм я чувала още днес, защото им е забранено да използват телефони в у-ще.
Виж целия пост
# 282
В нашето училище не учат в деня на изпитите.
Моят вече рита топката втори час на двора.
Виж целия пост
# 283
Държи се и на пунктуация. При тестовете, които правиха за подготовка, за всяка непоставена запетайка или друг препинателен знак, класната отнема по 0,25 т. Моята също е разсеяна за знаците.
Виж целия пост
# 284
Държи се и на пунктуация. При тестовете, които правиха за подготовка, за всяка непоставена запетайка или друг препинателен знак, класната отнема по 0,25 т. Моята също е разсеяна за знаците.
Може и отрицателни оценки да има тогава Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия