Любители на Котки - Тема 120

  • 55 356
  • 760
# 165
Момичета, не се карайте, моля ви. MayyaI не е искала да създаде чувство на вина и да връща негативни емоции, просто е различна по характер от тебе. Напротив, това, което каза е, че човек винаги се надява и на чудо за тези които обича (защото чудо понякога става, наистина), но не винаги. Болестта на Шарко беше смъртоносна, вероятността да загине беше голяма, единици са котетата, които оспяват да се преборят с нея. За това майка му изобщо няма вина. Напротив, тя направи всичко, което е възможно за да го спаси.  Малко късмет или сили не му достигнаха.
Недейте дасе нападате. В този форум ни свързва една обща обич и просто трябва да се подкрепяме, радваме и споделяме за тези малки мили същества, които всички обичаме.
Виж целия пост
# 166
Мира, кой точно мой коментар е ехиден???
Като не можеш да разбереш писаното е твой проблем.

 В@ня , явно не е грозно да поискаш помощ.
Ама напишеш, че си е дал е ...грозно.
Виж целия пост
# 167
Калина, аз първия коментар го разбрах и не реагирах. Вторият беше ненужен.


Майя, грозно е това:

Относно опората, може би искаш да преснимам и изтипосам тук сумите, които лично аз съм превела на Intriga за лечението на Шарко???

Защото докато едни леят сълзи по форуми за надежда и въжделения, аз направих това, което беше нужно.
И смятам, че след като нещата са свършили е безсмислено да се поддържа известно чувство на вина. И да се връщаме към минало, което няма как да променим.

А ти с "надеждата" си към миналото време, какво правиш?

Няма да обяснявам защо втори път и няма да обяснявам защо би засегнало някой.
Виж целия пост
# 168

 В@ня , явно не е грозно да поискаш помощ.
Ама напишеш, че си е дал е ...грозно.

Ясно, грозно е да напишеш истината. ooooh!
Виж целия пост
# 169
не се разбираме, ама не е и нужно Wink
Виж целия пост
# 170
Да се върнем на темата за котките Simple Smile
Виж целия пост
# 171
Момичета,не се сещам дали съм ви питала,но ако е така ще се повторя,кажете ми с какво почиствате очичките на котета най вече тези които са плачещи заради породата,отначало ни казаха сребърна вода,михме всеки ден дори понякога и сутрин и вечер,след това ветеринаря ни каза да варим лайка и с нея михме но проблема ни е че докато сме на работа и текат очичките и докато се приберем толкова се е втърдило че и с нокът е трудно да го махнеш и създаваме дискомфорт на котето...
Виж целия пост
# 172
Овлажнявайте обилно с памуче втвърдените секрети, оставете да поомекнат и след това изчоплете. Може и да проработи.
Виж целия пост
# 173
Да Ви питам за тоалетнете-какви ползвате и от кои сте доволни? Купихме силиконова и като пикат стават жълти кристалчетата, но не могат да се премахнат. Така ли е или има някакъв начин? Търся тоалетна, която не мирише, хигиенична е, не се разпася като бетонита с лапичките на всякъде и е на сносни цени.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 174
Така е, пожълтяват кристалите. Около нейната тоалетна винаги има изкарани, които са се закачили по лапите.
Колкото повече са пожълтелите, по-силно замирисва. Ок съм със силиконовата аз.
Виж целия пост
# 175
Интрига, аз пробвах веднъж само със силиконова тоалетна и заради описаните от теб неща се отказах от нея. Не мога да обирам жълтите камъчета и си остават в тоалетната. Попаднах на един вид бенто - обезпрашен бентонит. Супер доволна съм от него - представлява само обли камъчета, реално погледнато почти без прах. Не мога да посоча марка за съжаление, но ако идеш в някой зоо магазин питай точно за обезпрашено бенто.

IveI S, как е Мушо?

Хора, къса ми се сърцето... Извинявам се, че ви занимавам, но ми е наистина много тегаво. От няколко дена участвам в няколко групи за котки и кучета, търсещи дом или имащи нужда от средства за лечение. Много са... ужасно много... Къде е държавата? Помага ли по някакъв начин?

Мъчно ми е и за всички хора, живеещи в мизерия. За хората нямащи пари да си платят елементарно лечение... Защо живеем в такъв свят? Sad((
Виж целия пост
# 176
На колко време долу горе сменяте силиконовата тоалетна?
Виж целия пост
# 177
Момичета,не се сещам дали съм ви питала,но ако е така ще се повторя,кажете ми с какво почиствате очичките на котета най вече тези които са плачещи заради породата,отначало ни казаха сребърна вода,михме всеки ден дори понякога и сутрин и вечер,след това ветеринаря ни каза да варим лайка и с нея михме но проблема ни е че докато сме на работа и текат очичките и докато се приберем толкова се е втърдило че и с нокът е трудно да го махнеш и създаваме дискомфорт на котето...

Памук или тампони за почистване на грим, напоени с физиологичен разтвор. Навлажнявате очите и нослето първо и после се чисти по-бързо. Като малка и нашата беше доста гурелясала и лесно не се даваше да я чистим - сега и самичка добре си "мие" муцунката и понякога няма нужда ние да се намесваме.
Виж целия пост
# 178
Момичета, искам да прибера временно тази душичка: https://www.facebook.com/LetsAdoptBulgaria/photos/a.179218182111 … ype=3&theater Но съм сигурна, че приятелят ми няма да е съгласен. Ще се опитам да го убедя, че ще го държим само в кодирора (прилично голям е и по пода минават тръби и е топличко)... Все пак по-добре, отколкото в клиниката. Ще му говоря, ще има храна и вода, ще е на топло и ще усеща любов. Събирам сили да говоря утре... Предвиждам, че ще се изпокараме и ще си се нацупим един на друг. Той - как мога да искам такова нещо от него, а аз - как може да ми откаже. Като алтернатива гледам обяви на разни необзаведени имоти... Търся нещо евтино, което евентуално може да се наеме краткосрочно... Въпреки, че кой наемател би се съгласил...
Виж целия пост
# 179
Здравейте! Не съм писала тук от много време, защото не съм имала никакви проблеми с добитъка, до сега. За втори път в рамките на месец се изпикава в леглото ни. Всъщност от около месец пикае където свари, но основно върху дрехи и вещи на мъжа ми, и в леглото пикае от неговата страна. ( Мъжа ми пътува доста и когато се прибира се е случвало да му пикне я върху куфара, я върху някоя дреха, но само веднъж, колкото да си умирише на негово си. Сега обаче мъжа се задържа вкъщи и таз Гад пощуря...Чудя се дали не му намеква да вземе да си заминава хихи) Котарака е мъжки, на почти 8 години, кастриран още при първото разгонване преди да навърши годинка. И преди това си беше и си остана изрод неземен. Никаква гальовносът, ако му посегнеш да го погалиш се обръща и хапе, идва да се гали много рядко, когато е на кеф само. Див, търчи като кон из къщата, няма затворени врати за него, освен ако не са с ключ. Принудих се да сложа топки на вратите, защото преди правеше тези номера в стаята на детето. Живее само вътре, излиза само на една тераса, от която няма достъп до други котки и не може да излиза, но по стълбите в къщата се качват други котки и той ги надушва под вратата и става страшно. Настръхва целия, ако случайно мина покрай него се хвърля на мен. Веднъж такива зъби ми заби, че белезите още ми седят на крака. Няма оправия с това животно и не знам какво да правя.
Моля за съвет, някакъв, работещ. Във вторник почивам и ще го водя и на ветеринар, все пак, макар здравословно да си е наред - храни си се повече от добре, пие вода, не е залежал, бодър си е и то доста...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия