Януарски бебета 2018

  • 87 641
  • 552
# 315
Аз мислех да купя барбарон, но се отказах. В тази жега не мисля, че ще му е комфортно нищо че включвам климатик. Иначе би било удобно, защото все седнал иска да седи

Да, идва досто топло време права си. Макар, че вкъщи е доста хладно и тъмно. Ще си помисля още малко. Пуст мерак Grinning Simple Smile
Виж целия пост
# 316
Помисли си колко място ще заема и дали ще се ползва по-натам. Мен мястото ми е основен проблем...колко работи разпродадох в  olx...ползваш малко и после се чудиш какво да го правиш.
А и на мен лично барбароните са ми ужасно грозни, приличат ми на торба боклук пльосната насред хола. Но това вече си е мое мнение, аз съм малко като Монк Simple Smile
Виж целия пост
# 317
Здравейте, мами! Ние сме на 5 месеца и 10 дена. От 10 дена се захранваме и успешно заменихме обедното хранене
От 10 дни захранвате и вече сте заместила хранене?! По принцип това трябва да става по-плавно поне в рамките на месец, а и на 5 месеца е препоръчително все още да си има допълващо млечно хранене, но вие си преценяте.
Виж целия пост
# 318
Не се лъжете за барбароните,още по малко евтините в олх.В отчетната момичетата се оплакват че са пълни с парцали и за големи бебета над 8 кг. са им тесни в краката.И аз се бях решила,но моят няма да влезне шишкави са му доста.За захранването май споделих,ще почна при 6 пълни месеца в началото на август и постепенно само да опитва,за никъде не бързам Simple Smile
Виж целия пост
# 319
Здравейте, мами! Ние сме на 5 месеца и 10 дена. От 10 дена се захранваме и успешно заменихме обедното хранене
От 10 дни захранвате и вече сте заместила хранене?! По принцип това трябва да става по-плавно поне в рамките на месец, а и на 5 месеца е препоръчително все още да си има допълващо млечно хранене, но вие си преценяте.

Следвам препоръкати на ЛЛ(която ми е майка и е лекар от над 20 години) и конкретно схема за захранване изготвена от Доц.Д-р Миглена Георгиева, детски гастроентеролог. Което е зеленчуково пюре с мляко, което се въвежда за 10-14 дни от 2ч.л. до 150мл преди млякото (АМ или кърма). И десет лекаря да попитате ще кажат десет различни неща. Аз до доверявам на майка ми напълно. И по-конкретно захранвам от 16.06 и днес 28.06 изяжда това количество.
Виж целия пост
# 320
Хм, явно тия барбарони са нещо друго, аз си мислех за едно дето му викат пуф.
Виж целия пост
# 321
Мен и сестра ми са ни захранили на 4 месеца. Което е адски рано според мен ама какво, ей ни на - здрави-прави и без никакви алергии и стомашни проблеми Simple Smile
Виж целия пост
# 322
И аз също съм захранена от 4 месец,но храната е била с друго качество.Не търся конфликт и не съдя никого,споделих защо не се включвам по темата за захранването.
Виж целия пост
# 323
И аз също съм захранена от 4 месец,но храната е била с друго качество.Не търся конфликт и не съдя никого,споделих защо не се включвам по темата за захранването.

Започнах захранването един ден преди 5 навършени месеца. Според повечето лекари оптималното време за захранване е около 20та седмица след раждането, но не преди 17та седмица.Разбира се бебета , които са изцяло на кърма да се захранят  на 6 навършени месеца. Правя му само домашни пюрета със зеленчуци от нашата градина градина. Няма проблем всеки може да изрази мнение. Както казах и десет човека да попиташ, десет различни мнения ще чуеш.
Виж целия пост
# 324
Здравейте,мамчета!
Не съм писала от много,много време,често казано нямам и много време да чета какво става тук,как са ви бебечетата.Бебка на 6.07 прави 6 месеца. Захраних я точно на 5 месеца със сладък картоф(нямах тиква и понеже той е много близо до нея избрах него) . За захранването има много мнения в интернет пространството.Тиквата е най-добрия избор според мен . Аз захраних със зеленчук ,педиатъра ни каза още на 4-тия с плод.Имаме вече почти 3 заместени хранения (зеленчукови пюре,плодово пюре,оризова каша с банан) Храним се 5 пъти на ден (сутрин и вечер АМ) .Малката вече е много спокойна дори забравихме бебешкия рев за наше щастие.
Вече лази (Не и се получава много сполучливо ,защото още не е много стабилна,но опитва детето и не се отказва.)
Виж целия пост
# 325
hriska91,
Как е бебчо, мина ли му температурата? Дано вече е добре!
Ние много изоставаме с ваксините, че все някой е болен вкъщи, но поне Ротарикса сложихме.
Виж целия пост
# 326
И ние днес сложихме ротарикса. Че той имаше хрема, каката беше болна.
Petrova. B кога успя три хранения да заместиш. Аз за щастие имах домашна тиква и започнах с нея, днес добавих и две лъжички картоф. Много му харесва и ако не спра да му давам ще изяде пълна порция, но мен ме е страх и караме по бавно.
Виж целия пост
# 327
И ние днес сложихме ротарикса. Че той имаше хрема, каката беше болна.
Petrova. B кога успя три хранения да заместиш. Аз за щастие имах домашна тиква и започнах с нея, днес добавих и две лъжички картоф. Много му харесва и ако не спра да му давам ще изяде пълна порция, но мен ме е страх и караме по бавно.


Не съм бързали със захранването,но на малката много и харесва затова си и давам не я лишавам .  Започнах със сладък картоф 3 дни и го давах и след това по един зеленчук с него  докато не изразих няколко и започнах да си правя най-различни комбинации.
Детето има голямо желание за друго храна освен мляко ч.Когато ядем само премлясква и си отваря устата.Затова реших да не въвеждам всяко едно по отделно 3 дни.
Виж целия пост
# 328
При нас беше същото по същото време когато и при вас се случва.
Аз го разчетох като скок на растежа.
За щастие продължи само 2-3дни.
Здравейте. Моето дете утре навършва пет месеца и от няколко е чудо вкъщи - през нощта се буди по 5 пъти / а до скоро по 2/, денем мрънка и трудно заспива? Някой минал ли е през това чудо? До кога продължава?
Единственото, което си мисля е че сега с това покъртително време не е постоянно навън, а ние попринцип живеем в къща и сме по цял ден на двора ... не знам, чудя се просто...
П.С. Аз преди и след ваксина давама Туя Оксиденталис, предписано ми е от хомеопат. Първия месец не го давах - малкия беше неспокоен и проплакваше в сън, после като започанах да го давам - все едно не е бил на ваксина.
Виж целия пост
# 329
Радвам се , че темичката се пораздвижи Simple Smile Ние сега навършваме 5 месеца. Всички условия, да започнем със захранването мисля са си налице. Ще чакам 6ти месец, иначе ми става чак гузно, като ям пред нея и ме зяпне в устата :ДД Също ще се водя по бебето, за заместените хранения, иска ми се основно да си е на мляко през първата година, но тя сама ще си покаже Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия