Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-24

  • 72 424
  • 753
# 675
Моля ви, не изливайте гнева си за цялата грозна картинка по българските квартали върху Иван. Той мисли като 95% от българите, които предпочитат собственото си удобство пред това сградата да е красива.  Да, аз също не съм съгласна с това, но не ходя да свалям червената изолация на съседа, нали?
Ако наистина искате нещо да се промени, това няма да стане като наричате някого "селянин" във форума, а като пускате сигнали в общината за направени преустройства по фасадата.
Виж целия пост
# 676
Сега ме замислихте кое е по лошо, да си простреш праните гащи ХL на терасата или някой да си изтърси покривката върху праните гащи?

По-лошо е да се коментират цял ден XL гащи, в тема за имотния пазар.
Е, то това беше метафора, жалко че не се разбра съвсем така !

Беше и забавно първите 30 минути. Вече втори ден се пишат глупости.


Скрит текст:
Само да ви споделя, щом ще си говорим глупости - в нас си се разхождам чисто гол и съседката от съседната сграда постоянно стои на прозореца. Веднъж се разминахме на общия паркинг с нея и съпруга й,
 но не ми направиха забележка - значи не й грозя гледката.
Виж целия пост
# 677
Мен ми стана доста интересно обаче това с прането. Ами абсурдно е и забравете някой да казва на хората в България, къде да простират и къде не. Както каза една потребителка по-горе ние сме българи, не сме германци и ако някой политик се опита да промени това ще бъде изяден на мига. И да, предпочитам да ми е удобно като не преча на никого. Това как изглежда една сграда няма практическа стойност за удобството на никой.
Виж целия пост
# 678
 despereta - ама това според някои във форума е шпиониране....Както и да е, аз мисля, че спорът не може да бъде разрешен тук, а и е безмислено - има хора, които мислят, че няма значение как изглеждат отвън сградите и е върла снобия да се изисква нещо в тази насока, че и квалификации дадоха, а другите  отчаяно се опитват нещо да обяснят на хора, които изначално не възприемат и имат друг светоглед. То затова различните квартали (и особено сгради) изглеждат различно и имат различна пазарна стойност. Не мога да повярвам, че има хора, които не го разбират, но явно е така.
Виж целия пост
# 679
Прав си,  практическа стойност няма. Но има естетическа и законова, а също и по строителните стандарти. И тъй като не съм напълно наясно кои точно преустройства се водят незаконни и опасни за конструкцията, ще покажа само естетическият резултат от практическите преустройства:
1. Произволен блок в Люлин. Всъщност тук дори се вижда само 1 климатик. Бихте ли дали една камара пари, за да живеете тук?
https://www.google.bg/maps/place/%D1%83%D0%BB.+%E2%80%9E%D0%9B%D … 82h,115.69t/data=!3m7!1e1!3m5!1sS0IKxxQA2l3zX9mNaYPlBg!2e0!3e11!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x40aa9a7c74b4d779:0x255166af47ebc798!8m2!3d42.7214627!4d23.2420544

2. И за да не кажа някой,че имам двойни стандарти и че Люлин е по-евтин квартал, ето същата картинка в прехваления Лозенец, където цените са вече 2 камари:
https://www.google.bg/maps/place/%D1%83%D0%BB.+%E2%80%9E%D0%9F%D … 46h,101.34t/data=!3m6!1e1!3m4!1stt6iN4ozB0Y7MR0OqXMgnQ!2e0!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x40aa8453829d2d01:0x4ea565957d4fe02c!8m2!3d42.6696002!4d23.3259427

Очаквам наддаването да започне сега.
Виж целия пост
# 680
Мили мои, темата е от 5г., но нямам спомен да падала на толкова ниско ниво. Предлагам да приемем, че дискусията за гащите и климатиците е изчерпана, няма нужда да се повтаряме. Игричката "Дай ми куклата на ти парцалките"  е подходяща за детската градина. Лични нападки и квалификации са присъщи за едни други теми в този форум. Не знам, защо иначе така стриктните модератори не се погрижат за всички постове извън темата, вече втори ден!?
Виж целия пост
# 681
Моля ви, не изливайте гнева си за цялата грозна картинка по българските квартали върху Иван. Той мисли като 95% от българите, които предпочитат собственото си удобство пред това сградата да е красива.  Да, аз също не съм съгласна с това, но не ходя да свалям червената изолация на съседа, нали?
Ако наистина искате нещо да се промени, това няма да стане като наричате някого "селянин" във форума, а като пускате сигнали в общината за направени преустройства по фасадата.

Иван е просто символ, олицетворение, събирателен образ. И бедата е точно в това, че 95 % от българите мислят така, а тези 5 %, които не мислят, се чувстват безпомощни да променят нещо. Което не пречи да опитват.
Виж целия пост
# 682
Poppea, има си начин и начин дадено нещо да бъде казано. Вие тръгвате с обидни квалификации и много ясно, че в отовор ще получите: ще си правя каквото си искам с имота! Аз съм мека като масло. Като ми кажат - винетка 100 лв - казвам ОК, щом се налага. Като ми кажат - забраняваме дизеловите коли - казвам ОК, ще си купя бензинова. Като ми кажат - не може да си окачиш външното тяло на климатика на фасата - казвам ОК, щом такива са правилата, то аз ще ги спазя. Обаче да ми говорят за "захабеното бельо на Бай Ганьо" и други неща с такъв тон - ами каквото повикало, такова се обадило... (простирам си дрехите на ниска сушилка)

Но едно е дадено нещо да бъде казано по твоя и на jedinait начин, друго е да бъде казано по начина на desperata. Премерено и цивилизовано.

И стига с тази естетика. За различните хора естетиката се измерва по различен начин. Давате пример с различни дограми в един блок. Много ясно, че резултатите ще са различни и ще стои като кръпка като се прави на парче. Дори и да се използват еднакви цветове. Нищо не може да се направи. А в другите държави, където не можеш да правиш каквото си искаш, явно все пак опираме до закони.

milittana, взимам си вчерашните думи назад. Няма нужда във всеки пост да правиш препратка към думите ми Simple Smile
Виж целия пост
# 683
Наистина ли мислите, че промяната на обществото следва да започне от регулацията на простирането на пране?

Принципно съм съгласна с вас, че естетиката е много важна - аз твърдо вярвам в broken windows theory. И все пак, четейки темата, човек ще остане с впечатление, че всичко друго е наред и единствено остава да се справим с простирането и готово. Далеч по-сериозни проблеми има - например извозването на снега зимата, оправянето на всякакви козирки, които падат под натрупалия се сняг или снегът се свлича от тях върху минувачите, ледените висулки, които ни висят над главите, чистенето на тротоари и пътища, премахването на паркиралите навсякъде коли, които затрудняват движението на хора в инвалидни колички или майки с деца в количка. Пирамидата на Маслоу - нека тръгнем от долу нагоре, първо важните проблеми, а после козметичните.

Климатици с външни тела има далеч не само в България и Източна Европа - виждала съм климатизирани сгради и в Германия, в Брюксел пък живях в такава. Външните тела са подредени в редица, едно под друго, заустени в улук. В нашият блок е по същия начин и всички се отопляват с климатик (топлофикация нямаме). Изолацията на фасадата е правена цялостно, отзад - уви, на парче, но слава богу в еднакъв цвят и без креативни решения. При поставянето на нашата изолация, със съгласието на съседите на общо събрание, практически се приключи топлоизолирането на сградата, нашият апартамент беше последният без. Аз и всички съседи впрочем сме в нарушение на ЗУТ, както и всички хора, положили външна изолация без разрешение за строеж. За момента, ДНСК е в режим на търпимост към такива самоинициативи, но аз поне се надявам след няколко години със съседите от блока да направим цялостна допълнителна изолация по всички правила на ЗУТ и ЗУЕС, защото настоящата изолация е с дебелина само 5 см.

Отново се връщам към пирамидата на Маслоу - това да можеш да си позволиш да ти е топло през зимата (т.е. да си сложиш климатик и изолация) е основна необходимост, не е глезотия. Предвид масовите заплати, простете, но ми се вижда малко безчовечно точно за това да се пускат сигнали в общината.
Виж целия пост
# 684
Като започнете с тези чупки от кръста, че София станала такава и онакава заради селяните, ми е супер смешно. Сякаш остъкляване нямаше и прани гащи не висяха по време на комунизЪма, когато местенето от село беше почти мисия невъзможна. А петте процента естети от тогавашните 8 млн население на България правят само 400 000 души. Все някой естет ще да е бил и извън София по онова време. Така че смятайте на едномилионен тогава град колко естети е имало hahaha Май пак не са били достатъчно, защото нито в София, нито в който и да е град в България кварталите някога са били красиви.
Виж целия пост
# 685
Естети, аристократи, парвенюта... тука да няма състезание по грешно използване на думи?
Виж целия пост
# 686
За "аристократи" съм съгласна, за "парвенющина" - донякъде, но "естетика" си е употребена съвсем на място, като синоним на "вкус" и "усет за красивото" и антоним на "безвкусица", "грозота" и "кич".
Виж целия пост
# 687
Не съм съгласен. Да искаш да живееш в добре изглеждаща сграда не те прави естет.
Виж целия пост
# 688
Да си говорим за ИМОТИ и цени, както се казва: "кой, каквото и да ти говори, всъщност става въпрос за пари" Външният вид на една сграда пряко бие в джоба на собствениците на апартаменти в нея!!! Все един ден ще дойде моментът за продажба и тогава ще се чудят, защо техния имот е с 10-15000Е по-евтин от на съседа през 2 сгради. Като не се грижат за собствеността си през годините и сградата им е заприличала на "свободно съчинение",  такъв ще е резултатът. Собствениците сами си нанасят много по-големи поражения и от най-калпавия строител.

Вие като купувачи, какво виждате първо като отидете на оглед: района около блока и сградата, после общите части и най-накрая се качвате в апартамента. Ееее... и колко от вас не са купили иначе добър апартамент заради омятана сграда, провиснали кабели и какви ли не личностни отпечатъци по фасадата. На колко от вас ще им направи добро първо впечатление една спретната фасада, където си личи, че има ред и поддръжка и влизайки в нея ще се почувства уютно. И дали няма да плати повече пари за апартамент във втората сграда...разбира се, а същия апартамент в първата ще се продаде на под пазарна цена. Ай, честито! И не ми казвайте, че не ви пука, важното е да ви е удобно.
Виж целия пост
# 689
Затова е крайно време и да се въведе обсъжданата вече не знам колко години паспортизация на сградите, където всичко това ще бъде отчетено. В момента, в който съседната сграда е с по-висока оценка и цените са по-скъпи ще почнат хората да се сещат, че и това има значение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия