Банята - 31-ва тема

  • 114 932
  • 837
# 480
Мненията в темата са, че на Мапей са най-добри фугиращите смеси. Ние имаме опит с Церезит, от които не сме доволни. Изпопадаха част от фугите в банята към седмата година.

И аз съм чела отлични отзиви за Мапей, но пък не намерих подходящ цвят. Взех на Боро, дано е добра. Майсторът ме увери, че е качествена. Thinking
Виж целия пост
# 481
Гледайте и срока на годност.
Виж целия пост
# 482
Да попитам и за сифоните - рогов да е, с квадратна форма на коя фирма?
Душ комплект и батерия за мивка мисля на Видима да взема. Не съм измислила какво да сложа до душа за шампуан, сапун и т.н.
За цвета на Фугата ще ми трябва нещо от сивата гама, бяло и бежаво, може би по-лесно ще намеря. Искам да е максимално незабележима.
Харесах един моноблок на Церсанит обаче на едно място пише, че е произведен в Румъния, на друго, че е Полски. За качеството се чудя как е - заради механизмите на казанчето най-вече?!
Виж целия пост
# 483
При нас отлепвнето не е в ъглите, а по средата на стената, под душа.
Виж целия пост
# 484
При нас отлепвнето не е в ъглите, а по средата на стената, под душа.
По вероятно не е фугирано около  s на душа и от там се просмуква вода по картона.Махнете декоративните капачки и вижте как е .
Виж целия пост
# 485
Цялата плочка е тръгнала да пада, на няколко места така. Под душа.

По принцип гипсокартона в банята, моят майстор каза че се слагат 2 пласта, слабо място били вътрешните ъгли и залепени плочки там, много вероятно е да не е здраво укрепен вътрешен ъгъл, получават се вибрации и леки размествания, най-напред се отваря фуга......комбинирано с неподходящо лепило за плочките, сигурно е това

Нямаше ли едни ленти за ъглите, които се лепят?

Не го харесвам този гипсокартон и това си е! Верно става бързо, идеално гладко и няма толкова строителна мръсотия, но...

За куфари около тръби в баня не е ли по-добре да се използват аквапанели? По-скъпо е но пък не е голям метраж.
Виж целия пост
# 486
Здравейте,

Поръчахме си плочките и цялата санитария.
Душовете, по насрояване на ММ, взехме на фирма Deante. Някакви полски са, от Баня Стил. Консултантът ни убеждаваше, че са добри, но аз не намирам никаква информация за тях в интернет.
Някой да ги е чувал или да има опитс тях, за да сподели отзиви?
Виж целия пост
# 487
Здравейте,

Поръчахме си плочките и цялата санитария.
Душовете, по насрояване на ММ, взехме на фирма Deante. Някакви полски са, от Баня Стил. Консултантът ни убеждаваше, че са добри, но аз не намирам никаква информация за тях в интернет.
Някой да ги е чувал или да има опитс тях, за да сподели отзиви?

Щом няма информация, полска е само регистрацията на марката, най-вероятно е китайски , пакетиран за полска марка.......нямам нищо против китайско производство, на външен вид даже са им много добре, даже и грое имат производство там, проблемът е в качествения контрол на съответната марка......като е нова неизвестна марка , кой знае дали го прилагат, големите марки имат  традиции и стратегии за много години напред.
Виж целия пост
# 488
rumen_iankov, благодаря много за предположението. Ще ходя да погледна в банята и ще предам на мъжа си.

Doris, aз не харесвам куфари, с гипсокартона покрихме изцяло стените, за да не се получават куфари. Още ме е яд, че за комина в кухнята не сме се сетили да го направим така или дори той да се вгради в стената още при строежа, та там ще има един куфар сега, който направо ще ми извади очите.

И аз гледах, че продават смесители Деанте в Баня стил и ги проверявах, понеже има доста намалени. Може пък да са си добри. В Полша в момента се правят много плочки и санитария. На нас ни казаха, че голяма част от италианските плочки се произвеждат там. Имат някакъв опит вече.
Виж целия пост
# 489
..
Doris, aз не харесвам куфари, с гипсокартона покрихме изцяло стените, за да не се получават куфари. Още ме е яд, че за комина в кухнята не сме се сетили да го направим така или дори той да се вгради в стената още при строежа, та там ще има един куфар сега, който направо ще ми извади очите.
...

Аз приемам куфарите, все пак при тези наши "големи" бани прекалено много пространство ще се отнеме, ако изравним цяла стена заради тръби в ъгъла. Но не харесвам да се прави с гипскартон, по-добре аквапанел, по-скъпо, но по-здраво и стабилно. А в баня трябва да е много отчайващо крива стената за да не се прави с мазилка Hands V
Виж целия пост
# 490
В нашата баня (НС), беше отчайващо крива стена, и се наложи да я изравняваме с мазилка. Още се чудя, какво точно са правили в тази баня, че то не стени, а цяло безобразие...
Виж целия пост
# 491
Благодаря за мнението.
Изрично ги попитах при проблем дали има кой да се отзове и да отстрани, казаха, че си имат тук офис и имало кой да се погрижи.
Питах ги и дали ръждясват, казаха, че нямало как.
Моето най-голямо притеснение беше поради факта, че ще се вграждат и ако недай си Боже се прецакат, трябва да се кърти. Но мъжа ми ми обясни, че това няма общо с външните тела, понеже тръбите, които се слагат вътре са ПВЦ и са такива без значение дали съм сложиша тяло на Грое, Деанте или нещо друго. Какво друго дефакто би могло да се прецака по самите външни тела?
Здравейте,

Поръчахме си плочките и цялата санитария.
Душовете, по насрояване на ММ, взехме на фирма Deante. Някакви полски са, от Баня Стил. Консултантът ни убеждаваше, че са добри, но аз не намирам никаква информация за тях в интернет.
Някой да ги е чувал или да има опитс тях, за да сподели отзиви?

Щом няма информация, полска е само регистрацията на марката, най-вероятно е китайски , пакетиран за полска марка.......нямам нищо против китайско производство, на външен вид даже са им много добре, даже и грое имат производство там, проблемът е в качествения контрол на съответната марка......като е нова неизвестна марка , кой знае дали го прилагат, големите марки имат  традиции и стратегии за много години напред.
Виж целия пост
# 492
В нашата баня (НС), беше отчайващо крива стена, и се наложи да я изравняваме с мазилка. Още се чудя, какво точно са правили в тази баня, че то не стени, а цяло безобразие...

Понякога има отклонение 10-15 см по вертикала и тогава се натрупва твърде много мазилка, която да коригира нещата, което е предпоставка за падане Simple Smile Може би затова и слагат гипсокартон вместо мазилка в такива случаи.

Но при по-малки кривини и отклонения, аз лично предпочитам изравняваща мазилка.
Виж целия пост
# 493
Едната ни баня е цялата облечена с гипсокартон. Картонът е единичен. Плочките не са се разлепили от 2008 г насам. Сега се наложи набързо да я преправяме и лепихме плочка върху плочка. Стените са бетон. Лепени баха с ЦМ11 на Церазит, но тогава лепилото беше много по-качествено от сега и въпреки всичко не падат плочките лепени с него.

Виж целия пост
# 494
drago, а хидроизолация полагали ли сте отдолу?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия