Резултати от микробиология

  • 235 931
  • 2 337
# 255
Чревни бактерии има във влагалището, ще ти назначат лечение.
Нямаш лактобацили, по това трябва да работиш също отделно.
Виж целия пост
# 256
Чревни бактерии има във влагалището, ще ти назначат лечение.
Нямаш лактобацили, по това трябва да работиш също отделно.

Да, четох за тези чревни бактерии във влагалището и че трябва задължително да се излекуват преди да се правят опити за бебе, а ние точно искахме да правим и затова поисках микробиология. Има ли възможност да се хванат след СПА- басейн и парна баня, защото 3 дни бяхме преди да отида при гинеколога? След басейна си слагах всяка вечер Idelin Belima уж да не хвана нищо, но явно не е помогнало. Ние не правим орален секс с приятеля ми и трябва да са попаднали по друг начин не където трябва. Видях в резултата като препоръчано лекарство Ципрофлоксацин. Мога ли да почна да пия или да чакам до сряда гинеколога да ми изпише лекарста?
Много ли е притеснително, че нямам лактобацили?  Видях коментар да се слагат глобули Флораджин?
Виж целия пост
# 257
От анален секс с недобра хигиена може да се получи това, но това е само една от много причини. При жените, знаеш, аналният отвор и влагалището са близо и е лесно преминаването на какво ли не от едното място на другото. В случая винаги казват "не носете прашки и след ходене до тоалетна (по голяма нужда) се избърсвайте отпред назад, и никога отзад напред" НО е факт, че много жени спазват перфектна хигиена, и все пак се озовават с бактерии във влагалището, чието място не е там...
Лактобацили се възстановяват с прием на вагинални пробиотици, има много на пазара, под формата на капсули или на разтвор. Аз харесвам Гинофилус и Лациум, Нарине също са хубави, но скъпи. През устата също се приемат пробиотици. Това е лесният вариант - по-дългият е, преди да се приложи пробиотична терапия, да се слагат вагинални таблетки витамин Ц, с цел да се подкисли средата и лесно да могат да се захванат лактобацилите, които се слагат  (те обичат кисела среда). МОжеш да пробваш, след цикъл, 6 вечери да слагаш Феминела Ваги Ц, и после докато ти дойде - да слагаш вагинален пробиотик.
Но първо лечението - не  бързай да започваш, изчакай до прегледа, а и Ципрофлоксацин не е най-добрият избор, виж како ще ти изпише гинеколога ти, няма да е само орално, а ще трябва и нещо да слагаш.
Не се притеснявай и не бързай Simple Smile
Виж целия пост
# 258
Благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 259
Здравейте, може ли да помоля за разчитане и на моите резултати. С лекарката ми ще се чуя в понеделник. Само да отбележа, че съм бременна в 5г.с. На прегледа се осъмни за инфекция и ми изписа Флуомизин докато излязат резултатите.

Виж целия пост
# 260
Имаш гъбички и нарушена вагинална флора, тъй като нямаш лактобацили.
не се притеснявай, оправят се и двете Simple Smile
Виж целия пост
# 261
Наред е всичко, не се притеснявай.
Знаеш, че кандида е нормална при бременност - казвам го за успокоение твое - в случая имаш само спори, което за мен значи, че в някакъв етап отново може да се развият. Затова усилията ти занапред нека са насочени към балансирано хранене, без бързи въглехидрати, спазване на сухота и хигиена в интимните части, прием на пробиотици, вагинално също можеш да слагаш капсули с пробиотик - умерено количество са ти, според резултата, а е добре да са "преобладаващи" или "в изобилие".

Здравейте, благодаря за предишните съвети и напътствия. Следващите микробиологии бяха ок, по думите на лекарите. Аз не съм ги виждала, защото ми бяха пускани по време за хоспитализация за задържане (бременна съм, вече в 8 месец).

От януари слагам утрогестан вагинално. Миналата седмица пуснахме микробиология и излязоха Коки масово и епителни клетки умерено. АГ каза, че нищо няма да правим сега, защото слагам утрогестан и че е нормално. Хубаво, обаче от 2 дни усещам дискомфорт (не знам дали бих го определила като сърбеж). Какво бих могла да направя? На преглед не съм скоро, а и следващият не се знае дали ще се състои покрай ситуацията.
Виж целия пост
# 262
От какво са тези коки, имаш ли предположение?
Какво точно пишеше на изследването ти (ако можеш, качи тук снимка, или просто препиши точно)?
Виж целия пост
# 263



Аг не беше притеснена за наличието им. Каза, че било нормално и не може да ми изпише нищо вагинално сега. По скоро за сърбежа дали мога да направя нещо?
Виж целия пост
# 264
Ами, освен външно да се подмиваш с отвара от смрадлика...Можеш да пробваш да се мажеш с кокосово масло също...
Не знам, ако е кандида, много неща може да се направят, но при наличие на коки и сърбеж, честно казано друго не се сещам...
Виж целия пост
# 265
Еми уж няма кандида, микробиологията е от една седмица. Просто сърбежа се появи в последствие.

Благодаря за съветите. 💐
Виж целия пост
# 266
Здравейте,
Пуснах на детето урина и излезна ешерихия коли 10 на 5 и казаха да повторя изследването, за да се потвърди или да се отхвърли. Новата урина показва morganella morgani без ешерхия коли. Детето ми няма симптоми, нищо. Какво е това сега? Пише и “съмнителна бактериурия”
Виж целия пост
# 267
Какъв е бил поводът за изследването?
Виж целия пост
# 268
Какъв е бил поводът за изследването?

Профилактичен. Няма симптоми- температура или друго
Виж целия пост
# 269
Здравейте и от мен Simple Smile

Преди няколко седмици имах следните симптоми - сърбеж и по-жълтеникаво и обилно течение.
Това бяха резултатите от микробиологията ми:

"Микроскопски препарат:Преобладават lactobacilli; 5-6 Leuco/поле; дрожди и псевдохифи; Плоски епителни клетки
Резултат:Нормална аеробна бактериална флора. Candida albicans- значително"

Назначено ми беше лечение с 6бр капсули гинопеварил, крем канестен и дифлукан 2 таблетки.

Тази седмица ходих пак за нови изследвания, които са:
"Микроскопски препарат:Преобл. lactobacilli; >10-12 Leuco/поле, вкл. в слузни повлекла; Плоски епит.клетки
Резултат:Нормална аеробна бактериална флора. Candida albicans- значително".

Лекарката ми изписа гиназол крем, 2бр дифлукан, когато ми дойде менструацията и розалгин апликатор.

т.е.Кандидозата все още не се е махнала, а левкоцитите са се вдигнали.
Има ли повод за притеснение с тези левкоцити и тези лекарства достатъчни ли са да излекуват кандидозата вече?

Благодаря предварително Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия