Пролетна - Осмокласна

  • 93 453
  • 729
# 525
сакън
Виж целия пост
# 526
Че се гавря с идеята, че трябва да се осигури възможност на учениците от езиковите и математическите гимназии да излязат на трудовия пазар след 10-ти клас, гавря се. Но предвид дейността на МОН напоследък, току виж съм си повярвал сам...
Това не е смяна на училище  Close
Ама защо пък да не идем в АК след 10 клас  Thinking
Виж целия пост
# 527
Ама защо пък да не идем в АК след 10 клас  Thinking
Вие и сега можете след осми и девети клас?
Виж целия пост
# 528
Добро утро.
Ирина и Призма ме развеселиха -  Ирето с идеята на Павката, а Призма - с двата бала.
У нас трябваше да кипи дейност по оправяне на успех и подготовка за изходно по БЕЛ, философия и всичко останало май и изпит по АЕ, но.....Имаме коте от събота. В резултат на това съм сигурна, че набора по цяла сутрин тичка с и около него.
Вчера го чух към 9.30 сутринта, влизаше да се къпе. Към 12.30 му звъннах да го подсетя за една декларация за екскурзията и той излизаше от банята. Като го попитах дали 3 часа се е къпал, той възмутено отговори:
- Абе, мамо, все едно не знаеш, че ситуацията у дома се промени!! Не може вече да се действа по план. Нали знаеш какво си имаме? Забрави ли котето?
Виж целия пост
# 529
Емонка, честит ви нов член на семейството
И ние си имаме котарак. Има си грижи около него, но пък и такава радост и забавление ни носи, че грижите не тежат Simple Smile А и впрягам девойките и те да помагат, да се учат на повече отговорност.

Беше ми интересно благодарение на споделената информация да навляза в тънкостите на образованието след средното. Все си мисля, че още ми е далече, но няма да усетим как времето ще се изтърколи и ще трябва да съм наясно с възможностите, стига и наборката да иска. До отвъд океана едва ли ще стигнем. По - скоро някъде из Европа, може би най - вече в Германия. Само да има здраве Simple Smile

Ирка, поздрави за успехите на Дени. Винаги е хубаво човек да има повече възможности, от които за избира.

Призма, Иринка, много се смях с младежите Simple Smile

Класното по НЕ мина. Резултатът - 5. 51. Само 6 четворки имало в класа.

Хубав и усмихнат ден на всички Simple Smile
Виж целия пост
# 530
Тя така или иначе ще се явява на изпит по български след 1-2 години -изпита се прави от Преподаватели на Софийския Университет онлайн - по скайп -за придобиване на степен на владеене. Мисли да се яви за В2 сертификат, който се признава в нашия щат и ще й го зачетат като допълнителен изучаван език, което ще й даде допълнитела преднина при кандидатстване в Университет/колеж след време. Сега вижда, ползата от 8 години Българско училище и е доволна, че ходи.

много добре! Браво на Дени и на родителите й...
Не знам защо деца, с родители българи се опитват да НЕ ги обучават и на български език в чужбина.
Приятна ваканция на децата.
А вие няма ли да се връщате?
Аз нямам търпение...


емонаем - честита ви мацинка! Обожавам тези животинки, но за сега нашата си остава в БГ.
велина_в - браво на детето ти за класното по немски. АКО ти е на разположение, може ли да ми го пратиш? Мерси Simple Smile)
Виж целия пост
# 531
Шани, благодаря!
Ще я питам дали не го върна на госпожата. Ако е в къщи, ще снимам и ще изпратя. Те взеха и конюнктив, който уж беше за следващата година.
Виж целия пост
# 532

Водил съм подобни разговори със синовете си, относно романтични професии като хижар например. Резултатите, изразени в мотивация да учат бяха впечатляващи... 😁
Така се убиват мечти и се скапват цели човешки животи. Има ужасно много нещастни хора направили такива грешки.
Виж целия пост
# 533

Водил съм подобни разговори със синовете си, относно романтични професии като хижар например. Резултатите, изразени в мотивация да учат бяха впечатляващи... 😁
Така се убиват мечти и се скапват цели човешки животи. Има ужасно много нещастни хора направили такива грешки.
Защо така, Ваке? Не съм ги спирал да следват мечтите си, просто им помогнах да преценят, дали наистина са им мечти. С всички плюсове и минуси. Даже помагаха на приятел хижар да носи една седмица провизиите до хижата. Нещо като първи стъпки в хижарството Simple Smile
Виж целия пост
# 534
  Като си говорим за мечти...
  Моето е в някаква тотална апатия. Като един Хамлет се терзае. (Имам предвид също толкова тъпо и безсмислено, а не поетично. Пък и той със сигурност не е разбрал на Хамлет драмите.) Нищо не му е интересно, нищо не го вълнува. Единствено иска да разбере смисъла на нещата. Не причина или следствие, а точно смисъла.  ooooh! Той обикновено говори само ако е наложително  Wink , но скоро се беше отпуснал за малко. И ми разтяга едни философии (дървени), аз се обърках съвсем, а в неговото доста гладко мозъче не ми се мисли каква мешавица е.
  И ние на неговата възраст бяхме подобни, четяхме философи и търсехме просветление  Crazy , но не мисля, че съм била толкова апатична към всичко наоколо. Той, милият, даже и не чете (щот чукча не читатель), ми само си разсъждава.  Mr. Green Все се надявам фазата да отмине с пубертета и енергията му да бъде канализирана по някакъв начин, но знам ли...
  Как са вашите хлапета? Споделят ли някакви такива настроения и въпроси или само моето е патологична блейка?
Виж целия пост
# 535
 Как са вашите хлапета? Споделят ли някакви такива настроения и въпроси или само моето е патологична блейка?
Споделя... Тряскане на врати 😉
Виж целия пост
# 536
Ха, моя е станал патологично зомбиран в една игра, ама играел "само" по два часа всяка вечер... иначе сутрин си пишел домашните! Дали!?!?! Като стане в 11 докато се начати и то станало време за излизане, едва си умива очите!
Вчера ми пише в 12:45 "забравила си да ми оставиш пари за дневни, а и ми е изтекла картата за градски транспорт!". Ми да ми беше казал предните 2 дни все сме се засякли изкъщи, поне пък 5-6 пъти на масата сме седнали, да ми беше казал... или поне да звънне да го инструктирам къде вкъщи съм оставила... но не, пише! Па ако ще! С останалите му дребни си беше купувал билетчета...

Ваче, при нас даже такава енергия за "тряскане" няма, има само слушалки, които лекичко се мърдат (при желание) та евентуално да чуе, че вечерята е сложена! Ей не се трае!
Виж целия пост
# 537
На нашия дори слушалки не му трябват - изцяло е погълнат от телефона. На N- ия път може и да отмести поглед и да чуе, че само за вечеря става дума.

Най съм потресена, че по телевизията гледа предимно Спондж Боб.  В 8 клас   ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 538
 При нас винаги е имало мечти и интереси, на които се посвещава до всепоглъщане. В момента са лостове, фотография и музика. Лостовете - поне по 4 часа тренировки, които сами си програмират и изпълняват по програмата. Тренира повече отколкото като се готвеше да Световното. Но още не му стиска да отиде на републиканско. Обаче като гледам кумирите му какво правят, има още да гради.
 Фотографът, който го обучава твърди, че "Има много набито око" и да не сме се помайвали с баща му. Хич не съм доволна. Надявах се след курса с теория и лекции да му мине мерака, ама напротив. Музиката - като му остане малко време за час два изфабрикува по някой бийт. На мен не ми харесват особено, обаче явно се продава това, защото има хиляди абонати на канала. Другото му хубаво нещо е характерът - лек, позитивен и нищо не вземаш навътре.
  И дотук свършват хубавините. Училището - пълен безинетерес. Накрая на годината съм показала червен картон, защото всичко върви катастрофално надолу.
   
Виж целия пост
# 539
 Като си говорим за мечти...
  Моето е в някаква тотална апатия. Като един Хамлет се терзае. (Имам предвид също толкова тъпо и безсмислено, а не поетично. Пък и той със сигурност не е разбрал на Хамлет драмите.) Нищо не му е интересно, нищо не го вълнува. Единствено иска да разбере смисъла на нещата. Не причина или следствие, а точно смисъла.  ooooh! Той обикновено говори само ако е наложително  Wink , но скоро се беше отпуснал за малко. И ми разтяга едни философии (дървени), аз се обърках съвсем, а в неговото доста гладко мозъче не ми се мисли каква мешавица е.

  Как са вашите хлапета? Споделят ли някакви такива настроения и въпроси или само моето е патологична блейка?

Ох, като те четях и се сетих за това от тазгодишното шоу на учитрелите в Колежа. Явно не само твоя си задава тези филосогски въпроси, след като и в песента са го включили Simple Smile
https://www.youtube.com/watch?v=I-Qcex7Uulg

Моята съм я подхванала и я мъкна по театри и концерти и тя споделя покрай постановките някакви мисли.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия