За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 61

  • 42 217
  • 753
# 45
Е как без каишка и намордник...само марка и модел не сте дали, да започва пазаруване.
Виж целия пост
# 46
Жана, за каишките е голям дебат, между другото. Има майки, които ги ползват, но все пак американките често са по-практични, а българките по-емоционални.

https://www.buzzfeed.com/justinj13/35-ridiculous-pictures-childr … OX9Kyy#.cye0Mz4ll
Виж целия пост
# 47
Ще ме прощавате за лаишкия въпрос. Аз само да попитам какво значи схема на захранване? И в захранването ли има философия?
Виж целия пост
# 48
Някой си е измислил някакъв ред за въвеждане на храните. Няма никакви научни изследвания, които потвърждават, че въпросния ред е по-добър от всеки друг. Не се взима под внимание нуждата от определени нутриенти (желязо и цинк), нито клинични проучвания за въвеждане на алергени (според последните такива за здравите деца е по-добре рано отколкото късно).
Виж целия пост
# 49
Педиатърката ми иска да започна да давам плодови пюрета в началото на 4м.Като казва, че това не е захранване, а десерт. Аз го мисля. Може би няма да я слушам. Трябва обаче да попрочета. Доколкото знам е по-добре първо зеленчук, после плод.
Преди години не се ли препоръчваше късно захранване поне до 6м.Сега като слушам познати все им се казва да захранват по рано, греша ли?
Виж целия пост
# 50
Боди, каишките как да е, споменаването на кучето и намордника ме провокираха.

Аз започнах захранването с тиква. Изредих няколко зеленчука, сега въвеждам плодовете. После ще вмъкна кашите и след тях месото и жълтъка.
И вече за нататък не съм сигурна. Grinning
Виж целия пост
# 51
Спешълче, май масово съветват за по-ранно захранване. Аз съм решила да захранвам на 6+ и изобщо не ме интересува кой какво ще каже. Да ми е жива и здрава,  цял живот после ще яде твърда храна.
Четох, че за червата и стомахчетата им е по-добре захранването да става на 6-6+
Виж целия пост
# 52
Eldorado, подкрепям написаното от тебе. Цял живот ще се храни, млякото в важно сега  Simple Smile
Но се чудех защо масово дават съвети да се започва с захранване от по- рано.
Толкова им е несъвършенна още храносмилателната система. Тя е като фуния. Какъв е смисълът от твърда храна?!  И защо да мъча бебе на 4м с лъжичка?! Незнам..
Виж целия пост
# 53
Къде съветват масово да се захранва рано? Напротив, тенденцията е да се захранва поне на 5 навършени месеца, най-добре около 6. Когато аз захранвах беше така, сега не съм забелязала нещо да се е променило.
Be_Special,
всяка храна, различна от мляко е захранване. С плодово пюре не бих започнала, защото няма никаква хранителна стойност, просто е безсмислено. Целта на захранването е опознаване на вкусове и консистенции, но все пак предлагане на нещо полезно. А точно  щото е "десерт" в плодовото пюре няма нищо незаменимо и супер полезно.
Виж целия пост
# 54
Захранват по-рано, за да нямат анемия примерно.
Виж целия пост
# 55
Захранват по-рано, за да нямат анемия примерно.
Някакви научни доказателства за това? Кои анемии се изключват при ранно захранване...?
Виж целия пост
# 56
Захранват по-рано, за да нямат анемия примерно.
Някакви научни доказателства за това? Кои анемии се изключват при ранно захранване...?
Вероятно за желязодефицитна анемия. Тъй като запасите на бебето се изчерпват, кърмата няма нужните количества, и е възможно да се развие този вид анемия.
Ако бебето е на АМ, то получава достатъчно количество желязо за възрастта си и няма тази опасност.
Виж целия пост
# 57
При нас лекарите казват, че са необходими повече калории, от които детето се нуждае, и само кърмата не е достатъчно. При немската схема първите две седмици се въвеждат зеленчуци, на третата се дава месо + една чаена лъжичка портокалов сок за по-добро усвояване на желязото + няколко капки рапично олио. На втория месец е млечна каша с около 200мл пълномаслено краве мляко (може и плод да се сложи), на третия месец безмлечна каша.
Виж целия пост
# 58
Според мен педиатрите масово си знаят тяхното и си го пробутват. Има и кой да им се връзва.

А за захранването, 6 месеца не е някаква магическа възраст. Има си признаци за готовност и някои бебета са готови преди да чукнат шестте месеца. Моето го захраних на 5м20 дни - задържа се седнала, не плюе и не избутва лъжицата, проявяваше поне от месец интерес към нашата храна, започна да суче на често, нямаше какво повече да чакам. Яде с охота и за 3 дни стигна 100мл. пюре.

Това рапично олио ми е голяма мъгла как се наложи.
Виж целия пост
# 59
Захранват по-рано, за да нямат анемия примерно.
Някакви научни доказателства за това? Кои анемии се изключват при ранно захранване...?
Вероятно за желязодефицитна анемия. Тъй като запасите на бебето се изчерпват, кърмата няма нужните количества, и е възможно да се развие този вид анемия.
Ако бебето е на АМ, то получава достатъчно количество желязо за възрастта си и няма тази опасност.

Благодаря ти. Аз храня комбинирано, така че тази опасност отпада. Само че съм с бета таласемия минор, която бебе може би ще наследи, независимо кога ще захраня.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия