Февруарчета усмивки раздават и на мама сърцето сгряват!

  • 59 306
  • 755
# 390
Щом едната гърда стига на едно хранене и не иска втората, няма за какво да се цедиш. В тази ситуация изцеждането по-скоро би предизвикало свръхлактация и след хранене ще остава неизпито мляко, което може да ти докара някое запушване или друг проблем. Ако случайно се появят признаци на глад след като си изпие млякото от едната гърда, просто предлагаш другата. Ако млякото и от двете гътди не е достатъчно на едно хранене, тогава може да се мисли за изцеждане за стимулация.
Виж целия пост
# 391
Момичета,  момчето ми е на 3 месеца.  На кърмаа е,  но последния месец е качил само 200 грама. Някоя мама май имаше подобен проблем. Моля даа сподели как се справи с него.
Виж целия пост
# 392
Хамсти писа днес, моето дете също не наддава  /некога не е и наддавал много/. Расте на височина, спокоен, жизнен, в златнатя среда по таблиците. В крайна сметка аз приех, че той има собствен темп на развитие и качване на кг. Кърмя на поискване.
Виж целия пост
# 393
Да се включа и аз на тема хранене, но с АМ. Моето бебе е злоядо, вече съм убедена в това. Яде по около 700мл на ден общо за 6 хранения, но това е изцяло под мой натиск. Ако не му тикам биберона в устата, изобщо няма да яде. Всяко хранене но е около час, млякото изтива, аз го държа в чаша с вряла вода за да го  поддържам сравнително топло, той се дере и накрая цялата Одисея приключва със заспало бебе в ръцете ми.    След около 20тина минути връща поне 20//30 мл и продължава да спи. Аз ли съм ненормална че го насилвам да яде. Утре съм решила да бъде само и единствено на поискване да го видя какво ще изяде, но вече полудявам когато стане време за ядене.
Виж целия пост
# 394
И моят син през третия месец наддаде само 400гр. Изцяло кърмен на поискване, без вода, с достатъчно мокри и нааканш памперси. Спокоен, игрив, усмихнат. Вечер спи обикновено от 22:00 до 5-6. Така че аз много се притесних, но после реших че няма защо. Ще видим как ще е след десет дни
Виж целия пост
# 395
Направо ми се изправя косата като трябва да го теглим Flushed
Но вече го раздавам по-спокойно. Яде колкото иска, когато иска. През деня спим заеднзаедно с гърда в устата Joy

Толкова е весел, игрив, пее, гука, пишка страшно много..... какво да му се тормозя... първите месеци ми се скъси живота с тези кг. Педиатърката пъкграм не разбира от лактация и така.
Тя въобще не е притеснена от наддаването след като обясня по колко цедя и тн. + ръстът в см и грамове.

Пс: Бях писала за помпата ми, Нук, занесох я в сервиз и направо ми дадоха нов мотор. Най-важната част на помпата Grinning . Доволна съм, за 20 мин свърших работа.

Скк, още веднъж благодаря за предложението Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 396
Да се включа и аз на тема хранене, но с АМ. Моето бебе е злоядо, вече съм убедена в това. Яде по около 700мл на ден общо за 6 хранения, но това е изцяло под мой натиск. Ако не му тикам биберона в устата, изобщо няма да яде. Всяко хранене но е около час, млякото изтива, аз го държа в чаша с вряла вода за да го  поддържам сравнително топло, той се дере и накрая цялата Одисея приключва със заспало бебе в ръцете ми.    След около 20тина минути връща поне 20//30 мл и продължава да спи. Аз ли съм ненормална че го насилвам да яде. Утре съм решила да бъде само и единствено на поискване да го видя какво ще изяде, но вече полудявам когато стане време за ядене.

На моя приятелка бебето беше по същия начин. Изяждане към 50-60 мл. Тя горката се беше побъркала. Съответно качваше малко. На шестия месец не беше удавила рождените си килограми. Добре че не кърмеше, защото щяха околните да я упрекват. Но това неядене не й попречи да стане едно изключително палаво и енергично дете.
Виж целия пост
# 397
М, дано и при нас да е така... Вече ММ ми скри бебешката везна защото от около седмица насам само я гледах с изкушение, а според него бебето прилича на нас - той е супер кльощав, а аз съм много злоядо същество. Бебо си удвои теглото от раждането, но това не го вземам особенно под внимание защото се роди много малък, а при малките бебенца това става по бързо. Аз дори по време на бременността си не ядях особенно много и беше нормално да се появи малко бебе.. ох съвсем се филмирам вече кое от къде може да произлиза...
Да ви попитам, момичетата родили секцио, прибра ли ви се вече издутината над разреза ( ако сте имали такава) ? При мен се смали "възвишението" но все още си е там.
Виж целия пост
# 398
При мен не се е прибрало. Но аз не правя упражнения, а трябва! Като цяло коремът ми се прибра, но си личи особено в областта около ребрата една лека издутинка.... ама пуст мързел /то не че съм се видяла и във време де, с малката лепенка 😍/
Виж целия пост
# 399
Момичета,  момчето ми е на 3 месеца.  На кърмаа е,  но последния месец е качил само 200 грама. Някоя мама май имаше подобен проблем. Моля даа сподели как се справи с него.
Аз съм с подобен проблем да, но засега освен да й предлагам по- често кърмене и да пия повече течности други мерки няма да взимам, след 2 седмици пак ще се мерим. А на ръст и обиколка на главата как сте?
Виж целия пост
# 400
Момичета,  момчето ми е на 3 месеца.  На кърмаа е,  но последния месец е качил само 200 грама. Някоя мама май имаше подобен проблем. Моля даа сподели как се справи с него.
Аз съм с подобен проблем да, но засега освен да й предлагам по- често кърмене и да пия повече течности други мерки няма да взимам, след 2 седмици пак ще се мерим. А на ръст и обиколка на главата как сте?
Обиколка гърди и глава - супер. Ръст +3см.Педиатъеката каза, че е заякнал, че има добър тонус.  Тох не проявява никакви признаци на глад, а през деня му давам на 2 часа.  Вечер прави пауза, от 10 до 6ч. Няма да бързам да дохранвам. Ще видим на 11ти какво е положението.  Консултантка ме посъветва да включа ядене през нощта.
Виж целия пост
# 401
Ами, да и ние сме с 3.5 см по-високи и 1.2 см на главичката, само че сме на 4м. И моята не показва признаци на глад, ама изобщо. Аз също реших да я храня по-начесто, просто ще предлагам през 2 часа пък колкото изяде. А вие по колко минути се кърмите? Моята, ако не се успи на гърдата яде по 5-10 мин. макс. После си мисля от друга страна, че просто си е по-фина и мъничка, то си е и до ген, ние с баща й не сме нито високи , нито едри. Дано след 2 седмици всичко да си е наред.
Виж целия пост
# 402
Здравейте мами,има ли такива които изкарват навън в бебоците в кошчето за колата?От няколко дена на моя хубостник му става скучно все легнал и слагам кошчето на шасито и така излизаме и е много доволен,и вкъщи иска да седи в него.Бяхме на ортопед и той каза,че няма проблем и цял ден да седи в него,дажебило полезно за тазобедрените стави,но аз все пак се притеснявам да не се изкриви...
Виж целия пост
# 403
Аз съм чувала точно обратното -че в кошчето на колата не трябва да стои повече от 2 часа. Дори по време на път препоръчват да се правят почивки максимум на два часа. За първи път чувам стоенето в столчето да помага за тазобедрените стави. До колкото знам основно проблема е със сгънатото положение на гръбчето. Все пак с ортопед сте се консултирали, в никакъв случай моето мнение не е по-меродавно, но може би е добре да потърсите и второ мнение на специалист.

По-добрата алтернатива на столчето за кола според мен е летния кош на количката в пълно или полу легнало положение.
Виж целия пост
# 404
Аз съм чувала точно обратното -че в кошчето на колата не трябва да стои повече от 2 часа. Дори по време на път препоръчват да се правят почивки максимум на два часа. За първи път чувам стоенето в столчето да помага за тазобедрените стави. До колкото знам основно проблема е със сгънатото положение на гръбчето. Все пак с ортопед сте се консултирали, в никакъв случай моето мнение не е по-меродавно, но може би е добре да потърсите и второ мнение на специалист.

По-добрата алтернатива на столчето за кола според мен е летния кош на количката в пълно или полу легнало положение.

И аз знаех,че не трябва да стоипо много и да се правят почивки при дълго пътуване и много се учудих и се чудя сега,защото още е рано за летния кош,а той е много любопитен и като е легнал и след 10 15 мин и почва да мрънка
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия