Априлски бебета 2018

  • 56 862
  • 739
# 405
До кога трябва да се дава пробиотик?
Виж целия пост
# 406
Привет, привет! Минахте ли втората ваксина? Как беше при вас? Нашият мъник много се криви, плаче без причина, а вече минаха 72 часа Sad Не вдигна висока темп (37,4) в деня на ваксината, но от тогава е доста раздразнен Sad При първата нямаше проблем.
Виж целия пост
# 407
Аз стерилизирам веднъж на 2-3 дни. Дрешките и пера с Ганчев течен препарат и прах Максима, пускам само бебешки дрехи отделно от нашите. Гладих до 40-я ден сега вече само новите дрешки един път след първото пране.
Другата седмица сме на втората ваксина, дано няма странични ефекти.
Преминаха ли коликите при вас? Ние свършваме втора опаковка Лефакс без ефект и мисля да взема друго, какво може да препоръчате? И давате ли пробиотик, ако да - какъв?

Здравейте, аз давам комбинация Колийф в млякото и лефакс директно, вечер давам и пробиотик. Доста по лесно преминаваме през кризите на коликите.
Виж целия пост
# 408
Аз стерилизирам веднъж на 2-3 дни. Дрешките и пера с Ганчев течен препарат и прах Максима, пускам само бебешки дрехи отделно от нашите. Гладих до 40-я ден сега вече само новите дрешки един път след първото пране.
Другата седмица сме на втората ваксина, дано няма странични ефекти.
Преминаха ли коликите при вас? Ние свършваме втора опаковка Лефакс без ефект и мисля да взема друго, какво може да препоръчате? И давате ли пробиотик, ако да - какъв?

Здравейте, аз давам комбинация Колийф в млякото и лефакс директно, вечер давам и пробиотик. Доста по лесно преминаваме през кризите на коликите.
Може ли да споделиш какъв пробиотик даваш?
Виж целия пост
# 409
Аз стерилизирам веднъж на 2-3 дни. Дрешките и пера с Ганчев течен препарат и прах Максима, пускам само бебешки дрехи отделно от нашите. Гладих до 40-я ден сега вече само новите дрешки един път след първото пране.
Другата седмица сме на втората ваксина, дано няма странични ефекти.
Преминаха ли коликите при вас? Ние свършваме втора опаковка Лефакс без ефект и мисля да взема друго, какво може да препоръчате? И давате ли пробиотик, ако да - какъв?

Здравейте, аз давам комбинация Колийф в млякото и лефакс директно, вечер давам и пробиотик. Доста по лесно преминаваме през кризите на коликите.
Може ли да споделиш какъв пробиотик даваш?

Пробиотик съм и направила и индивидуално от акото на 40-тия ден занесохме в лаборатория в София и изолираха бактерии за да бъде възмижно най полезен.
Виж целия пост
# 410
До кога трябва да се дава пробиотик?
Няма срок. Пробиотикът може да се дава постоянно с малки почивки между приема. Това са бактерии, които лесно умират и трябва да се поддържат в добро ниво, за да нямахраносмилателни проблеми. Освен това тези бактерии спомагат за по - доброто усвояване на някои витамин, като от B групата например.

Пробиотик давам Био баланс бейби. Наскоро ми попадна пробиотик на Джеймисън, като свърши Био баланс мисля да купя от него.


@Angelaaaa, как е бебо? Надявам се всичко вече е наред с кръвните показатели?
Виж целия пост
# 411
До кога трябва да се дава пробиотик?
Няма срок. Пробиотикът може да се дава постоянно с малки почивки между приема. Това са бактерии, които лесно умират и трябва да се поддържат в добро ниво, за да нямахраносмилателни проблеми. Освен това тези бактерии спомагат за по - доброто усвояване на някои витамин, като от B групата например.

Пробиотик давам Био баланс бейби. Наскоро ми попадна пробиотик на Джеймисън, като свърши Био баланс мисля да купя от него.


@Angelaaaa, как е бебо? Надявам се всичко вече е наред с кръвните показатели?

@Coelum благодаря, че питаш! Добре е, следващата му ПКК беше идеална с хемоглобин 122. Само билирубина му беше 115 (все пак спада), но личната иска да го наливам сериозно със глюкоза, а аз попринцип предпочитам това количество глюкоза да си го изяде (кърма), но тя ми твърди, че това е единствения начин да спаднат нивата на билирубина и как вече бебо е на 2 месеца и едва ли не било страшно. А детето си е жизнено, активно, яде си, ака си, мята крачета и ръчички, смее се...: а тя ми обяснява как щял да стане муден и тн и иска сега на 5ти пак да му пусне ПКК:@ ядосвам се само с тази жена по този въпрос....
Извинявайте, стана дълго....
Виж целия пост
# 412
Не сте се консултирали с друг специалист? Все пак второ мнение не е излишно...
Глюкоза съм пила като малка (за да кача килограми, защото според лекарите съм била слаба). Ужасно е на вкус...
Виж целия пост
# 413
Какво давахте за нисък хемоглобин и колко нисък беше?
Виж целия пост
# 414
Какво давахте за нисък хемоглобин и колко нисък беше?
Нищо защото състоянието беше преходно и за 10 дена изследванията бяха нормално (ако трябва да сме реалисти, личната определи хемоглобин 107, като нисък - при референтни стойности 105-140, което според мен е несериозно. След това и доцентката го потвърди. Нисък може да е хемоглобин около и под 90, както ни беше обяснено).
Виж целия пост
# 415
Здравейте, мами, не съм писала отдавна, но не ми остава много време. Първото поставяне на двете ваксини мина относително спокойно при нас, а след първия ротарикс имаше разстройство, но само за ден. Сега в петък предстои вторият прием.
Пробиотик давам БиоГайа, а против коликите вече издавах две опаковки Еспумизан, а сега взехме СабСимплекс. Мислех, че поотминават вече, но след едно денонощие, в което нищо не му дадох, отново почна с присвиването и плача.
Иначе миналата седмица успешно пътувахме на дълъг път и бяхме една вечер на морето. Намокрихме крачетата на бебчо във водата, а после го сложихме да стъпи и на пясъка. За моя радост не плака и не се страхуваше изобщо. Simple Smile
Като проблем мога да отбележа факта, че вкъщи почти не спи, а ако заспи, е за броени минути. Все гледам да натъкмя разходките така, че поне навън да изкара час и половина сън, но е много трудно, когато искам нещо вкъщи да свърша. Когато е нахранен и не му се спи, обича да гледа играчките на активната си гимнастика и вече протяга ръчички към тях, макар и много некоординирано. Харесва му и въртележката над креватчето, но я пускам по-рядко, защото при въртенето скърца ужасно и аз самата не мога да я изтрая.
Това е от нас.
Виж целия пост
# 416
Добро утро,
При нас се очакват ваксините на 3 месеца в следващия понеделник.
Струва ми се, че периода с коликите отмина, поне не давам капки и няма присвиване. Юни месец давах за 10 тона дни бифидус на аквасорс и мисля че от тях се повлияха много добре.
Обаче след тежките колики остана много плачлива и нервна. Заспива трудно с рев, събужда се с рев, спи лошо! Препоръчаха ми капки на др Бах. Надявам се на успех ...
Вие ще водите ли някъде бебетата? Ние сме само с планове засега
Виж целия пост
# 417
Малиш, този пробиотик лекар ли го назначи? Чудех му се, но спря съставката от водорасли...

Баща му иска да отидем на Боровец, но мисълта да помъкна толкова багаж, съдържащ бебешки джунджурии, ме отказва.
Иначе но море отдавна не ходим, предпочитаме sightseeing дали в България, или навън, но с него не е възможно в момента.
Виж целия пост
# 418
coelum не съм занимавала педиатъра с пробиотика... в такива ситуации и той ще налучква ... има три -четири варианта за облекчаване на бебешки колики- симетикон, лактаза, чайове от копър анасон и др и пробиотици. Минах през капки със симетикон със не голям успех действаха от време навреме. Чайовете не помогнаха, също и капките с лактаза... био гая я запече...
Виж целия пост
# 419
Здравейте
Утре малката става на 3 месеца , мисля че и при нас коликите поотминаха .
Всяка вечер излизаме на разходка , тази вечер малко вдигнахме коша . Много и беше интересно огледаше се през цялото време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия