АВГУСТовско бебче ритничета раздава, в коремчето на мама все по-тясно става-2018

  • 62 449
  • 742
# 105
А усещаш ли колана да ти натиска корема или да го запарва най-долу? В смисъл - като го махнеш имаш ли чувството, все едно си съблякла тесен клин или нещо подобно?
Виж целия пост
# 106
А усещаш ли колана да ти натиска корема или да го запарва най-долу? В смисъл - като го махнеш имаш ли чувството, все едно си съблякла тесен клин или нещо подобно?
О, не. Ако ме натискаше, нямаше даже да го сложа, камо ли да го изтърпя за час. По-скоро ме затопля и ми се изпотява корема, но не ме притиска. Като го съблека няма облекчение, дори напротив - коремът ми не е голям, но си тежи.
Виж целия пост
# 107
Момичета, имате ли коластра и правите ли нещо със зърната на гърдите?
Споменават ми за нещо като "обтриване" и подготовка за евентуално кърмене.
Аз съм в 29 гестационна седмица и нито ме болят, нито много са ми се уголемили. Нямам и коластра.
Виж целия пост
# 108
 И аз нямам, дори  ми е  супер  странно да си представя че ще тече нещо от от тях.. моите са се уголемили но знам че не трябва да се пипат защото може да предизвика контракции може и да е пълна глупост , но  вече два пъти бях в болница за контракции така че не бих рискувала с масажи
Виж целия пост
# 109
Би трябвало да имаш коластра вече, може да ги стиснеш леко зърната да провериш, но няма смисъл, рано е. И си стои на кристалчета, не "тече" все още коластрата - като корички по зърното изглеждат понякога. Не се обтрива нищо преди да родиш.
Виж целия пост
# 110
И аз имам коластра и си тече...Честно казано не ми е приятно от сега ,но какво да се прави.Нищо специално не са  и казали за гърдите само гледам да не ги пипам ,защото получавам контракции
Виж целия пост
# 111
И аз имам коластра и си тече...Честно казано не ми е приятно от сега ,но какво да се прави.Нищо специално не са  и казали за гърдите само гледам да не ги пипам ,защото получавам контракции

Не ти ли дадоха утрогестан или друг прогестерон за тия контракции, то сигурно и за това тече.
Виж целия пост
# 112
Пия само магнезий .
Виж целия пост
# 113
Масажът на зърната уж ги подготвял за засукването и така загрубявали и изпъквали. Пипането на зърната наистина не е безобидно за жени с по-чувствителни матки, които лесно се контрахират. Така, че не си го причинявайте, тя природата си знае работата. Сякаш нашите баби са се занимавали с такива неща...
Виж целия пост
# 114

Само с магнезий трудно ще стане. Попитай за някакъв прогестерон.
Виж целия пост
# 115
В четвъртък съм при нова лекарка и ще поговоря с нея. Нямам и търпение,защото втори месец не съм виждала бебето. Безотговорността им тук е жестока страшно съм разочарована от отношението им към бременните.
Виж целия пост
# 116
Здравейте, имам въпрос към тези, които са правили тест обременяване с глюкоза ОГТТ дали сте се въздържали да ядете сладки неща няколко дни преди самия тест или може да си хапваш сладко предния ден и на следващата сутрин да отидеш да си направиш този тест?
Благодаря предварително. Simple Smile
Виж целия пост
# 117
В четвъртък съм при нова лекарка и ще поговоря с нея. Нямам и търпение,защото втори месец не съм виждала бебето. Безотговорността им тук е жестока страшно съм разочарована от отношението им към бременните.

Два месеца е ужасно много, а и с контракции. Аз от тези контракции я докарах до скъсяване на шийката и серклаж, но факт, че прогестерона в комбинация с магнезий ги неутрализира, напълно спряха, а бях почти пред раждане.

Ако си в чужбина - винаги може да отидеш в спешен кабинет, ако си с контракции, след 16та седмица, няма да те върнат никога.
Виж целия пост
# 118
Здравейте, имам въпрос към тези, които са правили тест обременяване с глюкоза ОГТТ дали сте се въздържали да ядете сладки неща няколко дни преди самия тест или може да си хапваш сладко предния ден и на следващата сутрин да отидеш да си направиш този тест?
Благодаря предварително. Simple Smile

Че как иначе - аз като отидох бях сигурна, че повече няма да ям сладко завинаги Smile Направих ритуално хапване за сбогуване. Но да не е точно преди да си легнеш, да минат възможно най-много часове, а сутринта задължително на гладно, без кафе, мляко, чай и т.н. (Това поне според моето непрофесионално мнение).

Момичета да ви кажа, че бях на една йога в клуб Дивали до площад Гарибалди и много ми хареса - ако някой още си търси къде да се разтяга Simple Smile
Поздрави от мен за усмихнат и слънчев ден Simple Smile
Виж целия пост
# 119
И аз имам коластра вече, но не тече. Само ако стисна зърното има капки. Вчера си купих спортен сутиен, родих се ви казвам. Дори ми изглежда много по- удобен и от сутиените за кърмене, като дойде и това време. Копчетата ме вбесяваха.
Относно подготовката на зърната- никакъв смисъл няма. Опитвах се да правя нещо първата Б, уж да загрубеели - еми нищо няма спасение. Като засмуче бебето все едно ток ти минава през тялото, докато не изтръпнеш съвсем. И така два месеца. Минахме през рани, през ръчно цедене, цедене с помпа, протектори за зърна, които препоръчвам с две ръце. Още взето те ме спасиха и благодарение на тях не се отказах да кърмя. Много облекчават.

Днес си чакам пратката от Хипо- повивалник, 4 бр залъгалки и книжки за баткото. Трябваше и нови протектори да си поръчам, пфууу. Ся се усетих.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия