Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 14

  • 66 460
  • 724
# 180
Фракси НЕ се спира 2 седмици преди секцио.
На моята анестезирологична консултация за планово секцио, анестезиоложката ми каза, да го сложа и в деня преди секциото.
Бебето обаче не си дочака плануваната дата и тръгна. Направиха ми спешно секцио със спинална анестезия по-малко от 24 часа след последната апликация на клексан. 8часа след секциото ми подновиха инжекциите НМХ
Виж целия пост
# 181
Да, именно и за това предпочетох да послушам АГ, която ще ме изражда , защото виждам че нейното мнение е да не се спира НМХ . Както и вчера каза "действието на НМХ е много краткотрайно, така че няма никакъв проблем дори и да тръгне по-рано от плановото секцио".
Имах среща с анестизиолог, но той каза, че няма проблеми , че съм на НМХ, след това ще си го продължа известен период . Не каза, че това ще зависи нещо спиналаната упойка..
Виж целия пост
# 182
По принцип поради риск от кървене, придпочитат да не бодат спинална, ако са минали по-малко от 12 час от последната апликация.
Виж целия пост
# 183
Хм... само спинална коментирахме, защото аз трудно излизам от обща упойка , а и след пълна упойка ще ме раздвижват  след 24 часа, а със спиналната казаха, че може и след 6 часа , ако се чувствам добре.
Виж целия пост
# 184
Хм... само спинална коментирахме, защото аз трудно излизам от обща упойка , а и след пълна упойка ще ме раздвижват  след 24 часа, а със спиналната казаха, че може и след 6 часа , ако се чувствам добре.
Не се притеснявай. Ако се наложи обща анестезия, то ще е нещо извънредно.
Виж целия пост
# 185
+ 1 мнението на Нандин.
Виж целия пост
# 186
Ако иска да получи отлепяне ...

Не че съм много веща, но когато забременях, Калчев за АП ми обясни, че може да предизвика спукване на кръвоносните съдчета, докато ембрионът се развива и загнездва и да се получи отлепяне. /за всички неточности в терминологията съм виновна аз/.

Ама тя ако изкара 1 седмица на тая доза според мен ще й тече яко кръв от носа, например и ще се стресне.

Здравейте, момичета,

Вече почвам да се обърквам, а още не съм стигнала до + тест... Моля за мнение за прием на ацетизал и утрогестан в начална бременност. Имам 2 мутации, които Станева определи като нискорискови: Хомозигот по мутантен алел на MTHFR (677) и хетерозигот по мутантен алел на Factor 13.  Русев ми беше изписал АП и фраксипарин през ден, но аз реших да се доверя на Станева, която ми изписа ацетизал 75мг всеки ден. В аптеката ми дадоха Tusari, тъй като нямаха друго 75мг, надявам се да е подходящо. Но след като прочетох мнението на Калчев, започнах да се притеснявам... имам 2 БХ бременности, приключили в 5-та седмица. АГ-то, при което ходя, каза, че ще ми изпише утрогестан при + тест превантивно, защото с предната БХ ми беше нисък прогестерона. Даже се чудя дали да не го почна по-рано и да го спра, ако теста е -. Но мисля, че е най-добре да отида да го изследвам 7 дни след овулацията.
Виж целия пост
# 187
Ако иска да получи отлепяне ...

Не че съм много веща, но когато забременях, Калчев за АП ми обясни, че може да предизвика спукване на кръвоносните съдчета, докато ембрионът се развива и загнездва и да се получи отлепяне. /за всички неточности в терминологията съм виновна аз/.

Ама тя ако изкара 1 седмица на тая доза според мен ще й тече яко кръв от носа, например и ще се стресне.

Здравейте, момичета,

Вече почвам да се обърквам, а още не съм стигнала до + тест... Моля за мнение за прием на ацетизал и утрогестан в начална бременност. Имам 2 мутации, които Станева определи като нискорискови: Хомозигот по мутантен алел на MTHFR (677) и хетерозигот по мутантен алел на Factor 13.  Русев ми беше изписал АП и фраксипарин през ден, но аз реших да се доверя на Станева, която ми изписа ацетизал 75мг всеки ден. В аптеката ми дадоха Tusari, тъй като нямаха друго 75мг, надявам се да е подходящо. Но след като прочетох мнението на Калчев, започнах да се притеснявам... имам 2 БХ бременности, приключили в 5-та седмица. АГ-то, при което ходя, каза, че ще ми изпише утрогестан при + тест превантивно, защото с предната БХ ми беше нисък прогестерона. Даже се чудя дали да не го почна по-рано и да го спра, ако теста е -. Но мисля, че е най-добре да отида да го изследвам 7 дни след овулацията.


Изследвай прогестеронът 7 дни след О.,почвай Утрогестана превантивно и при + тест,почваш Аспирин и Фраксипарин.

Фраксипаринът го дават и превантивно,след няколко неуспешни бременостти с цел по-добро кръвоснабдяване и кръвоток към матката и плода.
Аз така бих постъпила.
Виж целия пост
# 188
Мнението на Калчев със сигурност не се отнася за твоя случай, ако си го прочела тук.
Аз също съм при него, и той е съгласен с комбинацията аспирин + Клексан в моя случай.

Ако са ти предписали терапия с НМХ, може би е по-добре да я спазиш, особено ако приемаш допълнително прогестерон.
Аспирин протект или ацетизал Кардио може да не е достатъчен, за да компенсира повишеното кръвосъсирване, породено от бременност + прогестерон + мутации. Хомозигот по мутантен алел на MTHFR не е никак за пренебрегване.
Надявам се че следиш нивата на витамините от група Б, както и хомоцистеин - това е изключително важно при мутация в MTHFR, особено ако е хомозигот.
Виж целия пост
# 189
Предстои ми нормално раждане с епидурална упойка,на фраксипарин 0.4 съм всяка сутрин и според аг няма да е проблем ако от поставянето на последната инжекция не са минали 24 часа.Писах мейл на проф.Паскалева ,какво тя би ме посъветвала и тя също писа,че нее проблем и че дозата е ниска и не е страшно.Също предлага като вариант 2-3 дни да го спра преди очакваното раждане.Вие какво бихте ме посъветвали ? Ще раждам в Надежда и като отида др.седмица ще питам аг трябва ли да се направи предварителна консултация с анестезиолог да се обсъди въпроса с нмх и упойката.
Виж целия пост
# 190
На мен ми казаха, че има значение за секциото и терапияс НМХ АГ, който ще реже, а не толкова анестизиолога. Той си слага упойката и разбира се е известен за НМХ, седи през операцията до мен,  нооо ако стане нещо недай си боже като кръвоизлив и тн е важен оператора на секциото !
Нека ме поправят , ако грешно съм разбрала.
На мен днес следящата пак ми рекна, че НМХ да съм спирала седмица преди секциото, ама се направих, че хич не я чувам.
Виж целия пост
# 191
Ако съм в полза на последните коментари, днес бях при Паскалева, носител съм на хомо 4G/4G и хетеро MTHRR, в моя случай тя остро подчерта, че нямам тромбофилия, а само съм носител. Продължи ми фраксипарина 0,6 до края, като спомена, че няма нужда да се виждаме повече. Написала ми е и го коментирахме, че НМХ се спира 24 часа преди планирано секцио, след което се продължава 7-10 дни след раждането, това отново при моите нискорискови мутации, за другите не коментира. При нормално раждане, ми е написала, че НМХ мога са спра три дни преди термина, но ако започне по-рано, дори и да не са минали 24 часа не е проблем.
Виж целия пост
# 192
malinka__, прави ми впечатление, че Паскалева доста остро коментира ниско рисковите мутации, на първата ми и единствена консултация с нея едва не ме изгони от кабинета си, защото моите мутации били ниско рискови, но все пак "за мое успокоение" ми предписа терапия при бременност.

Днес и аз бях в болницата, за аспиринов тест, като резултатите не ги коментира тя - е, в крайна сметка се оказа, че с ниско рисковите ми мутации нито Фраксипарина ми е достатъчен, нито аспирина.

Та ниско рискови или не, аз живот и здраве ако добутам до раждане, не бих рискувала да чакам 7-10 дни да стане някоя беля, ще си слагам НМХ от първия ден.

Виж целия пост
# 193
Еми да ти кажа беше доста любезна днес, през цялото време подчертаваше в моя случай, аз също не бих рискувала 1 седмица без НМХ, насочила съм се към нормално раждане за сега, пък каквото сабия покаже, силено ме съмнява, че ще дочакам тези 2-3 дни преди термин.
Виж целия пост
# 194
Малинка , от коя г.с си на 0.6 фраксипарин ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия