Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 14

  • 66 460
  • 724
# 195
Малинка , от коя г.с си на 0.6 фраксипарин ?

И можеш ли да споделиш колко килограма си качила към момента на увеличаване на дозата?
Виж целия пост
# 196
Относно килограмите в 12 г.с, когато ходих за пръв път при Паскалева бях качила рязко 7-8кг., от стабилно хапване и рязко спиране на цигарите след трансфера, тогава бях 78 кг., тогава тя ми каза, че и това има голямо значение и от 18 г.с да вдигна на 0.6 и да ида на проверка след 20 г.с, към днешна дата съм същите 78 кг.
Виж целия пост
# 197
На мен ми направиха спешно секцио със спинална упойка, като не бяха минали 24часа от последната апликация на клексан 0,6.
На анестезиологичната консултация препоръката беше да си слагам клексана до деня преди секциото. 6 часа след операцията отново започнаха да ми слагат НМХ.
Виж целия пост
# 198
Премахни
Момичета и аз споделя/не смея да се зарадвам/, имам си прекрасно детенце на 10 години, бременност без никакви проблеми, но от там нататък имам 4 спонтанни аборта около 8-9-10г.с., но както и да е сега съм бременна в 5 г.с. и 1 ден, ходих при доктор Даскалов в Пловдив т.като ми е близо, и ми предписа терапия Утрогестан 3*2, Дуфастон 3*1, Неофолик мето по 10 тобл. на ден, АП по 1  табл., Фраксипарин 0,4 по 1 на ден! Сдоказана тромбофилия съм и предишните пъти съм била на терапия, но ме притеснява Дуфастона и Утрогестана, че са в олеми дози, а съм чела че влияят на кръвта т.е. сгъстяват я и незная какво да правя, правих и вливка на Интралипид на 4 ден от положит.тест за бременност! Изследвах цитомегаловирус и излезе положителен /малко/ ,доктора каза че нищо няма да правим , а само ще го следим????Давайте съвети!
Виж целия пост
# 199
Аз съм била на същата терапия при бременност/без аспирина,че съм алергична/.И аз съм с тромбофилия даже направих ДВТ през 2011.Не съм имала никави проблеми-фраксито оправя нещата,а освен него имаш и аспирин Simple Smile
Виж целия пост
# 200
Премахни
Момичета и аз споделя/не смея да се зарадвам/, имам си прекрасно детенце на 10 години, бременност без никакви проблеми, но от там нататък имам 4 спонтанни аборта около 8-9-10г.с., но както и да е сега съм бременна в 5 г.с. и 1 ден, ходих при доктор Даскалов в Пловдив т.като ми е близо, и ми предписа терапия Утрогестан 3*2, Дуфастон 3*1, Неофолик мето по 10 тобл. на ден, АП по 1  табл., Фраксипарин 0,4 по 1 на ден! Сдоказана тромбофилия съм и предишните пъти съм била на терапия, но ме притеснява Дуфастона и Утрогестана, че са в олеми дози, а съм чела че влияят на кръвта т.е. сгъстяват я и незная какво да правя, правих и вливка на Интралипид на 4 ден от положит.тест за бременност! Изследвах цитомегаловирус и излезе положителен /малко/ ,доктора каза че нищо няма да правим , а само ще го следим????Давайте съвети!

То и 10таблетки фолиева (пък била тя и мета) са прекалено много
Виж целия пост
# 201
На фона на фраксипарин и аспирин всеки ден, не би трябвало да има проблем с утрогестана, по скоро ме притесняват 10 таблетки мета ( което е абсурдно висока доза ). Също и цитомегаловируса ( не казваш положителен за минала или сегашна инфекция ) . Ако е сегашна - би трябвало да има някакво лечение за него, не трябва да се оставя така.
Аз съм в 7+ 4 дни и съм на клексан 0,4 всеки ден и аспирин всеки ден, но слагам само утрогестан 2 пъти по 3 бр, без дуфастон и една таблетка мета на ден , при положение , че съм хомозигот за неусвояване на фолиевата
Виж целия пост
# 202
Момичета да ви питам възможно ли е от фраксипарина да повръщам, защото съм била бременна няколко пъти,но толкова лошо никога не ми е било?За първи път съм на тази терапия
Виж целия пост
# 203
Момичета да ви питам възможно ли е от фраксипарина да повръщам, защото съм била бременна няколко пъти,но толкова лошо никога не ми е било?За първи път съм на тази терапия


Не мисля, просто всяка бременност е различна, няма 2 еднакви Simple Smile
Виж целия пост
# 204
Имам предвид да повръщам доста,с другите бременности също съм повръщала няколко пъти,сега поне по 3 пъти на ден и постоянно ми се гади,дори през нощта
Виж целия пост
# 205
Аз си имах гадене, но след 3 месец премина, а Фраксипарина го продължавам, така че не е от него.
Виж целия пост
# 206
И според мен не е от него. Аз повръщах до към 15 -16 седмица.
Виж целия пост
# 207
Гадене от Фракси и Клексан - не е възможно.
Гаденето е от бременността
Виж целия пост
# 208
Бамби, как си?
Виж целия пост
# 209
10 мета фолиеви и на мен ми се струват много.Моята терапия ,назначена от проф.Кременски е по до 5 броя на ден при бременност и по 2 през останалото време.Така ги и пия-1 сутрин и 1 вечер...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия