Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 58

  • 95 532
  • 761
# 60
Нормално е да има най-много прах в спалните.Все пак спалното бельо, матраци, възглавници трупат домашен прах(който в 90% от състава си е умрели клетки от кожата ни). Отделно в спалнята се събличаме, обличаме, вадим и прибираме дрехи.Всички мъхчета от тях , както и мъртвите клетки на кожата ни падат като домашен прах.
Виж целия пост
# 61
Затова си трябва мощна прахосмукачка, редовно минаване на пода и пране на мека мебел и матраци поне 2пъти годишно.
При нас има и ламинат, и паркет и килим, праха е навсякъде.
Преди време, с домашната Самсунг прахосмукачка пода оставаше чист за 2-3 дни максимум, сега взехме с по-голяма всмукателна сила и има разлика, отиват 4-5 дни без въпросните топчета мъх+прах.
А да не ви казвам след пране на уж белия, чист матрак, какво излиза в казана на машината ....
Виж целия пост
# 62
Или робот-прахoсмукачка - забравяш за мъхчета, прах и косми, също и за трохите. Simple Smile
Виж целия пост
# 63
Скоро очаквам и робот - готвачка 😃 Ще се възползвам веднага
Виж целия пост
# 64
Дайте идея за декорация на стена  - чудим се между мазилка тип Венецианска/Рафаело, декоративни камъни като облицовка или пък нещо друго?
Виж целия пост
# 65
Ako камъните са истински може да натежи на стената, ако е гипсокартон. Имайте едно на ум!
Виж целия пост
# 66
Бих сложила красива керамика пред декоративни камъни, ефектен тапет или мазилка, но всичко зависи от останлите параметри на помещението и обзавеждането
Виж целия пост
# 67
С венецинскта мазилка ще е много ефектно
Виж целия пост
# 68
Не навсякъде отива венецианска мазилка
Виж целия пост
# 69
Не навсякъде отива венецианска мазилка
Освен това при внасянето на мебели... или удряне със стол, одраскване на стената при слагане на картина... (което направихме веднага с нанасянето... всичките тези калпазанлъци, месеци след това нищичко друго не сме повредили, но първата седмица, ужас!) мацвам на точката с цветния латекс и... хоп, дефект няма! С венецианската мазилка я няма тази екстра Simple Smile
А венецианската мазилка дава различен стил на помещението... както и каменна стена, както и тухлена, както и различните видиве ламперия... решението каква да е декоративната сетна трябва да дойде от общия стил, а не ей така в нищото Simple Smile
Виж целия пост
# 70
Здравейте, трябва ми помощ Flowers Hibiscus
Правим ремонт на хол и коридор където сега предстои боядисването. Питанката ми е за коридора първоначално. Той е малък и тесен, без прозорци и с много малко достигаща светлина до него. Пода е с бели плочки на малки сиво-черни точици, а мебелите са махагонови закачалки, огледало и шкаф за обувки. Сега идва чуденето, тавана мисля да остане бял, а за стените ми се иска нещо от гамата на бежовото. Посъветвайте ме какво ще се връзва най-добре с мебелите и в същото време няма да затъмнява излишно пространството.
Виж целия пост
# 71
Здравейте, трябва ми помощ Flowers Hibiscus
Правим ремонт на хол и коридор където сега предстои боядисването. Питанката ми е за коридора първоначално. Той е малък и тесен, без прозорци и с много малко достигаща светлина до него. Пода е с бели плочки на малки сиво-черни точици, а мебелите са махагонови закачалки, огледало и шкаф за обувки. Сега идва чуденето, тавана мисля да остане бял, а за стените ми се иска нещо от гамата на бежовото. Посъветвайте ме какво ще се връзва най-добре с мебелите и в същото време няма да затъмнява излишно пространството.
Ами без снимка е трудно да се прецени. Но бих казала - на бяло-сивите плочки би подхождало тъй модерното напоследък сиво. Simple Smile
Виж целия пост
# 72
Бяло.
Виж целия пост
# 73
И аз коридора реших да е в бяло, въпреки, че моя е голям. Подът ми е гранитогрес с дървесна шарка. 
Виж целия пост
# 74
В коридор бяло не бих сложила... нещо от тези цветове, дори по-"бяло" ще си пасва с махагона Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия