Базедова болест - тема 7

  • 45 679
  • 745
# 390
Здравейте имам същите симптоми като БГР плюс още един куп други омръзна ми да ми казват,че нищо ми нямало а аз да продължавам да се влошавам.Незнам защо си мисля и аз,че проблема е в жлезата ТСХ до предния месец поне беше все още в норма,но на долна граница а и за три поредни месеца го тествах все падаше надолу (преполагам още е паднал) юли месец тсх ми беше 0,900 ,август месец ми беше 0,659 и септември месец ми беше 0,530 нормата е 0,350-4,940.(в рамус са правени всичките изследвания) фт4 август месец беше 1 а септември 0,940 при норма 0,700 -1,480,септември пуснах и фт3 2,350 при норма 1,880-3,180 ,МАТ 0,71 < 5,61 и ТАТ 4,30 <4,11 .Аз си мисля,че клоня към хипер е една група пак ми казаха,че към Хашимото било.Но въобще не се оправям най-вече ме притеснява сърцебиенето,задуха,стягането в гърдите,мотаенето,гаденето 😭 ужасно е вече какво да правя незнам.Гледаха ми я жлезата на ехограф нямало нищо уж

Посетете добър ендокринолог и се консултирайте обезателно. Определено TSH потъва. Взимате ли някакъв медикамент?
Не не приемам .Явно трябва някой,който обръща внимание и задълбочава нещата,не като тази ми той ти е в норма добре е няма нищо

m1m0zkaaaa, ако сте от София, посетете клиниката по Ендокринология на приземния етаж приема д-р Начев. Нека да Ви види на ехограф жлезата, занесете му всички изследвания до момента. В клиниката има лаборатория, можете да пуснете и там всички щитовидни хормони. Мисля, че са платени, а не по здравна каса, но д-р Начев ще Ви каже, как да процедирате.
Виж целия пост
# 391
Цитат на: m1m0zkaaaa link=topic=1042286.msg37
576825#msg37576825 date=1540398063
Здравейте имам същите симптоми като БГР плюс още един куп други омръзна ми да ми казват,че нищо ми нямало а аз да продължавам да се влошавам.Незнам защо си мисля и аз,че проблема е в жлезата ТСХ до предния месец поне беше все още в норма,но на долна граница а и за три поредни месеца го тествах все падаше надолу (преполагам още е паднал) юли месец тсх ми беше 0,900 ,август месец ми беше 0,659 и септември месец ми беше 0,530 нормата е 0,350-4,940.(в рамус са правени всичките изследвания) фт4 август месец беше 1 а септември 0,940 при норма 0,700 -1,480,септември пуснах и фт3 2,350 при норма 1,880-3,180 ,МАТ 0,71 < 5,61 и ТАТ 4,30 <4,11 .Аз си мисля,че клоня към хипер е една група пак ми казаха,че към Хашимото било.Но въобще не се оправям най-вече ме притеснява сърцебиенето,задуха,стягането в гърдите,мотаенето,гаденето 😭 ужасно е вече какво да правя незнам.Гледаха ми я жлезата на ехограф нямало нищо уж

Посетете добър ендокринолог и се консултирайте обезателно. Определено TSH потъва. Взимате ли някакъв медикамент?
Не не приемам .Явно трябва някой,който обръща внимание и задълбочава нещата,не като тази ми той ти е в норма добре е няма нищо

m1m0zkaaaa, ако сте от София, посетете клиниката по Ендокринология на приземния етаж приема д-р Начев. Нека да Ви види на ехограф жлезата, занесете му всички изследвания до момента. В клиниката има лаборатория, можете да пуснете и там всички щитовидни хормони. Мисля, че са платени, а не по здравна каса, но д-р Начев ще Ви каже, как да процедирате.
Благодаря Ви,но за жалост не съм много съм от далеко!
Виж целия пост
# 392
Здравейте, искам да попитам тези витамини стават ли за нашия случай - оставям линк ето https://www.doppelherz.bg/produkti/dopelkhercr-aktiv-multivitami … scentni-tabletki/
Виж целия пост
# 393
Здравей Ангелов,
Моята лекарка ми каза в никакъв случай да не приемам комбинирани витамини, тъй като съдържат йод (в тези чета има 100 µg в една таблетка), а и защото имуностимулатори свръхстимулират жлезата и не е ок при Базедовата.
Но аз съм много в началото на лечението, а ти накрая, затова да не те подведа.
Виж целия пост
# 394
Дозата йод е едва 100 микрограма - 0.1 мг. Големи дози в грамове са по-опасни и евентуално лечения с грамове би следвало да се проследяват.
Според мен няма проблем. Аз съм пила много пъти такива витамини и сходни на тези. Обикновено дозите в такива комбинирани витамини са много ниски. Вярно, пия опаковка, после почивам, но аз го правя предимно заради това, че съм с висок хемоглобин и витамини са противопоказни.
И нещо странично да споделя...
Тялото има нужда от йод. И макар често да четем, че ние с Базед не трябва да приемаме, сигурно и вие сте чували, на излекували се възрастни от Базед за 3 месеца с прием на йодна тинктура (от зелени орехчета) по схема, с плавно увеличаване и после намаляване.
Последно възрастна жена ми сподели, докато чакахме на преглед при ендокринолога. Като чу че съм с Базед и веднага попита: А защо не приемаш тинктура с орехчета? Казах и, че ме е страх.
Не съм говорила лично с приложил и излекувал се, а само с познати на такива. И на комшийката ми щерка ѝ е с Базед и е пила и се е оправила.
Любопитно ми е, дали наистина е така, дали са забравили за болестта, после какво се е случило. Само чувам че са пили и са ок. Но искам лично да чуя от такъв човек. Защото просто може да успокояват близките си, че са ок.

По повод йода има много статии. Пишете: "прием на йод-базедова болест", "лечение с йод" и т.н., и ще излязат.
И за книга относно йода бяха споделяли в другата тема, пак с цел лечение, превенция от заболявания и т.н. Там ставаше въпрос за високи дози йод в грамове. Понеже и при Хашимото не е препоръчителен, но се оказва всъщност, че не е точно така и липсата на йод води до различни заболявания.
Обаче и аз не смея да си назначавам и пробвам. Не ми стиска Smile
http://www.jodiscentr-bg.com/index.php/component/content/article … -sthitividnajleza Тук пише в колко високи дози като грамове се пие за заболявания.
Препоръчвам и блога на форумка, която си прави труда да превежда от различни статии и книги: http://foodforthoughtbg.blogspot.com/search?q=%D0%B9%D0%BE%D0%B4
В блога ѝ може да намерите много полезна информация.
Виж целия пост
# 395
Аз даже си направих тинктура от зелени орехчета без захар, но все забравям да пия, без схема, ей така по глътка две.
Но, който е в началото на заболяванито, си минава пътя на безйодието Simple Smile) Аз в началото и морска риба не хапвах, защото...нали йод, и солта смених със хималайска, и какво...нищо, пак си получих рецидив.
Виж целия пост
# 396
Аз съм напълно съгласна, че не бива да се изпада в крайности, само споделих какво ми е казал доктор. Каза, че в България всички продукти съдържат йод, и ние приемаме йод в толкова големи количества с храната, че хора с дефицит на йод са изключително рядко явление.
Но при моя случай знаете съм в началото и е нормално по-сериозни мерки. Не мисля, че ще е така по-нататък:)
Виж целия пост
# 397
Да, да, разбрах те.
От една страна погледнато, да кажем, че с храната набавяме йод, то ако е така, тоя в добавката примерно се равнява на 1 чаша кисело мляко, или порция боб. И пак относно храната, ако се приемаше толкова много, съмнявам се, че хипотиреоидизмът щеше да е в такъв пик. Също и автоимунните, защото и за тях се твърди, че голяма част са се отключили заради недоимък на йод.
От друга страна, с тия наши бедни почви на йод и налагането на допълнително йодиране на солта, не знам за какъв йод говорят в храната, но не съм чак толкова запозната.
Аурора, не е към теб лично написаното. Разсъждавам над думите на доктора.
Виж целия пост
# 398
Аурора, и аз пиша принципно, просто ти ме подсети. ✌
Според това което съм чела, хич не ни е много йода, даже напротив.
И от както ми се отключи Базеда, и започнаха да ми се появяват кисти в гърдите. А Шоки, чиито блог Мелеленда показа по горе, все пише, че чете из статии и сайтове на лекари , че йода е много нужен за женската репродуктивна система, и точно липсата му провокира кистите и др. Thinking
Виж целия пост
# 399
И на мен много-много не ми е ясна тая работа с йода Thinking. Хем сме с хипер, хем явно не ни е достатъчен йода, защото и аз не правя изключение - имам кисто - фиброзна мастопатия, която, оказва се, е вследствие на недостатъчно йод. Иди, че го разбери. В самото начало като ме диагностицираха с Базед даже орехи не ядях, раните не си дезинфекцирах с йод и минах на розова сол. Сега и орехи си ям, ако се налага се мажа с йод, а пък за морски дарове да не говорим. И не знам дали като се лишаваме от йод си помагаме....
От статиите, за които Merelenda е дала линкове излиза, че не е баш хич да не приемаме йод, защото уж си го хипер произвеждаме, но докато нашите доктори са коне с капаци и не си отворят очите за по-новите изследвания /май не са толкова нови/ ние ще се опитваме сами да си налучкваме какво да правим, за да си
облекчаваме положението.
Това за орехчетата съм го чувала и аз, даже една моя позната ми каза, че си е капсуловала киста на жлезата с тая настойка. Ама дали е киста или е възел или пък това е едно и също - не съм много компетентна, но това е било отдавна и до ден днешен тя си е добре, без никакви щитовидни проблеми.
Та има и разни алтернативни методи, дето казват, че помагат. Моята снаха и племенничките ми са с Хашимото, та голямата ми племенничка и снаха ми ходят при някакъв дядо в Гълъбово. Той с някакво ножче ли, скалпел ли режел нещо под езика и се подобрявали. Изследванията им го показват, но те са с хипо, за хипер не знам дали ще има ефект. Може и да сте го чували.
На мен благотворно ми влияят танците, йогта, медитациите и разходките сред природата, но ако има нещо такова, което да ми нормализира жлезата вовек и веков ми се иска да го знам. Май всички искаме това?


Виж целия пост
# 400
Всички сме така, и аз искам да знам Simple Smile
За дядото в Гълъбово съм чела. Имаше от алтернативната тема, които са ходили.
А за орехите,  първата година като бях зле и имах една позната, която е с Хашимото, но започнало с хиперфункция. Като се почувствала зле, правела си купичка орехи с мед и ядяла.
И аз по него време изобщо не четях и да се интересувам толкова, та като не се почувствах веднъж добре и ме душеше, направих си купичка с орехи и мед и я изядох. Наистина ми стана по-добре.Satisfied
Никога не съм ограничавала храните съдържащи повече йод. Даже не съм чела подробно, тъй като запитвайки моя доктор в началото какво да ям, не мога да опиша изражението на лицето му, ама изглеждаше като: Абе, каквото и да ядеш, все тая - имаш Базед Satisfied Но като ми скочи малко захарта с рецидива и каза да изключа белите убийци от менюто и ако до няколко месеца като се успокои жлезата захарта не е влязла в норма, ще правим изследвания.
Та, орехи ям, не готвя задължително храните съдържащи гоитрогени. Не мисля, че тези неща ще ме предпазят по някакъв начин и ще кротнат автоимунното заболяване. Нещо по-драстично може би да... не знам.  Но като се замисля, май повечето успешни лечения, или поне споделите за нещо, което наистина им е помогнало за жлезата, обикновено са някакви съвсем прости неща, а не човек едва ли не да прави челни стойки, лавирайки между лекарства, йога, дишане, добавки, режим на хранене, съобразяване с храни, заспиване рано, изключвайки стрес и т.н. и т.н.
Обикновено е нещо като : Пих тинктура от орехчета и се оправих. Или: Ходих при дядото в Гълъбово, цепна небцето и се оправих.
Това което дядото от Гълъбово прилага е импулсна терапия. Никой доктор май не я прилага, но се знае за нея.
Може да опитаме с малко глад, за рестарт на имунната. Или ще се оправим, или ще пукнем Satisfied Ама малко да я побъркаме и ние нея, стига само тя нас.
Виж целия пост
# 401
Аз що глад отнесох, и фастове мастове покрай режима, и като счупих крака спрях да ям почти един месец... освен, че си достопих мускулите и станах кожа и кости, нещо хубаво не видях.  Tired
Но, знае ли човек, от къде ще изкочи заека....
Виж целия пост
# 402
Здравейте, днес минах до личния лекар. Гърлото не е червено. Хрема на моменти имам, на моменти нямам.
Антибиотика го спирам събота тъй като вече нямам нужда от него.. Отделно,че ми раздразни стомаха чак сега в края на лечението пих геломитрол и може би това е причината.  ''Личния лекар каза,че имунна ми система е,като на дете от децката градина ''
Пита  там разни общи работи колко дена съм антибиотика общо около 9- дена ми се събират.
Искам да попитам за това лекарство ето линк- https://www.doppelherz.bg/produkti/dopelkherc-aktiv-detoks-kompl … AYASAAEgLHefD_BwE
Съдържа витамин б-12 , Б-6 и още някакви неща. Препоръча ми го да го пия след като приключа с антибиотика.
Единствено нещо което пия с витамин Б-6 е мелатонин но, не знам дали е добра идея да ги комбинирам едното е за сън вярно. Другото е съвсем различно..
Виж целия пост
# 403
И мен ме е хванал някакъв вирус, цяла седмица съм много зле. Днес личната ми изписа Инфлуцид и ми каза да не приемам никакви имуностимулиращи, защото ще ми побъркат хормоните. Има един проблем обаче, не знам кои неща спадат под имуностимулиращи.  😃

Друго оплакване имам от няколко седмици... От няколко седмици забравям супер много. Не мога да си спомня предишния ден, никакви случки, дори задачки на работното място. Понякога дори не се сещам за любими неща. Започвам сериозно да се притеснявам. Не знам от жлезата ли е, от невероятното напрежение или стрес, или нещо по-сериозно. Confused
Ако имате мнение по въпроса, бих се радвала да споделите
Виж целия пост
# 404
Ангелов, виждам че те притеснява В6. Дозата в добавката е 1,4 мг, което е ниска доза. В комплексите никога не слагат високи дози. Предполагам и в другата добавка с мелатонина е с ниска стойност. Предозиране може да се получи, ако месеци се пие в дози над 100 мг, а тук в ББ тийм пише за дози дори над 1 грам и то години прием - https://shop.bb-team.org/blog/18_predozirane-s-vitamini-i-minerali
"В витамините" са водно разтворими и излишък се изхвърля по принцип с урината.
Свекъра ви неотдавна пи витамин В6 във високи дози, по 3 пъти на ден, с цел набавяне на витамина, тъй като беше с анемия на В6 и В9. Не помня по колко мг беше, но беше в пъти повече, отколкото имаше в тези добавки.
Мисля че няма за какво да се притесняваш. Все пак ще изпиеш една опаковка предполагам, а не да го пиеш месеци.

Фокси, имуностимулатори са продукти като Ехинацея, Котешки нокът-Саменто, Черен бъз, Имунобор, Алое вера и т.н. На опаковките им си пише. Това е имала предвид докторката, да не приемаш такива билки и добавки, на които пише, че са имуностимулатор. Предимно това не са комплекси витамини, а по-често ей такива като посочените по-горе, нерядко с добавен и комплекс в някои от тях. Казват, че и витамин С, Д, А, прополисът и т.н. стимулират имунната система, но като цяло това са нужни витамини за здравето ни и в нормални дози не е опасно да се приемат, даже препоръчително.
Имуномодулатори - на тях също си пише, че са такива. Преди да решиш да пиеш какъвто и да е комплекс витамини или някакви комплекси с билки, четеш просто на опаковката, дали пише че са имуностимулатор, имуномодулатор и т.н.
Имуномодулатор е прополисът-клеева тинктура, но не знам защо го пишат, че е имуностимулатор. Пила съм често зимата, и сега понякога пия. Предпазва ме когато някой боледува. Говорим за прием в нормални дози, не месеци да се пие и натрупва. Така е и с витамините.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия