Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 52

  • 57 269
  • 742
# 555
Термина е винаги само ориентировъчна дата. Simple Smile За това е и ВЕРОЯТЕН термин на раждане.
Лекаря би трябвало да се съобрази с това, че цикъла ти  не е 28 дни. Обърни им специално внимание на това, защото е важно, особено когато разминаването е голямо. има калкулатори, които изчисляват термина спрямо индивидуалните особености на цикъла.

Също, ако до 10-та седмица се определя термина по ехограф, то тогава е силно вероятно да е точен и е добра сверка. След това започва да има разминавания, тъй като се определя по размери на бебето, а не по степента на развитие.
Виж целия пост
# 556
Здравейте момичета снощи цяла нощ ме болеше корема, стомаха първо започна да ме боли ниско долу и после се изкачи до горе болката и ме болеше доста дълго време в 5 месец съм нормално ли е
Виж целия пост
# 557
Най-добре се обади на лекаря си, никоя силна и продължителна болка не мисля, че е много нормална. Но все пак той ще ти каже най-добре!
Виж целия пост
# 558
Сега имам само леки дърпания долу не е силната болка от снощи трябва ли да отида на лекар
Виж целия пост
# 559
Отивай, за да не стоиш и да се чудиш и да се стресираш излишно.
Виж целия пост
# 560
Един малко странен въпрос. Датата на термина се изчислява на база 28 дневен цикъл нали? Но ако женат е с цикъл 23 дни или 35 дни, то терминът е само ориентировачна дата нали? Примерно ако са ти казали 1.10 , но знаеш, че цикълът ти е по-кратък то реалната дата ще е по-предна дата или ако е по-дълъф съответно по-късна дата от определеното?

Винаги термина е само ориентировъчна дата, но при много по-дълъг от 28 дни цикъл, раждането може да се случи доста по-късно. Ако, например, жената е с 35-40 дневен цикъл, това трябва да се вземе предвид при евентуално преносване. Но ако става дума за няколко дни разлика от 28 дневен цикъл, така или иначе раждането се очаква около термина. От моята лекарка знам, че раждането настъпва най-често от 5 дни преди термина до 5 дни след термина. Едва ли всички жени, които раждат в този срок са с 28 дневен цикъл.
Виж целия пост
# 561
Благодаря за отговорите!
Виж целия пост
# 562
Момичета,дали е позволено поставяне на лактобацили по време на бременност? По принцип знам,че са безвредни ,но все пак да попитам.
Виж целия пост
# 563
https://zdravis.com/product/892/mykind-davchashti-bio-multivitam … -za-bremenni.html


някои пил ли ги е
Виж целия пост
# 564
Здравейте, момичета, бременна съм в първия месец, а току що се изкъпах с ръждива вода - в това число и зъбите, и интимните части. Колкото повече течеше толкова по-мръсна ставаше водата, съответно в началото изобщо не се забеляза, че е такава... Много съм притеснена да не са достигнали до бебето някакви бактерии... освен, че беше кафява водата, падаха и някакви гадости през душа...
Виж целия пост
# 565
Здравейте, момичета, бременна съм в първия месец, а току що се изкъпах с ръждива вода - в това число и зъбите, и интимните части. Колкото повече течеше толкова по-мръсна ставаше водата, съответно в началото изобщо не се забеляза, че е такава... Много съм притеснена да не са достигнали до бебето някакви бактерии... освен, че беше кафява водата, падаха и някакви гадости през душа...
Вие сериозно ли задавате подобен въпрос?
Виж целия пост
# 566
Аз ги пия...честно казано ще ги сменям защото имат много малко вещества в тях. Смятам да ги заменя с Елевит:)
Виж целия пост
# 567
Не се тревожи, нищо не е станало. Просто се изплакни с чиста вода от бутилка ако имаш и готово, за да ти е чисто на тебе, на бебето нищо му няма.
Здравейте, момичета, бременна съм в първия месец, а току що се изкъпах с ръждива вода - в това число и зъбите, и интимните части. Колкото повече течеше толкова по-мръсна ставаше водата, съответно в началото изобщо не се забеляза, че е такава... Много съм притеснена да не са достигнали до бебето някакви бактерии... освен, че беше кафява водата, падаха и някакви гадости през душа...
Виж целия пост
# 568
Аз ги пия...честно казано ще ги сменям защото имат много малко вещества в тях. Смятам да ги заменя с Елевит:)
Аз пия Елевит.Спря да ми капе косата иначе беше почнала много .А и имат Омега 3 DHA и не е нужно да купуваш отделно.
Виж целия пост
# 569
Аз ги пия...честно казано ще ги сменям защото имат много малко вещества в тях. Смятам да ги заменя с Елевит:)
а да ти се е случвало бебето да рита повече от тях?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия