Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 5

  • 48 459
  • 758
# 195
Е как разбра от КЗ, че имаш ИР без инсулин на 120?
На гладно ако ти висок, ОК, може. Ама моя е нормален, пък на 120 е зле.

Не знам. Кръвната ми захар е съответно 6,0. Следващата 13, следващата почти 10 на 120минута.
Инсулина мисля че беше 12-13 на гладно, нещо такова.
Виж целия пост
# 196
И на мен ми е много интересно как само по захарта тълкуват.
Ето аз например като си правих експеримент и изследвах КЗ и инсулин след хранене, захарта беше спаднала от 4,85 на гладно на 4,04 след 60 минути. Ама пък инсулинът от 16,5 се беше качил на 22,76 и на него точно това му е задачата, да я понижава.

От това, че е останала повишена захарта, как се съди за ИР? Мисля си, че предполагат че инсулин се произвежда, но не я сваля. Ами ако не се произвежда? Може би пък в такъв случай щеше да е много по-висока при поемането на 75 мг глюкоза, а не 10-13. Явно е някаква такава логиката.
Виж целия пост
# 197
Елора, ти колко метформин пиеш в момента?
Таблетките от 1000 мг можеш да ги делиш на 2 по 500 и пак да си ги изпиеш.

2 по 1000. На обед и вечер.
Сега минах на 850 на обед и 1000 вечер.
Мисля от днес и вечер да го правя 850.
Хич не се сетих, че мога да ги деля  Laughing
Виж целия пост
# 198
Е как разбра от КЗ, че имаш ИР без инсулин на 120?
На гладно ако ти висок, ОК, може. Ама моя е нормален, пък на 120 е зле.

Не знам. Кръвната ми захар е съответно 6,0. Следващата 13, следващата почти 10 на 120минута.
Инсулина мисля че беше 12-13 на гладно, нещо такова.

Това е високо, и ако е изчислила НОМА, да.
Но твоите резултати не са само ИР, ами предиабет, което не е ИР. КЗ ти е висока и на гладно, и след ОГТТ. Макар и на границата, но явно дори високият инсулин не успява да свали.
Виж целия пост
# 199
2 по 1000. На обед и вечер.

Много, бе.  Shocked
Обсъди го с ендокринолога си, ама с тези резултати и с този начин на хранене... много ми се струва. Моята се съгласи да карам на 2 по 500, като ми видя изследванията.
Ако ще намаляваш дозите, по-бавно го прави. И без това за никъде не бързаш.  Simple Smile
Виж целия пост
# 200
Не знам дали правилно ме разбра.
Общо на ден са две. На обед 1000 и вечер 1000. Сега вече не.
Наистина ли мислиш, че са много.
Вярно, то по-голям грамаж няма.
Всъщност в началото ендото ми беше дало да пия 3 по 1000 като ми видя резултатите. Като почнах да ги пия след време реших самосиндикално да са 2.
Виж целия пост
# 201
И аз мисля, че ти е много.
Нека каже ендо-то.
Виж целия пост
# 202
Утре ще ходя. Дано да я хвана вечерта.
Не ми се ще от раз да мина на 500, че току виж се стресирал организма. Плавно ми се ще.
Ендото може да реши направо да го спирам от раз, ама ще видим.
Виж целия пост
# 203
 И на мен ми ги бяха изписали 3 х 850 , но аз въобще не успях да ги докарам . Сега чак след година пробвам на 3х500. до сега си карах на 2 х 500. Сугурно ако свикна с 3х500, ще ги увеличавам на 850
Виж целия пост
# 204
Ендото може да реши направо да го спирам от раз, ама ще видим.

Няма как да реши такова нещо, метформинът се увеличава и намалява постепенно.
Пробвала ли си да се консултираш и с друг ендокринолог?
Виж целия пост
# 205
Да бе не може. Първото ендо дето ми го изписа ми каза да почна изведнъж с 3 по 1000 на ден. Няма увелчиване за нея.
Ама аз няма да ходя при тази.
Виж целия пост
# 206
Ох, а аз си мислех, че ендокринолозите в нашия град никакви ги няма. А то имало и по-зле...
Виж целия пост
# 207
Моята ми беше изписала 2*850, като първите две седмици да пия по половин таблетка, после да мина на 1,5 и после 2 цели.
Виж целия пост
# 208
Е как разбра от КЗ, че имаш ИР без инсулин на 120?
На гладно ако ти висок, ОК, може. Ама моя е нормален, пък на 120 е зле.

Не знам. Кръвната ми захар е съответно 6,0. Следващата 13, следващата почти 10 на 120минута.
Инсулина мисля че беше 12-13 на гладно, нещо такова.

Това е високо, и ако е изчислила НОМА, да.
Но твоите резултати не са само ИР, ами предиабет, което не е ИР. КЗ ти е висока и на гладно, и след ОГТТ. Макар и на границата, но явно дори високият инсулин не успява да свали.

Преддиабетно състояние каза, да. Но пък останах с впечатление, че каза и ИР, може и моя заблуда да е, че тя много говори и кое чух, кое не чух. Извинявам се че само обърках темата, стана ми неудобно.
Виж целия пост
# 209
Хич не си объркала, точно за тук си!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия