Февруарската дружинка,вече на половин годинка!

  • 45 416
  • 753
# 255
Ето полезен линк за размера на храните при ЗВБ
http://friendlyfirstfoods.co.uk/finger-food-size-guide-really-useful-banana-hack/
Аз до сега съм дала
Краставица, домат, праскова,  круша, банан, диня,  пъпеш, слива,  чушка-само я смуче.Всичко е сурово.Доматът е фаворит😊
Започнах преди 20 дни, когато тя сама си взе банан. Големите парчета ги плюе.Вода почти не пие,  но давам чашата редовно ..чеша зъби и се плиска😊Само на кърма беше до 6м.Сега е на 7м без малко😊
Виж целия пост
# 256
И нашето бебе го мъчат зъби -започна доста да се буди,иска само гърда,така и заспива...Незнам до кога ще е така,че си мисля,че много лошо започна да се учи ...
Виж целия пост
# 257
Kokos-ka, по препоръка на педиатри всяка група храни се въвежда за около 3 седмици. Но аз ги въвеждам за около седмица. Така, че относно кашите прецени как се възприемат от бебо. Много е съществено, когато избираш схема на захранване да обърнеш внимание от кой месец на бебето започва захранването. В схемата може да е посочено захранване с жълтък в 6-ти месец при начало на захранване 4-ти месец. Но аз започнах захранване в 5+ та жълтъкът ми идва рано в 6ти засега.
Виж целия пост
# 258
Как точно приготвяте оризова каша?
Накиснах ориза за няколко часа. После го измих добре и суших във фурна на 80 градуса, около час и половина. Смлях на финно брашно. Към 1 с.л брашно добавих 4 с.л вода и сложих да варя.След няколко минути водата извря и получих консистенция на лепило за тапети... “Варих” общо около 10 минути и резултатът е гъста, зърнеста, лепкава топка..
Къде бъркам?
Пека на 60° около 40минути. После мелям. Като дойде време накисвам две супени лъжици с връх в 150мл вода, след това варя буквално 3-4 минути и в готово
Виж целия пост
# 259
Остана малко време да дам отчет и аз. Синът ми е на 6++. От две седмици захранвам по ЗВБ. Досега е опитал тиквичка, батат, чушка, морков, домат и краставица. От плодовете - праскова, диня, слива, банан. Хапва си с желание и корички хляб, така че напук на всички схеми първо се оказа, че въведохме глутена. Разбира се, количествата са минимални. Но желание има, всичко яде, маже, смуче, хвърля. Веднага разбра за какво става дума  като му поставихме парченцата на масичката. Засега смятам да продължавам с въвеждането на чисти плодове и зеленчуци, а от другия месец вече разни други храни. Всички храни давам обработени (освен домата и плодовете, но сливите бяха твърдички, затова и тях минах на пара). За мое учудване чушката и краставицата на пара ми харесаха и на мен. Страх ме беше да дам краставицата сурова, заради опасността от задавяне, но дори и на пара пак си остана достатъчно твърда.6-месеца отбелязахме с кръщене, решихме така, защото датата на имения му ден беше много близка до датата на 6-месечието. Така че и с това се отметнахме, че семейните събирания ми идват малко в повече.
Виж целия пост
# 260
Явно моето момче е единственото, което няма никакво желание за храна различна от млякото. Всички зеленчуци и два вида месо е опитал, но не повече от 2 лъжички, камо ли да заместя хранене, както много от вас. И кашите не са му любими. През деня е предизвикателство да му дам шишето, гладен е, но ми блъска ръката, върти се, приказва ... ужас . Вечер обаче стабилно си се събужда и яде на 3 часа. Все иска да е изправен. Слагам го в паяка по малко и го намирам на другия край на стаята, сурка се стабилно 😄
Виж целия пост
# 261
Не е само твоето , и моето е така.  От един месец захранвам, но заместено хранене не се очертава. На 6+++ е. Само мляко иска. Аз кърмя на поискване.

И аз съм от февруарките.  Следя ви още от темите за бременни .

Виж целия пост
# 262
Аз да ви попитам,давате ли някакви чайчета/сокове и ако да какви?Моят хубосник не му се нрави много водата особено тук в Бг въобще дори не иска да я пие и все по често ми задават въпроса -Даваш ли сок/чай?-
Та не знам дали не е време да започна да предлагам.
Виж целия пост
# 263
Явно моето момче е единственото, което няма никакво желание за храна различна от млякото. Всички зеленчуци и два вида месо е опитал, но не повече от 2 лъжички, камо ли да заместя хранене, както много от вас. И кашите не са му любими. През деня е предизвикателство да му дам шишето, гладен е, но ми блъска ръката, върти се, приказва ... ужас . Вечер обаче стабилно си се събужда и яде на 3 часа. Все иска да е изправен. Слагам го в паяка по малко и го намирам на другия край на стаята, сурка се стабилно 😄
И ние сме така може би от седмица изяжда по 50/60 грама пюрв и това е . Каша не иска, плодове даже чробвах и бежешките бисквити ....само млякото признава .Другата седмица става на 7 и ще пробвам с месо надявам се там да имам успех 😀
Виж целия пост
# 264
Момичета, защо бързате да замествате хранения? ( Изключвам случаите, когато майката бърза да се връща на работа по една или друга причина).  Основната храна на бебетата до една година е кърмата или млякото АМ. От него децата трябва да си набавят белтъчини за растежа и мазнини за енергията. Другата храна е по-скоро за въвеждане на нови вкусове и текстури и набавя микроелементи и витамини, ако е правилно подбрана и балансирана.
Оставете бебчета да ви водят кога по колко искат да ядат. Въвеждайте нови неща, за да опознаят храните. Но ги оставете сами да ви водят кога по колко да изяждат от новата храна.
За яденето през ноща и неяденето през деня си има обяснение - сега откриват света и всичко им е интересно. Яденето е колкото да задоволят жажда и глад. Вечер и нощем се сещат че трябва да набавят храма за да имат сили за следващият вълнуващ ден.
Виж целия пост
# 265
Момичета, защо бързате да замествате хранения? ( Изключвам случаите, когато майката бърза да се връща на работа по една или друга причина).  Основната храна на бебетата до една година е кърмата или млякото АМ. От него децата трябва да си набавят белтъчини за растежа и мазнини за енергията. Другата храна е по-скоро за въвеждане на нови вкусове и текстури и набавя микроелементи и витамини, ако е правилно подбрана и балансирана.
Оставете бебчета да ви водят кога по колко искат да ядат. Въвеждайте нови неща, за да опознаят храните. Но ги оставете сами да ви водят кога по колко да изяждат от новата храна.
За яденето през ноща и неяденето през деня си има обяснение - сега откриват света и всичко им е интересно. Яденето е колкото да задоволят жажда и глад. Вечер и нощем се сещат че трябва да набавят храма за да имат сили за следващият вълнуващ ден.
Много  точно  казано😊Моето бебе пюре изобщо не желае да вкуси, когато ние ядем даваме и на нея и цялото семейство йрупаме краставици например,  ако й дам същото ма пюре няма да го иска.Оставям я да яде докато не почне да играе с храната.За заместване и дума не може да става.Вечер суче много,  през деня вдвам едвам,  защото много се разсейва.
Виж целия пост
# 266
Нашият от два месеца го захранваме. В началото беше по-добре и до 100гр е стигал. Кърмя на поискване Simple Smile След ваксините преди месец му се разбъзика коремчето, а и заради жегите Simple Smile макс до 20-30гр да изяжда Simple Smile Венците също го мъчат много и с лъжицата и с биберона на шишето предпочита да се чеши Simple Smile Инак сме въвели няколко зеленчука, плода, дори месо яде Simple Smile ама просто, както и на мен, така и на него жегите не му понасят Simple Smile ама хич Heart Вода пие, основно като хълца или след разходка Simple Smile ако е било много топло, ама най-обича да си напълни устата с вода и да говори... на 7+ сме Simple Smile Беше спрял и водата за два дена, миналата седмица и подозирам пак венците Simple Smile явно е кат мен, не търпи болка и дразнения Simple Smile
Виж целия пост
# 267
Моето бебе също не обича да пие вода. Предимно следобед приема. По-често си чеше венците с биберона. За да приема поне 75мл на ден поне едното пиене на вода е с лъжица. Хапва си пюрета на обяд и каша с плод следобяд.
Виж целия пост
# 268
Ами аз имам две заместени хранения до момента. Той сам си ги замести понеже си е ящен и обича да си хапва, давах му колкото иска и така си замести порцийката сам. През останалото време си суче пак когато иска. Аз съм за заместването, тъй като за себе си съм решила към годинка да отбивам и до тогава трябва да има изградени навици и за друга храна и без това отбиването е трудно.
Виж целия пост
# 269
Той и моя мъник е ящен, 10 кг е вече, обаче хапне малко плод или зеленчуково пюре и започва да върти главата и да плаче за мляко . Аз исках да кърмя до около 8 , 9 месеца , ама май ще е повечко . Неиска АМ , нито с шише , нито с чаша. А пък по време на скоковете в растежа не слиза от гърдата 😂. Сега от зъбките май пак ще е така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия