Януари още е далече, но за ритничета е време скоро вече

  • 49 567
  • 736
# 165
Chikako, не съм сигурна, че разбрах точно за кой преглед ме питаш и за кои измервания. Ако е за феталната морфология - до момента имам две правени, една в 13 г.с. и няколко дни, както и една в 18 г.с. и 4 дни. На втората ФМ доктора гледа всички органи на бебето, пъпната връв, кръвотока към пъпната връв, плацентата, околоплодните води. Към края ни пусна за малко 4Д образ. Като цяло бебетата в тези седмици са още малки и не са съвсем оформени, предполагам на третата ФМ вече ще е по-различно.
Ако въпроса е за прегледите по ЗК - днес бях, но не ми е било втори преглед, а може би 5-ти или 6-ти.
Виж целия пост
# 166
Здравейте! Бях пак на море и затова не влизах тук. Мен не ме боли кръст и гръб да чукна на дърво, пътувахме доста по 3-4 часа и само дето ме стегна един път корема и си чувствах краката напрегнати, защото не спирахме. Вчера бях на обучение за родители и доста седяхме и ми стана кофти на краката, после имаше гимнастика за бременни и ходихме по магазини и вечерта много ме боляха краката и много бях изморена. От 12.08 го усещам, повдигна ми туниката на плажа и мъжът ми го усети. шава , но не постоянно. Началото на септември ще ходя на втора фетална. Пия си магнезий по 1050мг, както ми е изписано. В 19-20 г.с. съм, качила съм 2,6кг.
Виж целия пост
# 167
И на мен спането ми е проблем. Заспивам нормално, но после към 1-2 се будя и се въртя по 2 часа. Не мога да заспя. Отделно на всеки половин-един час ставам да ходя до тоалетна. А и за капак се появи някаква хипер сексуална съседка, която между 2 и 4 посред нощ изнася концерт по 20 минути пъшкане, викане и стенене всяка нощ Rolling Eyes . Мечтая си да се изнесе или поне да си затваря прозорците...
Иначе от два дни не съм усещала бебчо и ми е притеснено, но така или иначе не го усещам всеки ден все още. Надявам се, че е нормално. Утре съм на втората фетална.
Виж целия пост
# 168
Аз го усещам под пъпа вдясно, вляво, по средата. За зодиите - аз съм Близнаци, мъжът ми е Овен и е страшен инат. Брат му е Козирог и е много чепат, даже свекър ми като разбра, че ще  козирог бебето , каза леле като Влади (девер ми). И аз съм инатлива, та не знам какво чудо ще е.
Виж целия пост
# 169
Applegarden благодаря за отговора. Имах предвид прегледа по ЗК
Виж целия пост
# 170
Днес ходих на кожен, че ми изляза брадавица, от бременността и от грипа миналата седмица доста бързо се развива. Каза, че ѝ изглеждам бледа и да си пусна хемоглибин. В 3ти месец ми е бил 120 (долна граница 115). След 2 седмици съм на ЖК може да изчакам.
Виж целия пост
# 171
Applegarden благодаря за отговора. Имах предвид прегледа по ЗК
При мен прегледа по ЗК включва ехограф, измерване на кръвно и измерване на обиколката на корема ми, таза. Пак измерват бебето, но на мен не ми казват нито какво му мерят, нито кое колко е дълго, а дали нещата са наред и в норма. Казват седмицата, в която си, както и тази, на която отговаря бебето. Ако те интересува нещо друго, питай.
Виж целия пост
# 172
Здравейте,

Аз нямам нищо ново за споделяне, освен че започнах да огладнявам малко по-често от преди. И да се уморявам по-бързо. Към края на седмицата вече едвам се надигам от леглото. Май ще трябва да започна да пийвам по някое и друго кафе от време на време, че почти го бях спряла.

Някой ходи на гимнастика за бременни? Или йога? Помня, че имаше коментари, но ми се губят подробностите. За съжаление няма да мога да отделя време през седмицата, че скоро ще започне учебната година и пак ще съм такси за децата. Но за събота и неделя е хубаво да включа някакви по-сериозни упражнения, освен обикаляне на улиците.Blush

А дам, и да ви питам, тези които са с ниска плацента - забраниха ли ви упражнения, секс, такива ми ти работи? Защото на последната ФМ пак казаха, че е ниска, но забравих да питам какво следва от това. Доктора нищо не коментира.
Виж целия пост
# 173
Ами на мен докторката, която ми следи бременността не ми беше забранила. Но в болницата като лежах ми бяха забранили до края. Но вече се вдигнала плацентата и предполагам, че няма да има проблем
Виж целия пост
# 174
То в началото на всички била ниска плацентата, ми каза моята лекарка. Но вече би трябвало да се е вдигнала сигурно.
Момичета, някоя ходила ли е на някое от безплатните училища за бременни в София да сподели впечатления? Hug
Виж целия пост
# 175

Някой ходи на гимнастика за бременни? Или йога? Помня, че имаше коментари, но ми се губят подробностите. За съжаление няма да мога да отделя време през седмицата, че скоро ще започне учебната година и пак ще съм такси за децата. Но за събота и неделя е хубаво да включа някакви по-сериозни упражнения, освен обикаляне на улиците.Blush

А дам, и да ви питам, тези които са с ниска плацента - забраниха ли ви упражнения, секс, такива ми ти работи? Защото на последната ФМ пак казаха, че е ниска, но забравих да питам какво следва от това. Доктора нищо не коментира.
И аз съм с ниска, но нищо не ми е забранил док. Кафе пия по едно на ден, обикновено дори и не го допивам, но самата му миризма ме енергизира.

Упражнения правя от видео в YouTube . Харесах си един комплекс и си го правя. 20 мин. е и ми действа много добре.
Обаждах се на няколко зали в Пловдив, от есента в някои може би ще има групи йога и гимнастики за бременни, така че ще се ослушвам и мисля да се запиша на нещо , че после ми е страх като натежа да не ме хване мързела и да спра да ги правя вкъщи.
Виж целия пост
# 176
Аз ходих на пилатес. Не е лошо, но доста бавно ми дойде. Йога съм харесала, но другия понеделник да захлади малко, че днес на 32+нямаше шанс. От 24седмица се ходи и в болницата тук на упражнения с топки. Иначе гледам да съм активна - фитнес, разходки, колело, плуване каквото дойде.
Виж целия пост
# 177
Йогата е още по-бавна от пилатеса.....
Виж целия пост
# 178
Йогата е още по-бавна от пилатеса.....
Знам аз. Но ходих две години по един път седмично и ми беше добре. Поне има духовния елемент. Ще видим бременния вариант как ще е.
Виж целия пост
# 179
Здравейте,

Аз нямам нищо ново за споделяне, освен че започнах да огладнявам малко по-често от преди. И да се уморявам по-бързо. Към края на седмицата вече едвам се надигам от леглото. Май ще трябва да започна да пийвам по някое и друго кафе от време на време, че почти го бях спряла.

Някой ходи на гимнастика за бременни? Или йога? Помня, че имаше коментари, но ми се губят подробностите. За съжаление няма да мога да отделя време през седмицата, че скоро ще започне учебната година и пак ще съм такси за децата. Но за събота и неделя е хубаво да включа някакви по-сериозни упражнения, освен обикаляне на улиците.Blush

А дам, и да ви питам, тези които са с ниска плацента - забраниха ли ви упражнения, секс, такива ми ти работи? Защото на последната ФМ пак казаха, че е ниска, но забравих да питам какво следва от това. Доктора нищо не коментира.

На мен изрично ми обясниха, че плацентата се намира в долната част, където е най-кръвоснабдено, затова трябва да избягвам всякакво физическо натояаряане, да не вдигам тежко, дори и по стълби да търча много.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия