Плюсове и минуси на кварталите в София - 3

  • 46 409
  • 757
# 120
vicomte, имай предвид, че всички пишещи искат и харесват различни неща...важното е как си го усещаш ти квартала. Ето че има хора хвалещи Дружба и Люлин, а аз например не бих живял там и т.н.
Виж целия пост
# 121
vicomte, имай предвид, че всички пишещи искат и харесват различни неща...важното е как си го усещаш ти квартала. Ето че има хора хвалещи Дружба и Люлин, а аз например не бих живял там и т.н.
Така е, аз например търся спокойствие и относително читави съседи-да не вдигат шум по никое време, да не хвърлят боклуци, да не са пишман майстори и чоплят и бръмчат по цял ден, да не събират шумни компании по нощите (всичко това съм го преживяла) Търся и да има изглед, да седна на терасата и да не ме гледат от съседните блокове, да гледам нещо си , а не прозорците на хората и се свивам. Не ползвам кола и ми е нужен удобен транспорт и близко. Да има магазини за първа необходимост наблизо и поне няколко кафенета , да седна някога да си почина или нещо си ...имам този навик. Ако има и градинка поне наблизо ще е супер. Другото го преживявам вече. В момента не търся нищо, но скоро ще почна и оглеждам и цените. Също се замислям и като ходя из София някъде се оглеждам. Но си е до бюджет и възможности , както и какво сте решили да правите, ако искате нещо да ви остане и т.н. С две думи локацията е важна , но по-важното е какъв е блока и кой е до вас, над вас и около вас. Това може да ви накара да си продадете хубаво жилище , независимо от място и разпределение и т.н.
Виж целия пост
# 122
Щом човек има желание да живее в центъра, но има ограничен бюджет си е ОК като компромис. Но лично на мен не ми харесва района, работила съм там. Според мен хем е доста натъпкано и клаустрофобично, хем е старо и вехто. Улиците са тесни и разбити, а за пазар май се ходи чак в Била на Мадрид. Близостта на ИСУЛ също не ми допада, защото пътникопотокът е много голям. Близостта до Заимов обаче е много голям плюс.
Виж целия пост
# 123
Около ИСУЛ и между Левски и Раковска са две доста различни места...

@vicomte, защи не потърсите и в района м/у Раковска и М. Луиза. Там според мен е още по-добре.
Виж целия пост
# 124
Щом човек има желание да живее в центъра, но има ограничен бюджет си е ОК като компромис. Но лично на мен не ми харесва района, работила съм там. Според мен хем е доста натъпкано и клаустрофобично, хем е старо и вехто. Улиците са тесни и разбити, а за пазар май се ходи чак в Била на Мадрид. Близостта на ИСУЛ също не ми допада, защото пътникопотокът е много голям. Близостта до Заимов обаче е много голям плюс.

Работила си, но познаваш само няколко улици и съдиш по тях, а в тези квартали само през две преки нещата стават различни. Там, за където аз говоря, улиците са си като в стара София - относително широки (има и по-тесни в центъра), с паваж и дървета. Има градинки, има училища, има транспорт, има инфраструктура, има болници и аптеки... И за пазаруване има - има един супер на Фреш, има един Т-маркет, има я "Ралица" - станаха три големи магазина. А колко по-малки има си знаят само местните. За съботното голямо пазаруване, където се ходи с кола, има голяма Била на оттатъшния край на моста "Чавдар". На 5 минути с кола. Има една малка градинка на "Искър", има парка"Заимов", малко по-далеч е "Докторската градина". Но ти отсичаш - скапан квартал, няма къде да се пазарува. То и аз не харесвам идеята за Люлин, Надежда, че даже и Младост, но не казвам, че са скапани, а че са ми чужди и гледани отстрани не ме привличат. Това не пречи обаче да са ОК за живеещите там, които познават тънкостите и готините местенца и затова няма да разубеждавам никого, ако му харесва там.

И ти пиша така обстоятелствено не за да се заяждам, а защото има конкретно питане от хора, искащи да се заселят там. И е нормално да им  отговарят живеещи там, а не разни бегло познаващи района.
Между "Дондуков" и парка "Заимов" лично на мен ми е мястото фаворит.
Виж целия пост
# 125
Не мисля, че някъде съм написала, че е скапан квартал, а че на мен не ми харесва. Може да не съм живяла там, но все пак като съм работила не съм седяла затворена само в офиса, и до магазини ми се е налагало да ходя, и по заведения сме обикаляли за обяд и след работа, както и съм се прибрала пеша и съм минавала през разни улички в района. Специално Ралица и Т маркет за мен са далеч от хубави магазини, но ОК, все пак ги има. Както и да е, писала съм, че само съм работила там, така че който иска мнение само от живущи може спокойно да прецени да ми игнорира мнението.
Виж целия пост
# 126
Там срещу Военна академия, отстрани, дето върти 72 , май на Хилда беше там ресторанта , пак е добре според мен който търси. Близо е до всичко коментирано тук, малко по-нависоко е (ако това гледате за въздуха) и е близо до мол Сердика, ама не е до него съвсем , което е добре. Пък цените ще са по-ниски, нищо, че 1 улица дето се вика ги дели. Има и хубави нови блокчета, малко е сбито, ама пък си е хубаво мястото, все пак не е зле и там да погледнете. Е име на квартал пак не знам се оказа((
Виж целия пост
# 127
Мнения за Славия около конната база моля? За постоянно живеене, отглеждане на дете?
Виж целия пост
# 128
Мнения за Славия около конната база моля? За постоянно живеене, отглеждане на дете?

Според мен кварталът е спокоен, в близост има градинки и е идеално за отглеждане на дете.
Виж целия пост
# 129
Мнения за Славия около конната база моля? За постоянно живеене, отглеждане на дете?

Според мен кварталът е спокоен, в близост има градинки и е идеално за отглеждане на дете.
Не бих взела точно там, защото винаги ще ми е далеч от метрото и то на една спирка.  Търсете по-към  Красно село, според мен. Голямо удобство е да сте на метростанция. За бъдещето на децата - също.
Виж целия пост
# 130
Мнения за Славия около конната база моля? За постоянно живеене, отглеждане на дете?

Според мен кварталът е спокоен, в близост има градинки и е идеално за отглеждане на дете.
Не бих взела точно там, защото винаги ще ми е далеч от метрото и то на една спирка.  Търсете по-към  Красно село, според мен. Голямо удобство е да сте на метростанция. За бъдещето на децата - също.
Е да, ама точно на Красно село до метрото ще се презастрои ужасно много, то и в момента си е де, но с тенденция да продължава. От друга страна кварталчето Славия е доста спокойно, с ниско строителство и големи зелени площи. Зависи за какво е това метро, защото до центъра и с трамвай 5 се стига доста бързо.
Виж целия пост
# 131
Мнения за Славия около конната база моля? За постоянно живеене, отглеждане на дете?

Според мен кварталът е спокоен, в близост има градинки и е идеално за отглеждане на дете.
Не бих взела точно там, защото винаги ще ми е далеч от метрото и то на една спирка.  Търсете по-към  Красно село, според мен. Голямо удобство е да сте на метростанция. За бъдещето на децата - също.
Е да, ама точно на Красно село до метрото ще се презастрои ужасно много, то и в момента си е де, но с тенденция да продължава. От друга страна кварталчето Славия е доста спокойно, с ниско строителство и големи зелени площи. Зависи за какво е това метро, защото до центъра и с трамвай 5 се стига доста бързо.
Близостта до метростанция вдига цената на жилището, независимо в кой град се намира. Ако решите да го продавате или давате под наем, без проблем е.  Кварталчето Славия има и по-малко магазини. На Кр. село и пазар ще имате.  Но зависи кой какво търси. Когато купуваш се оглежаш наляво, надясно дали е застроено, и това е, няма да може още повече да се застрои, ако има по нещо от всяка страна. Далече от гола поляна, защото там не се знае какво ще има.
Виж целия пост
# 132
Да , ама там на Красно село от страната на общината не е добре според мен. По-добре към Лагера тогава да гледа. Поне аз не бих взела, там вече наистина въздухът е замърсен, едно заради булеварда и големия поток коли, камиони и какво ли не, но най-вече заради тец Земляне и комините , а си има  и някакво депо за отпадъци май по спомен. Бих предпочела Славия поне аз или Павлово, ако толкова държи да е натам.
Виж целия пост
# 133
Аз до колкото разбрах става дума за постоянно живеене и отглеждане на дете. И под големи зелени пространства имам предвид междублокови такива (а не просто празно пространство), защото там няма ново строителство, само старо е с големите градинки. Там не мисля, че ще могат да построят блок между други два, но знае ли човек, все пак в столицата ни има и такива примери.
Смея да твърдя смело, че такива места с ниско строителство и що годе нормално околоблоково пространство са останали само на няколко места в София - едното е точно в кв. Славия, другото е до една градинка в кв. Лагера и третото е в кв. Яворов (в горната част около бул. Ситняково).
Виж целия пост
# 134
Ниско строителство до колко етажа е?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия