Плюсове и минуси на кварталите в София - 3

  • 46 409
  • 757
# 225

Иначе ще стоят празни, като двете сгради на Цариградско, бившата централа на Алфа банк и на ТВ Европа до нея.....




Тези двете сгради не стоят празни по причините които си изброил а заради лошото изпълнение на сградите, знам от първа ръка,защото наемахме временно в една от двете. Ето 1 км по-надолу срещу дъ мол има 2 нови офис сгради и двете са отдадени вече, клас А сгради.
Виж целия пост
# 226
Извинявам се, но защо точно строителство между 2004 и 2010??? Това не са ли точно периодите с най-некачествено и кофти строителство?
Виж целия пост
# 227
Всъщност всеки смята за най-хубаво там, където си е купил Simple Smile
Опазил ме Господ да рекламирам Дружба на човек с реални възможности за нещо по-добро. По-назад съм дала своите причини.
Апропо, до Техпарка е максимум 15 минути пеша, ако си млад без деца и работиш по 10-12 часа, не виждам проблем.
Не визирах конкретно теб, а Шарки, която твърди , че тя може да си купи навсякъде, обаче над Околовръстното в ливадите е най-топ и затова там си е взела. Също и Дон-а, който пък от Гео Милев по-хубаво място в София не вижда.
Всъщност изборът зависи от много неща, но ако човек има реални възможности за Иван Вазов (примерно), хич не виждам как ще вземе в Дружба или в Младост, дори и да работи в Бизнес парка.  И като си говорим за отглеждане на деца, Иван Вазов има и зеленина, и междублокови градинки, и голям облагороден парк на 5-10 мин пеш, и е на 10-15 мин пеш от НДК - не виждам как някой ще предпочете Младост за целта.  Някои части на Изток и Лозенец, и Яворов са в същото положение. Затова мисля, че е добре да се уточнява първо диапазона на възможностите, а след това да се сравняват квартали от сходен диапазон - да кажем, Младост с Дружба или с Люлин, или с Надежда, и да се търсят предимства и недостатъци.
Виж целия пост
# 228
Само да отбележа, че никога не съм лобирал за квратал, ама никога Wink
Дори съм казвал, че има части на Лозенец, които много ми харесват Wink
Бъркаш ме с някого...
Виж целия пост
# 229
Тези двете, които визираш срещу Дъ мол са си строени мисля от тези, които ще ги екплоатират.
Едната е за Телерик или подобните.

Едва ли са лошо изпълнени сградите за който писах, по-скоро наемите са големи, а паркирането не до там уредено.
Ти и псевдо Техпарка, на мястото на бившите казарми, където щяха да докарват Силициевата долина,  стои празен, с изключение на сградата на този от Уолтопия, а там има създадени всички възможни условия.
Виж целия пост
# 230
НСЧ то и Люлин, Обеля, Надежда, Дружба и др. са големи, с инфраструктура, метро и много зелени площи.
Не разбрах това в каква връзка го казваш, не съм твърдяла обратното.

...
Люлин все още има големи околобколокови пространства, точно поради факта, че никой не се натиска да живее в квартала и не се презастроява в повечето си части, освен в средата, където явно е най-престиж.
Метрото е плюс, макар, че вечер между 17 и 19 часа е почти невъзможно пътуването натам от Центъра.
Има пространства, защото имаше огромни празни петна (зад Билата в 8, Люлин център и др. подобни). Плътно са запълнени, именно защото търсенето е много голямо. Там няма въздух, като във всеки друг квартал са нагъсто. Пространства има м/у старите блокове, които обаче са планирани на минималните разрешени разстояния и затова м/у тях няма как да сложат ново.

За метрото си прав, в пиковите часове има много хора, но дъщеря ми пътува всеки делничен ден в тези часове и се прибира навреме. Все пак е по-удобно с него, отколкото в задръствания по булевардите. При второто въобще не можеш да си планираш времето. Въпреки всичките му недостатъци, плюсовете са повече. А са толкова много хора, защото го ползват и живеещите в местата около София, оставят си колите на паркинга на метрото, качват се на него и след под 10 мин. са до работното си място, не видят в задръствания в центъра, не мислят къде да паркират.

П.П. Мария Илиева не знам къде е живяла, но в тези среди се водят основно по "какво ще кажат хората". Няма как човек от "елита" да живее в Люлин, Надежда или Обеля Simple Smile
Виж целия пост
# 231
Тези двете, които визираш срещу Дъ мол са си строени мисля от тези, които ще ги екплоатират.
Едната е за Телерик или подобните.

Едва ли са лошо изпълнени сградите за който писах, по-скоро наемите са големи, а паркирането не до там уредено.
Ти и псевдо Техпарка, на мястото на бившите казарми, където щяха да докарват Силициевата долина,  стои празен, с изключение на сградата на този от Уолтопия, а там има създадени всички възможни условия.

Говориш без да имаш информация. Едната от двете е на такива ниски цени че им се реве на хората, но не е с най-висок енергиен клас най-малко сградата. Тези двете нали знаеш че не са нито на Телерик нито на Покер старс, други са собствениците, че иначе какво прави Орифлейм при Телерик? Уолтопия и Клъстера там, имаше доста изписано защо си стоят празни май?

На този етап от живота си, не бих отишла в Ив. Вазов само защото имам повече пари, но си имам лични причини за това, свекърите са ми в Младост, няма да прекосявам цяла София за да заведя детето на гости примерно, да не говорим че ми го взимат от градина и пр.
Виж целия пост
# 232
Не бих казала, че задължително всеки смята, че е най-хубаво къдетоси е купил.
Скрит текст:
Живяла съм цял живот в двете Дружби, познавам ги отлично и двете. Преди три години си купувах втори апартамент и по ред причини, само част от които финансови се бях насочила отново към тези два квартала. Доста хубави апартаменти подминах именно заради кофти място, кофти вход и кофти съседи.
Накрая купих малко по-скъп апартамент във входа, където вече живея, защото като ремонт, локация и в последствие пенсионерска логистика ще ми е най-удобно.
Та при избора не винаги фактора, ей там бих живяла, е най-важен.
А си мечтая за апартамент до Ловния парк, харесала съм си, точа лиги по него и така..
От написаното в тази тема и в предишните точно това се вижда, ако не за всички, то поне за голяма част от пишещите.

Ами ако е до Южния, а не до Ловния, ще го откажеш ли? Simple Smile
Скрит текст:
Тези двете, които визираш срещу Дъ мол са си строени мисля от тези, които ще ги екплоатират.
Едната е за Телерик или подобните.

Едва ли са лошо изпълнени сградите за който писах, по-скоро наемите са големи, а паркирането не до там уредено.
Ти и псевдо Техпарка, на мястото на бившите казарми, където щяха да докарват Силициевата долина,  стои празен, с изключение на сградата на този от Уолтопия, а там има създадени всички възможни условия.

Говориш без да имаш информация. Едната от двете е на такива ниски цени че им се реве на хората, но не е с най-висок енергиен клас най-малко сградата. Тези двете нали знаеш че не са нито на Телерик нито на Покер старс, други са собствениците, че иначе какво прави Орифлейм при Телерик? Уолтопия и Клъстера там, имаше доста изписано защо си стоят празни май?

На този етап от живота си, не бих отишла в Ив. Вазов само защото имам повече пари, но си имам лични причини за това, свекърите са ми в Младост, няма да прекосявам цяла София за да заведя детето на гости примерно, да не говорим че ми го взимат от градина и пр.
Е, разбира се, че ако детегледачите са в Младост, ще си стоите в Младост, това е ясно. Имам познати, които си оставиха имота в Стрелбище и отидоха в  Младост заради детето си в АК, за да не пътува.  
Виж целия пост
# 233
..
Не визирах конкретно теб, а Шарки, която твърди , че тя може да си купи навсякъде, обаче над Околовръстното в ливадите е най-топ и затова там си е взела. Също и Дон-а, който пък от Гео Милев по-хубаво място в София не вижда.
Всъщност изборът зависи от много неща, но ако човек има реални възможности за Иван Вазов (примерно), хич не виждам как ще вземе в Дружба или в Младост, дори и да работи в Бизнес парка.  И като си говорим за отглеждане на деца, Иван Вазов има и зеленина, и междублокови градинки, и голям облагороден парк на 5-10 мин пеш, и е на 10-15 мин пеш от НДК - не виждам как някой ще предпочете Младост за целта.  Някои части на Изток и Лозенец, и Яворов са в същото положение. Затова мисля, че е добре да се уточнява първо диапазона на възможностите, а след това да се сравняват квартали от сходен диапазон - да кажем, Младост с Дружба или с Люлин, или с Надежда, и да се търсят предимства и недостатъци.
Не съм твърдяла точно това, но ми харесва как мислиш. Поне е вярно. Ако нямах дете ученик, вероятно щях да живея в Бистрица, но сега ми е много удобно, малкия си ходи пеш сам на училище. В момента живея не до зеленина, а в нея.

Имам голямо жилище в Изгрев, зад басейна Диана, уж до парк, никак не харесвам мястото, а и жилището е непродаваемо заради размера си, добре че поне наематели имам; равнището на наемите е 3 пъти по-ниско отколкото при нас.
Виж целия пост
# 234
..
Не визирах конкретно теб, а Шарки, която твърди , че тя може да си купи навсякъде, обаче над Околовръстното в ливадите е най-топ и затова там си е взела. Също и Дон-а, който пък от Гео Милев по-хубаво място в София не вижда.
Всъщност изборът зависи от много неща, но ако човек има реални възможности за Иван Вазов (примерно), хич не виждам как ще вземе в Дружба или в Младост, дори и да работи в Бизнес парка.  И като си говорим за отглеждане на деца, Иван Вазов има и зеленина, и междублокови градинки, и голям облагороден парк на 5-10 мин пеш, и е на 10-15 мин пеш от НДК - не виждам как някой ще предпочете Младост за целта.  Някои части на Изток и Лозенец, и Яворов са в същото положение. Затова мисля, че е добре да се уточнява първо диапазона на възможностите, а след това да се сравняват квартали от сходен диапазон - да кажем, Младост с Дружба или с Люлин, или с Надежда, и да се търсят предимства и недостатъци.
Не съм твърдяла точно това, но ми харесва как мислиш. Поне е вярно. Ако нямах дете ученик, вероятно щях да живея в Бистрица, но сега ми е много удобно, малкия си ходи пеш сам на училище. В момента живея не до зеленина, а в нея.

Имам голямо жилище в Изгрев, зад басейна Диана, уж до парк, никак не харесвам мястото, а и жилището е непродаваемо заради размера си, добре че поне наематели имам; равнището на наемите е 3 пъти по-ниско отколкото при нас.
Аз нищо не мисля за теб, защото не те познавам и не знам какво можеш и какво не - написала съм ясно, че ти го твърдиш и ти отново го потвърди Simple Smile И потвърди, че в комплекса на Линднер в ливадите над околовръстното е най-хубаво  в цяла София - тоест, потвърди това, което бях написала за теб Simple Smile А всеки четящ е свободен да си прави изводи от прочетеното.  

Зад басейна Диана не е Изгрев, а е Дианабад. Иначе за наемите няма какво да дискутираме - отваряш интернет и виждаш веднага ориентир средно за нивата на наемите по видове апартаменти в Лозенец, в Младост 4 и вз Малинова долина (където е Линднер), и в Дианабад. Останалото са приказки за анонимен форум Wink
Виж целия пост
# 235
От Цариградско можеш да стигнеш по задни улички до Околовръстното без изобщо да се качваш на Малинов и да се нахакваш в задръстване.

Не съм обиколила зад всеки блок по продължение на Малинов за да видя какво има отзад.

Аз, като едно пловдивско чадо, никак не харесвам софийския център  (много ми е сив, мръсен, смрадлив и грозен) и никога не бих живяла там. Слизам в центъра само при необходимост. но пък го правя в 99% от случаите с метрото.  
Като цяло, пловдиският център не е по-различен, само че е много по-малък като мащаб. В частта около Капана има достатъчно смрадливи и грозни сгради. Самата Главна е ок, но ако мръднеш от нея и вече става различно.

А ти, като едно пловдивско чедо, защо смяташ, че познаваш целия софийски център, че да даваш мнение за него? Софийският център има десетки под-квартали и места, които помежду си се различават в пъти като качества на средата, а също и като цени. Разбирам, че всеки си хвали, какво си е купил (в твоя случай комплекса на Линднер зад околовръстното до Младост), но все пак е може би е добре да се замисля, преди да е категоричен за места, които явно не познава добре.
Като цяло, за да се даде мнение за "софийския център" ан-гро, ще трябва да се изпишат десетки страници по подрайони - едно е сградата на Живкови срещу Докторския, съвсем друго е около Лъвов мост - а е все център.

Лично аз смятам за достатъчен ориентир цената - тя в 80 % отразява именно предимствата на мястото, останалите 20 % отразяват състояние и други параметри на самия имот.  
Така е. Даже ако идваш от Пловдив много по-бързо ще стигнеш до Дружба, от колкото до Хиподрума Simple Smile
Дружба си е як квартал, не знам какво не му харесвате Simple Smile

Ха-ха - значи ориентир за добро местоположение в София е това къде стигаш най-бързо, ако идваш от Пловдив, така ли стана? Laughing Тогава Горубляне е супер яко, а пък комплексът при Нови хан - топ ъф дъ топ на София Laughing
Според мен, ако човек живее на майната си след околовръсното и то в най-далечната му част е добре поне да избере красиво място. А Резиденшъл парк определено е грозноват комплекс.  
Виж целия пост
# 236
Зад басейна е кв. Дианабад. В кметство изгрев влизат три квартала - изгрев, изток, дианабад - като цените общо взето се движат в този ред.
Виж целия пост
# 237
Зад басейна е кв. Дианабад. В кметство изгрев влизат три квартала - изгрев, изток, дианабад - като цените общо взето се движат в този ред.
Да, така е. Темата е за кварталите, не за районите на София. Районите често са много широко понятие. И в кметство Лозенец (район Лозенец)  влиза и Хладилника, че и част от кв. Витоша,  и част кв. Кръстова вада, ама не са кв. Лозенец. И при тях цените също се движат в този ред, като разликата в цената между района на УАСГ и ул. ген. Иван Колев е около 2,5 пъти - все в район Лозенец.
В момента живея не до зеленина, а в нея.

В комплекса на Линднер не съм ходила, но съдейки по снимките на Нико, определено в хубавите места на София има доста повече зеленина по улиците. Явно и разбирането за "живот сред зеленина" е много субективно Simple Smile
Виж целия пост
# 238
Сградите са грозновати да, нямат мутробароковско или старобългарско излъчване, но пък паркът е чудесен. Наемите, ако там е купувано за инвестиция - също. А и все още не съм открила в София място, което да изглежда ето така:


Виж целия пост
# 239
Значи съдейки от скорошните си преживявания из кварталите на София за мен най-отвратителните са квартали с ново строителство, наблъскани с луксозни и не толкова сгради и никакво пространство около тях за разходка, паркиране, преминаване ако щете, с тесни улички, липса на хранителни магазини и адекватен ГТ. Май по-зле са само софийските потайности около Лъвов мост и Женски пазар, те поне са по-близо до центъра. Ма може ли да се строи не като за хора, а за натъпкани сардели и това имоти с претенции. Няма минаване в пиков и извънпиков вече час, паркирането е утопия, ГТ не е предвиден, всеки да се оправя, иначе стълбището и с гранитогрес, а дограмата е с К стъкло. На този фон панелните комплекси БЕЗ възможност на уплътняване с НС пред балкона им изглеждат в пъти по-добре. То затова и частта от Лозенец, в която има предимно НС - над басейна Спартак е най-изпортената архитектурно част с най-наблъскани сгради. Другата уж луксозна част е недоразумението, където е захапана съществена част от Южния парк - ЖГ Южен парк, ама са забравили тази група да и направят транспорт, магазини и всякаква друга инфраструктура, та вечер горките стоят в задръстването с часове, нищо че са на един хвърлей от центъра.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия