Плюсове и минуси на кварталите в София - 3

  • 46 403
  • 757
# 270
Сега ще ме провъзгласите за проста, но аз на театър и опера не ходя. Аз ходя на метал концерти и кино, а тези неща ги има и извън центъра. Хайде, може на някой концерт на Васил Левски да ида.... Книжарници също, макар че аз отдавна не чета книги на хартиен носител. За мен забавление е да пътувам, та в този ред на мисли бърз достъп до летището и магистралите ми е най-удобен. Също така да спортувам. За това пак не ми трябва центъра. Всъщност освен за театър и опера, за какво ми е друго центъра?

А за това къде да си дам детето на градина....аз предпочитам детето ми да тича на поляна над мъглата, която се стеле над София. Там където му е градината са газифицирани и няма много дим от комини. Повярвай ми, от нас до там са точно 1км и половина, но разликата във въздуха е осезаема и ползата не е за под околовръстното, за съжаление. Да не говорим, че то този тип градина като на детето ми се броят на пръсти и даже не съм сигурна, че има такава в центъра
Виж целия пост
# 271
Собствен двор имаме, да.

На театър ходя в Лондон и Ню Йорк. На всеки 2-3 години правя отчаян опит в София, и винаги завършва трагично: изключително театралничане на актьорите. На изложби - рядко, в София никога, тук имам приятелки-художнички и купувам направо техни творби.  Баща ми работеше в операта в Пловдив, опитът ми с посещения там ще ми държи "влага" за цял живот. Книжарници има по моловете, но ги ползвам само когато купувам книга на български, иначе  обикновено книги си купувам от чужбина (ММ ми ги поръчва през Амазон).

...
Отоплението ни е на газ, на нас ни излиза около 450 лв. най-студения месец зимата, макар че имаме съседи, които цитират доста по-високи сметки за газ от нашата. Което не знам как става, аз (нали съм от Пловдив) не нося на студено, у нас е 23-24 градуса зимата, у тях 30 ли е?

...
Аз никога не поръчвам храна по телефона (нали съм мама, готвя), но синовете ми го правят и то не само от едно място.
Виж целия пост
# 272
Сега ще ме провъзгласите за проста, но аз на театър и опера не ходя. Аз ходя на метал концерти и кино, а тези неща ги има и извън центъра. Хайде, може на някой концерт на Васил Левски да ида.... Книжарници също, макар че аз отдавна не чета книги на хартиен носител. За мен забавление е да пътувам, та в този ред на мисли бърз достъп до летището и магистралите ми е най-удобен.

Ха-ха - ходенето на изложби и театър как се противопоставя на пътуванията? Simple Smile Пътуваме си по света по няколко пъти в годината и в този ред на мисли, бърз достъп до летището имаш от МС Васил Левски - на 10 мин пеш от нас Wink

За нас книжарницата е място с особена атмосфера, не е просто място за купуване на книги - където и да сме ходили, винаги сме намирали време да пием кафе в голяма книжарница и да разгледаме какво се издава по света. Но пак казвам, хората сме различни и търсим различни неща.

Охо, Шарки взе приза за културен живот  Laughing  Много си организирана, щом успяваш да ги сместиш помежду круизите Laughing   Кажи сега за колата/колите и да приключваме темата за твоите неограничени финансови възможности, за които единственото достойно място в София е затворен комплекс във вилната зона на Малинова долина Smiley
Виж целия пост
# 273
А някои се прибираме пеша от центъра и нощен рейс не ни е необходим Simple Smile Мисля, че минаха годините, да се напиваме до припадък и да не можем да ходим Simple Smile
Говоря за шофиране. Не че ползвам нощния рейс, преминала съм тая възраст, но И това е някакво удобство.

За мен София е повече от маршрута "работа - жилище - мол". И държа да слизам в центъра, дори да не ми се налагаше.
Виж целия пост
# 274
Ами да, различни сме хората. Аз не понасям театър точно поради причината описана от Шарки. Не ми харесват нашите актьори. По същият начин не могат да се снимат и във филми. Прекалено ми идва това театралничене. И да, пътуване и други забавления зависят едно от друго. Аз не пътувам веднъж на няколко месеца, аз пътувам всеки уикенд. Буквално няма уикенд, в който аз да оставам вкъщи. Може би само ако сме болни. Опера пък само ако е в  изпълнение на Таря.  
Не понасям и София. Не ми харесва това, в което се превърна или по-скоро ми е мъчно за това, което не успя да се превърне. Не понасям соц гледки. В един Истанбул например лудницата е многократно по-голяма, но и аз не знам как супяват да поддържат по-добра градска среда. Не че няма циганийка и там, но тук ми идва туу мъч.
Виж целия пост
# 275
Ами да, различни сме хората. Аз не понасям театър точно поради причината описана от Шарки. Не ми харесват нашите актьори. По същият начин не могат да се снимат и във филми. Прекалено ми идва това театралничене. И да, пътуване и други забавления зависят едно от друго. Аз не пътувам веднъж на няколко месеца, аз пътувам всеки уикенд. Буквално няма уикенд, в който аз да оставам вкъщи. Може би само ако сме болни. Опера пък само ако е в  изпълнение на Таря.  
Не понасям и София. Не ми харесва това, в което се превърна или по-скоро ми е мъчно за това, което не успя да се превърне. Не понасям соц гледки. В един Истанбул например лудницата е многократно по-голяма, но и аз не знам как супяват да поддържат по-добра градска среда. Не че няма циганийка и там, но тук ми идва туу мъч.

Ехе, като във всеки анонимен форум, и тук е пълно с "богати и красиви" Simple Smile
Всъщност, София не е концлагер, така че имаш съвсем свободен избор да не живееш в нея, щом  не я понасяш. Все пак не е хубаво така да изтезаваш себе си, да живееш на място, което не понасяш Simple Smile Истанбул с Ердоган, ислямския манталитет и Капалъчарши може да ти предложи добра алтернатива Laughing  
Виж целия пост
# 276
Аз не шофирам, нямам какво да кажа на тема коли, освен как возят (а, да, колите ги обичам да са  тихи) . Имам дефектно зрение по рождение (астигматизъм + късогледство + мързеливо око) и се оказа, че преценката ми за скоростта на движещи се обекти е неточна и това, че шофьорската ми книжка си остана девствена е било плюс за всички участници в движението. Финансовите  ми възможности са единствено резултат от собствените ми усилия, баща ми беше осветител, а майка ми почина, когато бях на 15. Нито съм потомствена софиянка, нито потомствена пловдивчанка.

И не, не съм красива. И жълтопаветна. Имам големи забележки за "жълтопаветното" отразяване на истината.

В София не живея. В София работя. Живея, когато пътувам.
Виж целия пост
# 277
Спрете да си ги мерите и се придържайте по-обективно към темата, да не ви изкажа на другарката!
Виж целия пост
# 278
И в говоренето\писането за себе си има тънкости Simple Smile Както сте я подкарали темата, по някое време ще я обединят с онази за селските пинизи.

Спрете да си ги мерите и се придържайте по-обективно към темата, да не ви изкажа на другарката!

Голяма е нуждата, явно.
Виж целия пост
# 279
Аз не шофирам, нямам какво да кажа на тема коли, освен как возят (а, да, колите ги обичам да са  тихи) . Имам дефектно зрение по рождение (астигматизъм + късогледство + мързеливо око) и се оказа, че преценката ми за скоростта на движещи се обекти е неточна и това, че шофьорската ми книжка си остана девствена е било плюс за всички участници в движението. Финансовите  ми възможности са единствено резултат от собствените ми усилия, баща ми беше осветител, а майка ми почина, когато бях на 15. Нито съм потомствена софиянка, нито потомствена пловдивчанка.

И не, не съм красива. И жълтопаветна. Имам големи забележки за "жълтопаветното" отразяване на истината.

В София не живея. В София работя. Живея, когато пътувам.

 Ако не живееш, когато работиш, това означава, че през около 60-70 % от времето си ти не живееш.  Наистина ти съчувствам Wink

Не знам какво е "жълтопаветно", но определено знам предимствата на Лозенец пред в.з. Малинова долина (която дори не е Младост, където съм живяла) независимо колко усилия влагаш да ме убедиш в обратното. Както и предимстава на Аймсбютел пред Лозенец Wink И наистина спирам този безсмислен разговор.
Виж целия пост
# 280
Poppea, аз от 8г живея в близост до околовръстното, работя в Бизнес парка и детето ми посещава частна градина след околовръстното. Повярвай ми, в центъра ми се налага да ида сигурно точно 3 пъти годишно.  Почти няма нещо, което да не мога да свърша и извън него. ....

чудя се ... след като кварталите се обособяват като вид уредени селца ... за какво се бутат край София . Ако центъра на града посещаваш 3 пъти годишно и повече няма нужда от него, то бизнес парка и кварталчето край него може да се изместят  малко преди Трън
Виж целия пост
# 281

...
Отоплението ни е на газ, на нас ни излиза около 450 лв. най-студения месец зимата, макар че имаме съседи, които цитират доста по-високи сметки за газ от нашата. Което не знам как става, аз (нали съм от Пловдив) не нося на студено, у нас е 23-24 градуса зимата, у тях 30 ли е?

...


Не, много зависи кой в какъв газов котел е инвестирал и дали минималната му мощност отговаря на инсталираната отоплителна мощност. Тези неща се калкулират доста трудно, но ако се направят добре после сметките са поносими, иначе е кофти.
Виж целия пост
# 282
За качеството на котела не бях се сетила. Може и това да е.
Виж целия пост
# 283
Poppea, аз от 8г живея в близост до околовръстното, работя в Бизнес парка и детето ми посещава частна градина след околовръстното. Повярвай ми, в центъра ми се налага да ида сигурно точно 3 пъти годишно.  Почти няма нещо, което да не мога да свърша и извън него. ....

чудя се ... след като кварталите се обособяват като вид уредени селца ... за какво се бутат край София . Ако центъра на града посещаваш 3 пъти годишно и повече няма нужда от него, то бизнес парка и кварталчето край него може да се изместят  малко преди Трън

Всъщност, това наистина е добра идея.
Виж целия пост
# 284
Сградите са грозновати да, нямат мутробароковско или старобългарско излъчване, но пък паркът е чудесен. Наемите, ако там е купувано за инвестиция - също. А и все още не съм открила в София място, което да изглежда ето така:



Над Шел на околовръстното в Бояна има страхотен затворен комплекс от самостоятелни къщи. Със сигурност има и други такива в Бояна, Симеоново и Драгалевци, но този освен, че е много красив е и много близо до центъра. На такова място си струва да се живее.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия