Плюсове и минуси на кварталите в София - 3

  • 46 401
  • 757
# 435
man_darin_ka, то мъглите не ги знам, не съм била по това време, ама..ще ги прежаля, няма да са само там. Няма паркове там наблизо така да се разходиш , магазини има , но са към сухата река, след билла към герена и пазарчето. Ама пък там едни епк-та грозни и неподържани, има и малки панелени блокове по-добре изглеждащи, ама ...все ми се искаше да е тухла или епк. Там с транспорта не е добре , освен един 120 не видях друг рейс към центъра. Близо е много до Дондуков , има си плюсове, не е зле си мисля. Но дали ще има каквото искаш , точно когато търсиш и това никой не знае. Всичко си е до късмет. Надежда също ми е вариант, но ми се искаше някъде към Малинова долина по южни (знам ще се смеете , ама..) , нали да има после възможност след продажбата на големия да се хареса локацията и заселят при нас. То..може и да не останат тук, ама.. вече нищо не знам. Понеже е празна боксониерата сега и така стои, цените уж са вдигнати на макс и си викам дали да не се пусна на пазара , но с моя късмет нещо...вече се уморих.
Виж целия пост
# 436
Фанфанито, избери си квартал и бюджет и започвай да следиш цените. Аз бих те посъветвала /а и ти май така предпочиташ/ да са ти в близост двата имота - тоест малкият да е в същия квартал като големия. Много късмет ти желая, дано да намериш мечтания дом!
Виж целия пост
# 437
milittana, благодаря ти много))
ами това правя уж , да видя къде и как са цените докато седи така боксониерата
няма начин да взема до мен жилище с тези пари за съжаление , ще се простим с квартала дето живеем сега
но планът ми е където купя , след време да може още 2 двустайни от големия да се вземат и да сме поне наблизо
искаше ми се да взема още малко пари и нещо да съчетаем, но не се получава дори с наем за съжаление, не виждам как ще стане все повече разходи има за непредвидени обстоятелства
все пак..не е зле човек да види и разбере къде и какво има , как са цените, строи ли се нещо изгодно и без риск поне... , какво ще има в някои квартали ...
което купя ще го давам пак под наем , докато не продадем големия и съберем нещо за ремонт после и преместване
знам какво е да продаваш и купуваш, не ми се занимава , но ще трябва по ред причини
Виж целия пост
# 438
fanfanito, недей вярва на такива приказки, че след точно определено време цените ще паднат. То ако така можеше да се предвижда. Най-вероятно ЕЦБ ще започне да вдига лихвите втората половина на 2019 г и тогава ще се отрази на българските кредити. Така че към края на идната година търсенето ще се посвие с оглед намалени покупки с ипотечен кредит.Дотогава - освен ако няма изключителна криза, най-много корекция на пазара с до 10%. И то не на всички имоти - хубавите квартали си държат цени.
Виж целия пост
# 439
fanfanito, недей вярва на такива приказки, че след точно определено време цените ще паднат. То ако така можеше да се предвижда. Най-вероятно ЕЦБ ще започне да вдига лихвите втората половина на 2019 г и тогава ще се отрази на българските кредити. Така че към края на идната година търсенето ще се посвие с оглед намалени покупки с ипотечен кредит.Дотогава - освен ако няма изключителна криза, най-много корекция на пазара с до 10%. И то не на всички имоти - хубавите квартали си държат цени.

Зависи.
Сега в България има твърде много необитаеми жилища, вкл. и в София. Има идея за нов закон, който да стимулира собствениците им да ги отдават под наем или да ги продадат. Подозирам, че ще има рязко вдигане на данъка на тези имоти ( в случай, че не можеш да докажеш, че се дава под наем или някой го обитава). Идеята е да стане неизгодно да държиш имот без той да се ползва от когото и да било. Когато тези имоти излязат на пазара за продажба и наем, тогава цените може и да паднат повече. Не твърдя, че ще стане абсолютно така, но това е замисълът.
Виж целия пост
# 440
Това не го вярвам точно така да се осъществи. Да, може да се вдигнат данъците, но не това би притеснило собствениците на жилища, които стоят празни. Веднага ще ти кажа вратичка - ще регистрирам брат ми и братовчедка ми, дето си живеят при родителите на адресите и хоп - обитаемо жилище! Истинският разход на един имот не са данъците, а комуналните сметки, които се трупат всеки месец, особено към Топлофикация. Ето това е нещото, което задължава хората да ги пускат в оборот тези жилища.
Виж целия пост
# 441
Милитана, аз не твърдя, че това ще стане. Затова се изказах и така условно, с което съзнавам, с нищо не допринасям за по-доброто съдържание на темата. Просто един приятел на мъжа ми смята да купува и си има разни мисли и разсъждения и на таза база отлага, като мисли, че след година-две условията за покупка ще са по-добри от сегашните  Peace

Иначе аз, за себе си, направо съм се отчаяла от цените в София. Смятам, че цените в софийските квартали не отразяват качеството на живот, което предлагат. Чакам второто дете да завърши гимназия и да агитирам мъжа ми да се изнасяме в покрайнините или някое близко село.
Виж целия пост
# 442
Не знам дали знаеш колко много разкъсани семейства има точно заради недвижими имоти, наследства и т.н. Айде на брат ти, ако сте си близки добре, но на по-далечни роднини.... рисково си е. А какво става, когато брат ти реши да си вземе свое жилище, братовчедка ти също? Не е толкова просто, но и аз не смятам, че по-висок данък би променило нещо. Все пак народопсихологията ни е, че няма по-ценно от жилището. Просто ще стрижат народа още повече. Simple Smile
Виж целия пост
# 443
Както вече го написаха по-назад, бай Дончо само с два поста в Туитър,  видя сметката на турската икономика, една от най-развиващите се, в доста сериозен подем,  срина валутата им, удряйки я в земята и обезмисли целия икономически растеж, който остана много под инфлацията. Срина се и пазара на имоти.

Не знам на какво се осланяте, неофициално инфлацията ни е над турската в цифри, а обедняването стабилно.
Ударно се увеличават данъци, за да може да се закърпи положението някак. 30% на старите трошки, над 15 години последно, което одобрявам, въпреки, че целта не е въздух и задръствания.
Щом изгонените връщат повече пари в държава от всякакви инвеститори и инвестиции на година, а последните бягат през глава от тук, не само имотите, а цялата държава е в сериозен риск, от нещо, което не е случвало скоро.
Зимата ще е тегава като цяло.
Виж целия пост
# 444
Както вече го написаха по-назад, бай Дончо само с два поста в Туитър,  видя сметката на турската икономика, една от най-развиващите се, в доста сериозен подем,  срина валутата им, удряйки я в земята и обезмисли целия икономически растеж, който остана много под инфлацията. Срина се и пазара на имоти.

Не знам на какво се осланяте, неофициално инфлацията ни е над турската в цифри, а обедняването стабилно.
Ударно се увеличават данъци, за да може да се закърпи положението някак. 30% на старите трошки, над 15 години последно, което одобрявам, въпреки, че целта не е въздух и задръствания.
Щом изгонените връщат повече пари в държава от всякакви инвеститори и инвестиции на година, а последните бягат през глава от тук, не само имотите, а цялата държава е в сериозен риск, от нещо, което не е случвало скоро.
Зимата ще е тегава като цяло.
Ясенски, съвсем се отви - разбирам те, че твоят бизнес с покупка, ремонт и препродажба с 30 % отгоре залезе с тези цени на имотите и ти е тегаво, ама вземи се поспри малко. Не знам ти каква кристална топка имаш за инфалцията и обедняването (неофициални, известни само на теб, посветения Wink - щото официалните данни са точно обратни), ама около мен хората масово са с увеличени доходи и си позволяват повече неща. А тука през ден се пуска пост за търсене за покупка "за инвестиция" и все  от "обеднели" от инфлацията - те сигурно с въшки ще ги купуват тези имоти.

Хе-хе - ама бай Дончо къта Гюлен и не го дава, а Ердо си го иска - затова си омешаха шапките. Бай Дончо не знае, че съществува такава държава България, та камо ли да си хаби туитовете за нея.Laughing  Бай Дончо с ЕС си има приказката, ние не съществуваме за него, така че ако нещо ще става, ще става в целия ЕС. А Гърция беше задлъжняла в пъти (дълг към БВП) в сравнение  с България в момента, а събираемостта на данъците беше почти 0 при непропорционало високи заплати и пенсии, затова изпадна в криза. Но като намалиха разходите и дефицита, и увеличиха събираемостта, взеха да се оправят. Ципрас излезе кораво копеле, добре ги оправи - респект!

Не знам каква ще бъде зимата, но знам, че ако ти наистина знаеше, нямаше да дойдеш тука да ни осветляваш всички нас, ами щеше тихомълком да се възползваш от информацията Wink А не да ходиш от тема в тема да обясняваш колко е зле тука  и как ей сегинка, всеки момент ще настане криза и ще се сринат имотите.
Виж целия пост
# 445


Не знам на какво се осланяте, неофициално инфлацията ни е над турската в цифри, а обедняването стабилно.
Ударно се увеличават данъци, за да може да се закърпи положението някак. 30% на старите трошки, над 15 години последно, което одобрявам, въпреки, че целта не е въздух и задръствания.
Щом изгонените връщат повече пари в държава от всякакви инвеститори и инвестиции на година, а последните бягат през глава от тук, не само имотите, а цялата държава е в сериозен риск, от нещо, което не е случвало скоро.
Зимата ще е тегава като цяло.

неофициално я пак колко ни е инфлацията и колко е в Турция? В цифри с надеждни източници моля.
Виж целия пост
# 446
Ето какво пише ФТ за Турция - проблемът й не е Дончо, а Ердоган и неговото макроикономическо управление:

The Financial Times quoted leading emerging markets financial analyst Timothy Ash analyzing that "Turkey has strong banks, healthy public finances, good demographics, pro-business culture but [has been] spoiled over past four to five years by unorthodox and loose macroeconomic management."[29] By mid-June, analysts in London suggested that with its current government, Turkey would be well advised to seek an International Monetary Fund loan even before the dwindling central bank foreign exchange reserves run out, because it would strengthen the central bank’s hand against Erdoğan and help gain back investor confidence in the soundness of Turkey's economic policies
https://en.wikipedia.org/wiki/Turkish_currency_and_debt_crisis,_2018

Има и по-сериозни източници, за който наистина се интересува.
Виж целия пост
# 447
Нашата инфлация официално, според Евростат е два пъти над средната за Европа, втора най-висока за ЕС, след Румъния. Неофициално сравни цените на храни и основни стоки преди година и сега, получава се двуцифрено число.

Всеки да вярва в каквото си иска. Мечтайте си имотите ви да стигнат парижките, щом ви топли. Free е! Joy
Говоря с факти и числа, не с празни приказки. Индикациите говорят, не аз.
Възползването е само по един начин, за съжаление - Терминалите на летището.
Прозорливите много отдавна поеха еднопосочно този път, инатливите и в момента го правят.
На нас не ни трябва бай Дончо, не съм казал, че ще се намеси.
Повторих  пример, даден по-назад,  как силна в супер подем икономика заминава скоростно и ние с никаквата и агонията.


Да не са се случвали дузина срива в последните десетилетия, къде по-леки, къде по-сериозни, да каже някой, че на нас не може да се случи...пак.
Щом онзи от ТВ-то казва, че Австрия ни завижда да стабилността, вЕрваме.
Виж целия пост
# 448


Всеки да вярва в каквото си иска. Мечтайте си имотите ви да стигнат парижките, щом ви топли. Free е! Joy
Говоря с факти и числа, не с празни приказки. Индикациите говорят, не аз.


къде са фактите и числата, не ги виждам, живо ме интересува че ако има инфлация автоматично увеличавам цените на клиентите, да си ги заложа още от сега
Виж целия пост
# 449
...Хе-хе - ама бай Дончо къта Гюлен и не го дава, а Ердо си го иска - затова си омешаха шапките. Бай Дончо не знае, че съществува такава държава България, та камо ли да си хаби туитовете за нея.Laughing ...
Хехе този Гюлен е толкова истински , колкото и Осама ... целта е преврат или война ...

... Бай Дончо с ЕС си има приказката...

Хаха ама в момента политика правят руснаците , като без да обръщат никакво внимание на гореспоменатите си уредиха не=ата с останалите изолирани и санкционирани, но доста силни игрАчи
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия