За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 45 936
  • 758
# 405
Правя содена питка по тази рецепта 600 гр. брашно, 500 гр. кисело мляко, 1ч.л. сода, 1ч.л сол, 1с.л. зехтин, 2 яйца, 1/3 масло за отгоре. Питането ми е мога ли да увелича содата и с колко за да се усеща аромата на сода и след като изстине?
Виж целия пост
# 406
Знам че е много относително, ама... Много ли месо има в една свинска глава?
Видях в един магазин да ги продават по 5 лв. парчето (без уши) и се чудя втори ден.
Виж целия пост
# 407
Правя содена питка по тази рецепта 600 гр. брашно, 500 гр. кисело мляко, 1ч.л. сода, 1ч.л сол, 1с.л. зехтин, 2 яйца, 1/3 масло за отгоре. Питането ми е мога ли да увелича содата и с колко за да се усеща аромата на сода и след като изстине?
Добави още 1 ч . л  и ще имаш силен вкус на сода бикарбонат.
Виж целия пост
# 408
Знам че е много относително, ама... Много ли месо има в една свинска глава?
Видях в един магазин да ги продават по 5 лв. парчето (без уши) и се чудя втори ден.
ако няма и език - не купувай. Това, което е останало е кожа, доста шарена сланина по бузите, нюню месо и зурлата Simple Smile . А и мозък. Като я свариш 1/2 част е кокал.  За една чорба пача ще стане, но мазничка ще е Simple Smile

Питането ми е мога ли да увелича содата и с колко за да се усеща аромата на сода и след като изстине?

а ти сигурна ли си, че искаш да усещаш този соден аромат?
Виж целия пост
# 409
................

а ти сигурна ли си, че искаш да усещаш този соден аромат?
Да бре, иска да и ухае на сода, няма лошо. Повечето от нас намаляваме содата, но други силно я харесват.  Simple Smile
Виж целия пост
# 410
затова се и зачудих, хората все търсят как да го избегнат.  Аз по тази причина не правя содени питки Simple Smile дори. Каквото да угасявам - усещам я.
Виж целия пост
# 411
Има рецепти с бакпулвер, с тях не ми мирише на сода. И на мен не ми харесва да се усеща после. Колкото пъти съм правила, така си решавах проблема, не че е толкова често ама определено има разлика.
Виж целия пост
# 412
Упреквам се, че не мога да докарам една содена питка да ми хареса,или мирише,или е покафеняла.По-добре без нищо прясна пита,ама всеки има вкус  и мирис.Една  позната обираше нафталин от платовете по магазините едно време, да души.
Виж целия пост
# 413
Какво си приготвяте с кус кус - приемам всякакви предложения.
Виж целия пост
# 414
Направих тези курабии на Пеп-чо и горещо ги препоръчвам:
https://pep-4o.blogspot.com/2014/08/blog-post_22.html
Виж целия пост
# 415
На нас ни харесва, скоро ядохме в Сърбия и беше много хубава, дори и изстинала се усещаше сромата на сода. Този ефект търся, ще пробвам с двойно количество Благодаря.
Виж целия пост
# 416
Накиснах стар боб за готвене,но като набъбна се оказа много голямо количество и не мисля да го готвя всичкия,а като се свари добре да сипя сварен и врял в буркани с винт,да хване вакуум,а не да го стерилизирам допълнително ...Колко би издържал така,трябва ли да слагам сол?
Виж целия пост
# 417
Какво си приготвяте с кус кус - приемам всякакви предложения.
Ако питаш за арабския ...веднъж-дваж съм правила кус-кус с печени зеленчуци и козе сирене.

Doli, замразявала съм сготвен боб. Така че и само сварен би трябвало да не е проблем.
Виж целия пост
# 418
Здравейте!
Моля, дайте рецепта за бананов крем, но така да е по-устойчив, за торта и по възможност без яйца и варене. Имам 1 кутия дулсе де лече, мога да я включа в композицията Simple Smile 

Благодаря предварително. 
Виж целия пост
# 419
Здравейте!
Моля, дайте рецепта за бананов крем, но така да е по-устойчив, за торта и по възможност без яйца и варене. Имам 1 кутия дулсе де лече, мога да я включа в композицията Simple Smile 

Благодаря предварително. 

Бананов десерт с извара
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия