А вие делите ли си сметките/разходите?

  • 60 769
  • 1 760
# 90
Ти четеш ли се?
Представи си, че човека му се обадят приятели да отидат на бира... жена му не е вкъщи... и той, какво ще каже??? "Ами момчета, трябва да изчакам жената да се прибере, че да ми даде пари за бира" напушва ме на смях здраво Grinning Grinning Grinning
Спокойно, имат колкото за бира. Понеже у вас очевидно нещата са в едната крайност, затова си мислиш, че и при другите са забити в другата.
Виж целия пост
# 91
...
Но, истината е, че истинските мъже не биха се заврели в женски форум да разясняват колко са велики. Simple Smile


Да. Те ще оправят ел. кабели с голи ръце, ще смучат бира директно от бутилката, ще кара с 90 в ж.к. с огр. 30 и ще псува същевременно, ...

Да ...
То и Zanza наското умря в ръцете на компаньонка ... та който както живее ...
Виж целия пост
# 92
За мен най-депресарския тип семейство е този, в който мъжът е по лайфа и харчи безконтролно, а жената - тя си има доходи за нея и детето, карат я на икономичен режим.
Виж целия пост
# 93
Ами представи си, че и двамата не се лишават от нищо Simple Smile  А жената няма книжка, за това няма и кола Simple Smile
Виж целия пост
# 94
Според мен трябва да има разпределение на общите разходи, а не на приходите. Разбира се, разпределението трябва да е съобразено с доходите и ролите на партньорите, а разходите са както текущи, така и бъдещи.

Нека приемем за текущи разходи жилище, сметки, храна, транспорт и т.н и бъдещи нов дом, образование на децата etc.
Ако жената е в майчинство, максимален дял от разходите би трябвало да се поемат от мъжа. Ако и двамата работят - всеки би трябвало да допринася. На пример текущи семейни разходи на месец 5 лева и спестяване за бъдещ разход 3 лева на месец може мъжа дава 4-5-6-7 лева, а цената 1-2-3-4. И за лични разходи (скъпи хобита или глезотии) всеки си действа с каквото му е останало.
Виж целия пост
# 95
За мен най-депресарския тип семейство е този, в който мъжът е по лайфа и харчи безконтролно, а жената - тя си има доходи за нея и детето, карат я на икономичен режим.

??? как го нарече това комюнити?
Виж целия пост
# 96
Представи си, че човека му се обадят приятели да отидат на бира... жена му не е вкъщи... и той, какво ще каже??? "Ами момчета, трябва да изчакам жената да се прибере, че да ми даде пари за бира" напушва ме на смях здраво Grinning Grinning Grinning
Не си познал. Мъжът ми, като един истински охлюв, ще предизвика съчувствие у приятелите си и те ще го почерпят.
Хаха, доста ме забавляваш, мерси за което!  Laughing
Виж целия пост
# 97
Ти четеш ли се?
Представи си, че човека му се обадят приятели да отидат на бира... жена му не е вкъщи... и той, какво ще каже??? "Ами момчета, трябва да изчакам жената да се прибере, че да ми даде пари за бира" напушва ме на смях здраво Grinning Grinning Grinning
Пари има винаги в къщи, не ги нося всичките със себе си. И му давам джобни. Но иначе принципно си прав донякъде. Че не е нормално, не е. Обаче ако на му харесва да направи нещо по въпроса. Например да се научи да пазарува разумно. И да не харчи за глупости. И че първо се плащат сметките и храната, а после (ако останат пари) си сменяме някоя джаджа на компютъра с по-мощна. А не обратното. Но той не прави нищо. Очевидно така му е лесно и удобно.
Виж целия пост
# 98
За мен най-депресарския тип семейство е този, в който мъжът е по лайфа и харчи безконтролно, а жената - тя си има доходи за нея и детето, карат я на икономичен режим.

??? как го нарече това комюнити?

Нарекох го семейство, защото парадоксално в тоя тип връзки много се парадира със семейността, а мъжът - женен ерген, всъщност е доста горд, че има жена и дете, които се самоотглеждат, а той си остава готин и с хобитата.
Виж целия пост
# 99
Пак сметки, сметки, сметки... Заболя ме главата.

За мен нормално е докато има пари, да се харчат от двамата. Хобита, глезотии - защо трябва да харча само, ако имам. Като нямам, дава мъжът ми. Туйто. Пък 1-2-3 лева за туй и за онуй, айде няма нужда.

Вярно е че трябва разум в разпределяне на средствата. Но мисля, че темата не е за това.
Виж целия пост
# 100
За мен най-депресарския тип семейство е този, в който мъжът е по лайфа и харчи безконтролно, а жената - тя си има доходи за нея и детето, карат я на икономичен режим.

??? как го нарече това комюнити?

Нарекох го семейство, защото парадоксално в тоя тип връзки много се парадира със семейността, а мъжът - женен ерген, всъщност е доста горд, че има жена и дете, които се самоотглеждат, а той си остава готин и с хобитата.

??????
това къде го прочете или си го измисли изведнъж ? интересно какво ползваш за отскок?
Виж целия пост
# 101
За мен най-депресарския тип семейство е този, в който мъжът е по лайфа и харчи безконтролно, а жената - тя си има доходи за нея и детето, карат я на икономичен режим.

??? как го нарече това комюнити?

Нарекох го семейство, защото парадоксално в тоя тип връзки много се парадира със семейността, а мъжът - женен ерген, всъщност е доста горд, че има жена и дете, които се самоотглеждат, а той си остава готин и с хобитата.

А на тази жена за какво точно и служи такъв мъж?   newsm78 За красота само?
Виж целия пост
# 102
Ти четеш ли се?
Представи си, че човека му се обадят приятели да отидат на бира... жена му не е вкъщи... и той, какво ще каже??? "Ами момчета, трябва да изчакам жената да се прибере, че да ми даде пари за бира" напушва ме на смях здраво Grinning Grinning Grinning
Пари има винаги в къщи, не ги нося всичките със себе си. И му давам джобни. Но иначе принципно си прав донякъде. Че не е нормално, не е. Обаче ако на му харесва да направи нещо по въпроса. Например да се научи да пазарува разумно. И да не харчи за глупости. И че първо се плащат сметките и храната, а после (ако останат пари) си сменяме някоя джаджа на компютъра с по-мощна. А не обратното. Но той не прави нищо. Очевидно така му е лесно и удобно.

Извинявай, не е заяждане, но не е ли унизително за мъжа да му даваш джобни от парите, които той е изкарал? Сякаш сме майки, не жени. Не знам, за мен е странно, затова питам.
Виж целия пост
# 103
За мен най-депресарския тип семейство е този, в който мъжът е по лайфа и харчи безконтролно, а жената - тя си има доходи за нея и детето, карат я на икономичен режим.

??? как го нарече това комюнити?

Нарекох го семейство, защото парадоксално в тоя тип връзки много се парадира със семейността, а мъжът - женен ерген, всъщност е доста горд, че има жена и дете, които се самоотглеждат, а той си остава готин и с хобитата.

А на тази жена за какво точно и служи такъв мъж?   newsm78 За красота само?

няма такава нормална жена разбира се. и това нещо не е семейство , разбира се ...
а подадената теза е с цел ... разтягане на теоретични локуми и запълване на време ... което разбира се Сирената с 3 те деца няма .
Виж целия пост
# 104
Абе и мен ме заболява главата, ама по-добре така, че иначе доста кинти изтичат в канала и се чудиш за какво.

А начинът е - една сметка с 2 карти, която се пълни пропорционално. След това всеки си носи картата и си плаща, няма молене за пари за бира, кафе и каквото там се сетите. Разбира се, по-разумният финансово контролира електронното банкиране. Така никой не ходи с идеята, че му дават пари за джобни.

Савина, ми за красота, престиж и да се е разписал, че има жена и дете. За отскок само кафе и зелен чай. Икономическото робство си е вид токсичност във връзката и си е доста разпространено. Впрочем и от жени към мъже го има - тя да държи всичко и да харчи фриволно за свои скъпи неща.

Впрочем за мен фондът "и аз съм човек" включва относително малки неща, не велосипеди за 7,000, геймърски компютри, лодки, пушки и други скъпи хобита.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия