А вие делите ли си сметките/разходите?

  • 60 769
  • 1 760
# 75
Ами по принцип ми пука как харчи своите пари - например ти искаш къща на мечтите и виждаш, че ако си поставите обща цел, може да се реализира. Ама дори с твоята заплата - няма да стане. Не е екскурзия, по-голямо е. Та искаш нещо хубаво и общо, ама той си държи заплатата и я пръска за кефове...ами не е приемливо това в семейството. Нормалното е да имаш фонд "и аз съм човек", който да е 10-20% от излишъка, ама след това вече си е прахосничество.
Виж целия пост
# 76
Аз не виждам причина и смисъл единият да дава парите си на ръка на другия. Има си и цивилизовани начини.
Виж целия пост
# 77
Да, негови са си. Обаче и разходите, за които ги харча след като ми ги даде пак са си негови. Аз с тях плащам сметки, купувам храна, бензин и т.н. Чанти си купувам от собствените излишъци. Така че няма за какво да ми е неудобно. Още повече, че давам за общия бюджет повече пари от него. И смятам, че имам пълното право да му държа сметка, след като живеем общ дом с общи сметки, храним се на обща маса и имаме общи деца. Няма как да стане той да си прахоса цялата заплата за глупости, аз да плащам всичко останало и да не му държа сметка.
Виж целия пост
# 78
Ами по принцип ми пука как харчи своите пари - например ти искаш къща на мечтите и виждаш, че ако си поставите обща цел, може да се реализира. Ама дори с твоята заплата - няма да стане. Не е екскурзия, по-голямо е. Та искаш нещо хубаво и общо, ама той си държи заплатата и я пръска за кефове...ами не е приемливо това в семейството. Нормалното е да имаш фонд "и аз съм човек", който да е 10-20% от излишъка, ама след това вече си е прахосничество.

Така е, аз затова казах, при условие, че парите стигат и остават. Т.е. единични случаи биха били, не ми е ок да държа сметка на зрял човек. Зависи от ситуацията, да. Ние имаме собствено жилище и нямаме големи цели, освен да сме живи и здрави. Затова зависи от ситуацията, от семейството, от доходите и т.н.
Това са пари и не са най-важното в живота, при условие, че аз (например) имам в излишък не би ми било проблем да платя нещо, което е негов разход. Аз съм си го избрала, той ми е семейство. Говорим естествено, ако не е ежемесечно и не си "пръска парите за глупости" постоянно. Но пък ако е толкова несериозен аз не бих си го и избрала, та...  Пак зависи от ситуацията.
Виж целия пост
# 79
Тя не го пита за какво си я харчи.
В това не си сигурна Simple Smile

За мен охлюв е мъж, който държи жена си зависима - апартамента е мой, колите също, тя да си харчи нейните (естествено по-малко), пък за децата ще даваме заедно. Що? Що да не харча от парите на мъжа ми аз, че да живея по-комфортно?
От къде на къде, мъж държи жената зависима с това, че е осигурил жилище за семейството??? Детето е на двамата, от вътре ще ти идва да харчиш пари по него, стига сега...
Виж целия пост
# 80
Аз не виждам причина и смисъл единият да дава парите си на ръка на другия. Има си и цивилизовани начини.

А аз и на ръка вземам. Всякак ми е удобно Joy !

Не е проблем, че жилището е на твое име, ДонДжон, то и нашето е на мъжа ми. Но не ми се връзва общите разходи да са само за детето. Що да не са и за един от двамата родители?
Виж целия пост
# 81
Аз в тоя форум съм чела истории, в които жената с гордост покрива всички прозаични ежедневни разходи и не пипа заплатата на мъжа си, а той си я харчи за фантазе истории. Ами абсурдно е това. Много ясно, че ще трябва да вкара някъде някаква част, която да покрива прозаичните разходи.
Виж целия пост
# 82
Охлюви са ви мъжете Тонка... това е.
Аз пък не мога да си представя, че човек на средна възраст, с претенции за мъж, ще седне да пише такива обиди, само защото в някое друго семейство хората по различен от неговия начин си разпределят парите.
Да кажеш публично, че третираш жена си така, т.е. няма право на мнение за елементарни неща в семейството, очевидно е много мъжкарско. Мерси аз на такваз любов.
Виж целия пост
# 83
Аз не виждам причина и смисъл единият да дава парите си на ръка на другия. Има си и цивилизовани начини.

А аз и на ръка вземам. Всякак ми е удобно Joy !
Аз предпочитам генерално пълномощно.Smile
Виж целия пост
# 84
Ами по принцип ми пука как харчи своите пари - например ти искаш къща на мечтите и виждаш, че ако си поставите обща цел, може да се реализира. Ама дори с твоята заплата - няма да стане. Не е екскурзия, по-голямо е. Та искаш нещо хубаво и общо, ама той си държи заплатата и я пръска за кефове...ами не е приемливо това в семейството. Нормалното е да имаш фонд "и аз съм човек", който да е 10-20% от излишъка, ама след това вече си е прахосничество.

Мечтите трябва също да са общи, не мислиш ли? Ако сте толкова различни, че единия иска да обиколи света и да се радва на слънцето, а другия иска да бачка за замъка на пепеляшка ... То не знам какво правят заедно? Все един от двамата трябва да си жертва мечтите? Не може ли да се разберете за почивки среден бюджет и леко по-обикновена къща ?
Виж целия пост
# 85
Охлюви са ви мъжете Тонка... това е.

Ми, не, охлюв си ти, а има такива, които не изпитват нужда да се ударят в гърди с вик "Булгар, булгар", че да не ги помислят за охлюви или плужеци.
Има такива, за които е немислимо да обявят, че семейното жилище и колите са лично техни, и ще си харчат парите както намерят за добре, защото мразят други да им се бъркат.
Защото знаят, че с такова отношение или скоро ще се окичат с чифт красиви рога, или просто ще си останат сами да се ширят в собственостите ти.
Но, истината е, че истинските мъже не биха се заврели в женски форум да разясняват колко са велики. Simple Smile
Виж целия пост
# 86
Охлюви са ви мъжете Тонка... това е.
Аз пък не мога да си представя, че човек на средна възраст, с претенции за мъж, ще седне да пише такива обиди, само защото в някое друго семейство хората по различен от неговия начин си разпределят парите.
Да кажеш публично, че третираш жена си така, т.е. няма право на мнение за елементарни неща в семейството, очевидно е много мъжкарско. Мерси аз на такваз любов.
Ти четеш ли се?
Представи си, че човека му се обадят приятели да отидат на бира... жена му не е вкъщи... и той, какво ще каже??? "Ами момчета, трябва да изчакам жената да се прибере, че да ми даде пари за бира" напушва ме на смях здраво Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 87
Ами по принцип ми пука как харчи своите пари - например ти искаш къща на мечтите и виждаш, че ако си поставите обща цел, може да се реализира. Ама дори с твоята заплата - няма да стане. Не е екскурзия, по-голямо е. Та искаш нещо хубаво и общо, ама той си държи заплатата и я пръска за кефове...ами не е приемливо това в семейството. Нормалното е да имаш фонд "и аз съм човек", който да е 10-20% от излишъка, ама след това вече си е прахосничество.

Мечтите трябва също да са общи, не мислиш ли? Ако сте толкова различни, че единия иска да обиколи света и да се радва на слънцето, а другия иска да бачка за замъка на пепеляшка ... То не знам какво правят заедно? Все един от двамата трябва да си жертва мечтите? Не може ли да се разберете за почивки среден бюджет и леко по-обикновена къща ?

Ами виж сега, няма такова нещо като "женен ерген". А някои мъже, чрез финансовите си решения, малко като DonJon, искат да са "женени ергени". Тоест пак парите да се дават за лайф. И не се сещат, че за семеен живот трябва почти задължително да отидат едни пари, не може там нещата да са мизерни и недофинансирани, ама той да ходи на водолазни екскурзии на Хаваите всяка година, щото му е хоби. То си е ясно един мъж като се е заженил, кой точно ще се раздели с мечтите си. Ако си иска мечтите - да си ги реализира, ама без жена и деца.
Виж целия пост
# 88
Не знам как да го обясня, но на мен мъж никога не ми е искал пари /за наема да речем/. Ако реша да дам /аз разбира се, решавам/ давам, но някак си не съм изпадала в ситуация да ми каже - дай ми половината наем. Не знам как да го обясня.
За да се стигне до такова делене, трябва да има разговор и разбиране по въпроса. В този разговор аз бих дала сметката, от която излиза, че аз нищо не му дължа, и дотам ще бъде с искането на пари от мен. Ако благоволя, ще дам, ако не, не. Ако пожелае да дели, незабавно ще спра да давам каквото и да било и е до там. Гадже, съпруг, все тая, с делящи не се занимавам. Да си поема всичкото, ако не може, да си търси по-евтинка женичка.
*Положението ми е като на Савина горе долу, няма да се повтарям, давам, работя, не съм принцеса в този смисъл, да допълня, че ще скокнете веднага.
Разходът за детето е за него, иска дете - има дете - плаща за дете.
Охлюви са ви мъжете Тонка... това е.
Аз пък не мога да си представя, че човек на средна възраст, с претенции за мъж, ще седне да пише такива обиди ...
Ахам, мъж, вместо да се чуди как да изкара повече, ще кеси в женски форум да обсъжда кой колко взима от жена си ... Ох, иде ми да извадя една квалификация, ама ще си я спестя, щото ... съм добре възпитана.
Виж целия пост
# 89
Сирен, човекът няма дори и гадже... очевАдно. Къде отиваш ти. Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия