Кой ли догодина ЮНСКО бебенце ще има :)

  • 34 894
  • 752
# 315
Kiprida не мога да помогна с лекар (предполагам си от София) но стискам палци всичко да е наред!

Да, извинявайте, за София става дума. Благодаря за подкрепата!
Виж целия пост
# 316
Като гледам доста съм пропуснала но да Ви кажа мен ме налегна гаденето. Няма сутрешно или вечерно при мен е целодневно! С отварянето на очите докато легна... Само като мисля за хапване ми става зле, ръбам някакви солети, газирана вода и това е. Спря да ми се пие кафе, не ми се пуши а пушех доста...
Казаха ми за компот от кайсии че успокоявал имам и деган... Оххх най мразя да ми е лошо а изпитвам паника от рова да повръщам.... 😢 Нз как ще изкарам до 4 месец ако ме държи до тогава де... 😢😢😢
Виж целия пост
# 317
Като гледам доста съм пропуснала но да Ви кажа мен ме налегна гаденето. Няма сутрешно или вечерно при мен е целодневно! С отварянето на очите докато легна... Само като мисля за хапване ми става зле, ръбам някакви солети, газирана вода и това е. Спря да ми се пие кафе, не ми се пуши а пушех доста...
Казаха ми за компот от кайсии че успокоявал имам и деган... Оххх най мразя да ми е лошо а изпитвам паника от рова да повръщам.... 😢 Нз как ще изкарам до 4 месец ако ме държи до тогава де... 😢😢😢

Дегана просто го забрави!!! Ужасно е повръщането, но дегана определено не е решението в случая. Чайчета, солетки, печени филийки със сиренце примерно или чисти,  както искаш Simple Smile Аз обожавах варен картоф със солчица само и нищо друго и така си изкарах с такива нещица за хапване в продължение на около месец и после всичко свърши! Simple Smile

А аз съм от Лясковец, ама понеже работя в Горна тааа....абе май съм навсякъде Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 318
Колко много съм изпуснала, а не съм влизала от събота... Да ви се похраля, вчера бях отново на преглед, видях ембриончето и чух сърчице. Доки каза, че съм в 6-та седмица, а не в 8-ма, както си бях изчислила аз, каза, че вероятно съм имала по-късна овулация. Всичко е наред, но все още никакви изследвания не са ми правени, на 5.12 съм отново на преглед за изследване на плода за генни мутации, доколкото разбрах вчера. На вас правилили ли са ви някакви кръвни или други изследвания? Една позната каза, че трябвало да ми се пуснат кръвни и разни други, а докторът нищо не спомен вчера.
Виж целия пост
# 319
Днес понеже съм по-спокойна сравнение с вчера и паниката около зацапването мисля малко да ви разсея като ви разкажа как моя син разбра ,че ще става батко!

Имам 7г. син от първия ми брак,от 2 имам нов партньор с който се познаваме и от преди това.И двамата искаме още едно мъниче,по някаква случайност на съдбата и моето човече искаше да става батко по същото време.Пътувайки тази година за Гърция сина ми смело реши да го попита половинката ми "Гали ще ми разрешиш ли да имаме бебе". Което нас ни стъписа ...получи разрешение съответно защото те двамата са уникална комбина.След това наистина си казахме защо не.Двамата писаха писмо до щъркела.Разбрахме ,че сме успели и скоро купихме бебешко боди и му го дадохме казахме му ,че ще става батко.Реакция  нямаше много.На другата сутрин ме попита щъркела ли го донесе бебето или Гали ще го вземе (и ми стана смешно). Казах му то е тук  в корема тогава той осъзна ревна щастлив и бърза да види половинката ми и почна да го прегръща и да му благодари за бебето.Като последва въпрос"като дадат бебето от болницата ще ми дадат ли книжка как да го поддържаме живо"Joy


Моята ситуация подобна - щерката на 7г от първи брак, а с втори ми мъж се познаваме от деца дето се казва, но....то живот ли е да го предвидиш Grinning тааа щерката не е спряла да църка за сестричка от сигурно повече от година, но още не сме й казали, че от радост ще разнесе навсякъде, а все пак даже и на лекар не съм ходила още... (:
Виж целия пост
# 320
Колко много съм изпуснала, а не съм влизала от събота... Да ви се похраля, вчера бях отново на преглед, видях ембриончето и чух сърчице. Доки каза, че съм в 6-та седмица, а не в 8-ма, както си бях изчислила аз, каза, че вероятно съм имала по-късна овулация. Всичко е наред, но все още никакви изследвания не са ми правени, на 5.12 съм отново на преглед за изследване на плода за генни мутации, доколкото разбрах вчера. На вас правилили ли са ви някакви кръвни или други изследвания? Една позната каза, че трябвало да ми се пуснат кръвни и разни други, а докторът нищо не спомен вчера.
Когато се запишем на женска колнсултация, мисля 10та седмица, тогава се пускат кръвни изследвания и урина за кръвна група, токсопласмоза, сифилис, пкк и белкък (може да пропускам нещо). После се прави БХС и пак се взима кръв за генетичното изследване. По- натам фетална морфология и т.н. В симсъл рано е още за изследвания Smirk
Виж целия пост
# 321
Колко много съм изпуснала, а не съм влизала от събота... Да ви се похраля, вчера бях отново на преглед, видях ембриончето и чух сърчице. Доки каза, че съм в 6-та седмица, а не в 8-ма, както си бях изчислила аз, каза, че вероятно съм имала по-късна овулация. Всичко е наред, но все още никакви изследвания не са ми правени, на 5.12 съм отново на преглед за изследване на плода за генни мутации, доколкото разбрах вчера. На вас правилили ли са ви някакви кръвни или други изследвания? Една позната каза, че трябвало да ми се пуснат кръвни и разни други, а докторът нищо не спомен вчера.

Тъй като не знам дали ще успея да кача инфо тук, ще го пусна във ФБ групата. Ако все още не си добавена, може да те добавим ако искаш или ако не, ще опитам да кача файл и тук Simple Smile

Все още не съм споделила на никого новината, освен на таткото и на моята позната, за която споменах. Не знам, ако вляза в фб групата дали няма да излезе и на останалите ми приятели, че съм се присъединила, затова предпочитам все още да не го правя и ще те помоля, ако не те затруднявам, да споделиш файла тук. Simple Smile
Виж целия пост
# 322
Kiprida не мога да помогна с лекар (предполагам си от София) но стискам палци всичко да е наред!

Да, извинявайте, за София става дума. Благодаря за подкрепата!

отиди в Щерев  да те видят , 40 лв. е Ехографа , аз се следя там при доктор Певтичев , доволна съм .

Стискам ти палци
Виж целия пост
# 323
Колко много съм изпуснала, а не съм влизала от събота... Да ви се похраля, вчера бях отново на преглед, видях ембриончето и чух сърчице. Доки каза, че съм в 6-та седмица, а не в 8-ма, както си бях изчислила аз, каза, че вероятно съм имала по-късна овулация. Всичко е наред, но все още никакви изследвания не са ми правени, на 5.12 съм отново на преглед за изследване на плода за генни мутации, доколкото разбрах вчера. На вас правилили ли са ви някакви кръвни или други изследвания? Една позната каза, че трябвало да ми се пуснат кръвни и разни други, а докторът нищо не спомен вчера.

sweety2831 ние с теб вървим почти заедно с една и съща "диагноза". Аз също видях тупкащо сърчице вчера, каза ми че последен цикъл го броим вместо 29.08 както реално е, а все едно е бил на 05.09 и така съм в 6-та седмица и 6 дни. Само че мен ме изпрати на изследвания. Днес сутринта ходих да ми вземат кръв за Спин и Васерман. Утре отивам за кръв и урина на друго място, но от направленията не разбирам за какви точно изследвания. Осен това утре ще ходя при доки да ми вземе секрет.

5.12 ми се струва много далеч честно казано Sad То не мисля че е късно за изследвания, но все пак това ще ти е края на 3-ти месец..незнам.

Относно фейсбук групата - момичетата я направиха тайна, така че никой от приятелите ти няма да види че си там Simple Smile
Виж целия пост
# 324
Колко много съм изпуснала, а не съм влизала от събота... Да ви се похраля, вчера бях отново на преглед, видях ембриончето и чух сърчице. Доки каза, че съм в 6-та седмица, а не в 8-ма, както си бях изчислила аз, каза, че вероятно съм имала по-късна овулация. Всичко е наред, но все още никакви изследвания не са ми правени, на 5.12 съм отново на преглед за изследване на плода за генни мутации, доколкото разбрах вчера. На вас правилили ли са ви някакви кръвни или други изследвания? Една позната каза, че трябвало да ми се пуснат кръвни и разни други, а докторът нищо не спомен вчера.

Тъй като не знам дали ще успея да кача инфо тук, ще го пусна във ФБ групата. Ако все още не си добавена, може да те добавим ако искаш или ако не, ще опитам да кача файл и тук Simple Smile

Все още не съм споделила на никого новината, освен на таткото и на моята позната, за която споменах. Не знам, ако вляза в фб групата дали няма да излезе и на останалите ми приятели, че съм се присъединила, затова предпочитам все още да не го правя и ще те помоля, ако не те затруднявам, да споделиш файла тук. Simple Smile


Групата е тайна и некой не може да я открие, види и т.н. само някой който е в нея може да те добави и да вижда какво се пише и кой членува.

Не успявам да го кача тук...на телефона съм и ми дава само снемке...не знам през компютър дали ще стане.

Виж целия пост
# 325
Kiprida не мога да помогна с лекар (предполагам си от София) но стискам палци всичко да е наред!

Да, извинявайте, за София става дума. Благодаря за подкрепата!

отиди в Щерев  да те видят , 40 лв. е Ехографа , аз се следя там при доктор Певтичев , доволна съм .

Стискам ти палци
Каква е цената в Щерев за проследяване и какво включва, ако може да споделиш?
Виж целия пост
# 326
Като гледам доста съм пропуснала но да Ви кажа мен ме налегна гаденето. Няма сутрешно или вечерно при мен е целодневно! С отварянето на очите докато легна... Само като мисля за хапване ми става зле, ръбам някакви солети, газирана вода и това е. Спря да ми се пие кафе, не ми се пуши а пушех доста...
Казаха ми за компот от кайсии че успокоявал имам и деган... Оххх най мразя да ми е лошо а изпитвам паника от рова да повръщам.... 😢 Нз как ще изкарам до 4 месец ако ме държи до тогава де... 😢😢😢

Дегана просто го забрави!!! Ужасно е повръщането, но дегана определено не е решението в случая. Чайчета, солетки, печени филийки със сиренце примерно или чисти,  както искаш Simple Smile Аз обожавах варен картоф със солчица само и нищо друго и така си изкарах с такива нещица за хапване в продължение на около месец и после всичко свърши! Simple Smile

А аз съм от Лясковец, ама понеже работя в Горна тааа....абе май съм навсякъде Grinning Grinning Grinning
Вчера изпих един деган и облекчи положението... карам на солети и вода ама търся начин да облекча симптомите още повече защото съм студентка и имам изпит и нз как ще го изкарам...
Иначе съм си от Горна Simple Smile
На най близките вече казахме така че...
Виж целия пост
# 327
ditmade - писах ти на ЛС за да не стане реклама или спам на темата Simple Smile
Виж целия пост
# 328
Като гледам доста съм пропуснала но да Ви кажа мен ме налегна гаденето. Няма сутрешно или вечерно при мен е целодневно! С отварянето на очите докато легна... Само като мисля за хапване ми става зле, ръбам някакви солети, газирана вода и това е. Спря да ми се пие кафе, не ми се пуши а пушех доста...
Казаха ми за компот от кайсии че успокоявал имам и деган... Оххх най мразя да ми е лошо а изпитвам паника от рова да повръщам.... 😢 Нз как ще изкарам до 4 месец ако ме държи до тогава де... 😢😢😢

Дегана просто го забрави!!! Ужасно е повръщането, но дегана определено не е решението в случая. Чайчета, солетки, печени филийки със сиренце примерно или чисти,  както искаш Simple Smile Аз обожавах варен картоф със солчица само и нищо друго и така си изкарах с такива нещица за хапване в продължение на около месец и после всичко свърши! Simple Smile

А аз съм от Лясковец, ама понеже работя в Горна тааа....абе май съм навсякъде Grinning Grinning Grinning
Вчера изпих един деган и облекчи положението... карам на солети и вода ама търся начин да облекча симптомите още повече защото съм студентка и имам изпит и нз как ще го изкарам...
Иначе съм си от Горна Simple Smile
На най близките вече казахме така че...

Пробвай с вода или газирана вода с изстискан лимон - при мен успокоява гаденето
Виж целия пост
# 329
Колко много съм изпуснала, а не съм влизала от събота... Да ви се похраля, вчера бях отново на преглед, видях ембриончето и чух сърчице. Доки каза, че съм в 6-та седмица, а не в 8-ма, както си бях изчислила аз, каза, че вероятно съм имала по-късна овулация. Всичко е наред, но все още никакви изследвания не са ми правени, на 5.12 съм отново на преглед за изследване на плода за генни мутации, доколкото разбрах вчера. На вас правилили ли са ви някакви кръвни или други изследвания? Една позната каза, че трябвало да ми се пуснат кръвни и разни други, а докторът нищо не спомен вчера.

sweety2831 ние с теб вървим почти заедно с една и съща "диагноза". Аз също видях тупкащо сърчице вчера, каза ми че последен цикъл го броим вместо 29.08 както реално е, а все едно е бил на 05.09 и така съм в 6-та седмица и 6 дни. Само че мен ме изпрати на изследвания. Днес сутринта ходих да ми вземат кръв за Спин и Васерман. Утре отивам за кръв и урина на друго място, но от направленията не разбирам за какви точно изследвания. Осен това утре ще ходя при доки да ми вземе секрет.

5.12 ми се струва много далеч честно казано Sad То не мисля че е късно за изследвания, но все пак това ще ти е края на 3-ти месец..незнам.

Относно фейсбук групата - момичетата я направиха тайна, така че никой от приятелите ти няма да види че си там Simple Smile

Ами потърсих малко инфо в интернет и попаднах, в страницата на "Щерев" в раздел "Бременност", на един "Пътеводител на проследяването на бременността по гестационни седмици", според който лекаря ми за сега се движи по план. Там пише, че първият преглед при спец. по фетална медицина е през първия триместър, тогава се прави скриинин тест - 11-13-а г.с. Според изчисленията аз ще съм 12 г.с. на 5-ти декември, когато всъщност ще ми направи този тест. Пак в същия "пътеводител" не пише за други изследвания преди тези. Не знам. Малко съм объркана, но мисля да се доверя на доки и при следващия преглед да поразпитам малко повече за всичко това, което съм прочела в пътеводителя.
За сега, поне нямам никакви оплаквания, заразлика от повечето тук, надявам се да отшумят и при вас. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия