♡~ Любов под наем ~♡ Време за щастие ~♡ Безжизнени ~♡ Сблъсък ~♡Тема 74

  • 89 122
  • 726
# 615
Кате, благодаря за отговора ти, в стихове...Прекрасни са!
Не исках, да звуча, като дълбоко разочарован от живота песимист, но наистина мисля, че е много, много трудно и рядко, да срещнеш в реалността такава любов. Голям късмет се иска! Дай Боже всекиму такава любов и толкова щастие!!!
Виж целия пост
# 616
Кате, благодаря за отговора ти, в стихове...Прекрасни са!
Не исках, да звуча, като дълбоко разочарован от живота песимист, но наистина мисля, че е много, много трудно и рядко, да срещнеш в реалността такава любов. Голям късмет се иска! Дай Боже всекиму такава любов и толкова щастие!!!

Вилли, дай Боже! Но когато и Господ на може да помогне, трябва сами да потърсим любовта, да я  повикаме, (както Йомер беше казал на Исо: "Повикай я!") и да я помолим да остане... Може и така...

Бъди до мен    
в добро и зло
и в радост или болка,
когато си щастлив
или сломен,
когато питаш
"Докога?" и "Колко?".
Не ме оставяй
да тъжа,
защото мястото до мен
пустее.
Не мога аз сама
да продължа -
сърцето ми за теб                                          
копнее.
Бъди до мен
сега  
и винаги,
защото страшно те обичам!
И всеки Божи ден
във вечността
на тебе в обич
ще се вричам.

Извинявай, ако сметнеш, че прекалявам.  Praynig



Виж целия пост
# 617
Здравейте и честита Нова година на всички.Четох,четох,смях се,много е приятно тук при вас...и взех,че се регистрирах.Сигурно често ще ви питам за разни неща ама първото сега е къде да намеря началото на Нашата история,да я почвам.Четох подобни в един руски сайт,интересно е.Та откъде тръгва, моля,хелп ми😉
Виж целия пост
# 618
Емма, само авторката може да те хелпне Wink, иначе купона малко позатихна, ама не се знае какво се знае Hug



Елка и Боре са си лайкнали / ама че дума/ новите проекти.
Виж целия пост
# 619
Ех,дано ме хареса.Не съм много наясно с реда тук,виждам че мен ме отчита като "нечлен"😉А съм тук,защото съм от пристрастените към Дефом-Елбар,следя Сблъсък и очаквам Гарванът.Пристрастяването ми е от август,тъй че съм още в страстната любов😍
Виж целия пост
# 620
Кате, благодаря за отговора ти, в стихове...Прекрасни са!
Не исках, да звуча, като дълбоко разочарован от живота песимист, но наистина мисля, че е много, много трудно и рядко, да срещнеш в реалността такава любов. Голям късмет се иска! Дай Боже всекиму такава любов и толкова щастие!!!

Вилли, дай Боже! Но когато и Господ на може да помогне, трябва сами да потърсим любовта, да я  повикаме, (както Йомер беше казал на Исо: "Повикай я!") и да я помолим да остане... Може и така...

Бъди до мен    
в добро и зло
и в радост или болка,
когато си щастлив
или сломен,
когато питаш
"Докога?" и "Колко?".
Не ме оставяй
да тъжа,
защото мястото до мен
пустее.
Не мога аз сама
да продължа -
сърцето ми за теб                                          
копнее.
Бъди до мен
сега  
и винаги,
защото страшно те обичам!
И всеки Божи ден
във вечността
на тебе в обич
ще се вричам.

Извинявай, ако сметнеш, че прекалявам.  Praynig




Виж целия пост
# 621
Кате, не прекаляваш, прекрасни стихове, за прекрасни чувства!
Аз въпреки всичко съм от големите романтици..., в душата си...
Просто в моя живот я няма тази любов, затова така мисля...
Виж целия пост
# 622
 muhi reverance muhi reverance muhi reverance
Скрит текст:
Из дневника на малката Умница Пакостлива

Ден Първи

" И днес е ден като ден, скучен и дълъг. Мама я няма повече от месец. Замина на онова обучение за Италия, което тати и подари.  Баба Тюркян вдигна ръце от мен и уж щеше да помага на тати в моето отглеждане, се сети още на втората седмица, че има да прави зимнина... Посред зима???...И се изнесе!!! После Ниханче малко се поинтересува от мен, но и нейния интерес не се задържа дълго... Не знам защо... Може би защото реших, че якето и е мръсно и го сложих във ваната и пуснах водата без да искам...и забравих...и джобовете и били пълни...Ами да си ги и извадила...После тати на мен ми говори строго и ме гледа лошо...По едно време се появиха Нерото и Кориша, но и те си заминаха...Реших, че онези гадни банани, които ме карат да ям, най добре ще се скрият в " многоо скъпите " и обувки и тя падна и се удари и сега куца...Ами аз не съм виновна, да не се е събувала...Тати пак ме гледаше строго и ми говори сериозно...Кориша пък се разсърди, защото реших, че яденето в неговата чиния е по хубаво от моето и когато реших да си го взема и .... ами обърнах  го върху него и папагалския му костюм яде и той...а това , което се размаза по пода даже и него изчисти и аз реших да помогна на тати с едно рошаво нещо, а то се оказаха перушините на Кориша и те се омазаха...И пак ме гледа тати строго, но този път не ми се кара сякаш...Знам ли... И сега сме само двамата и лелката, която идва да почисти. От утре ще съм на детска градина във фирмата на тати...Да се социализирам с другите деца... Но дали ще стане, кой да каже... Сега трябва да ме изкъпе тати Йомер, защото кучето от улицата ме облиза цялата, имам кал в ушите, камъчета в джобчето на якето, листа в косата. Ами опознавам света, няма как. Обаче се чудя дали и г-н Ипликчи е мръсен колкото мен? Утре пак ще пиша, сега съм уморена. Само да попитам, вие като се къпете във ваната поливате ли си крачетата с лейка за да порастат големи? Днес полях на тати краката, утре ще поверя дали са пораснали те или чорапите му. А кой влиза в баня по чорапи? Йомер Ипликчи, да не повярваш.

-------------------------------------------------
Из Дневника на Умница Пакостлива

Част някоя си

"Днес е първият ми ден в детската градина, която за моя радост се намира в съседната сграда до фирмата на тати Йомер. Първо той ме събуди рано, за което реших да рева с цяло гърло, без сълзи. После реши, че в банята ще се успокоя, но не позна. И кой мие дете на две години и половина с костюм и вратовръзка? Аз ще кажа- сеньор Ипликчи. Поради, което имаше паста за зъби в косата, петна от пяна по марковото си сако, мокра кърпа в джоба и чорапи все едно излезли от пералнята, за капак си беше навил предвидливо крачолите на панталона...не, че помогна...После докато ми върже опашлетата и най важнто центрова, загуби от ценното си време, поради което не си изпи дежурното кафе. После пък мама се обади и дълго му обеснява какво да ми облече, да ми сложи в раничката, да ми облече якето и шала и онези ботушки с пуха и колко и е трудно със езика и как иска да си идва вече, че и е домъчняло за нас и дрън-дрън в стил мама Дафа. Аз просто не издържах, защото тати беше пуснал високоговорител и докато ми мажеше филийка с любимото масло и мед,аз гледах да умеря с чашата си телефона му. Не знам дали успях, но поне мама спря да се чува. Така, половин час по късно, г-н Йомер пременен с нов костюм, мърморейки колко много е закъснял за среща, все едно аз съм виновна, че се мота толкова много, страдайки че телефона му се е скапал, сякаш аз имам нещо общо ме настани в седалката ми. Мърморейки си дали е взел всичко, което ще ми трябва, а не ме пита колко съм уплашена от новата обстановка- деца, учителка. Добре, че ме е облякъл с вкус, все пак съм Каро Ипликчи. И не ми е обул онези рошави ботуши, с които крачетата ми изглеждат къси и криви, а най новите си творения оранжеви как му каза той, кубинки за моето съкровище, как да не го обичаш и да не го правиш щастлив. Мляснах тате с една целувка докато ме закопчаваше, но с тази брада май налапах и косъм. Пфу... Тъй като ми е забранено да говоря докато шофира аз пях на парцаливото Гюпсе песничката за тиквата и моркова и си следях такта докато ритах седалката, макар удоволствие да нямаше никакво, тъй като моето столче отдавна е преместено зад седалката на возещия се отред, така и тати не ми каза защо. И как само ме гледаше в огледалото! Поне да беше се усмихнал, каквото се е замислил сякаш той ще се запознава с нови деца и ще се социализира. Хубаво го попита Синоша дали не избързва, ама кой го слуша него освен мен. Така, най после стигнахме и сега сме в асансьора. Така ме е стиснал тати за ръката, май е много се е притеснил, защото аз хич не съм. Даже ми е интересно какво ще е там? В парка например много добре се разбирам се децата, ама те нещо не могат да се разберат с мен... Ето, че стигнахме и коя е тази сухарка, която ми се усмихва така мило та чак и се виждат зъбите. А тя на тати се усмихва, все едно че той ще е новия член на детската градина. Тати в детско столче?!? Наистина си имам богата фантазия. После реши и мен да заговори, но аз само я погледнах да кажем вежливо и и тикнах зайчето в лицето да се запознае с него с думите " Гупи". Тя какво разбра не знам, но ми каза, че е Айлин, поне името и е хубаво, и днес тя ще се грижи за мен и другите деца.Що утре друга ли ще е? Тати се изнесе бързо, сигурно да не го накарат да седне на някое малко столче. Само мога да споделя, че там където се намира детския етаж както му казват е много хубаво, Светло, цветно, широко и има много играчки различни от моите и деца, няколко. За тях следващия път, че много се изморих. Само да си кажа, че Айлин има нужда от енергията на Кориша. Дали пък да не ги срещна?"
-----------------------------------------

Дневника на Умница Пакостлива
Ден някой си, защото не знам да броя още...и името си не мога да кажа цялото, но...
"Моето ходене на детска градина се отложи за малко във времето. Тати реши, че съм се травмирала достатъчно за един ден мое присъствие там. Не, че нещо е станало. Но каката на която и забравих името, само няколко пъти ходи да се пръска със студена вода, два пъти се стряска и накрая прати една леля да стои само до мен, но тя не беше интересна за игра. Всъщност какво се случи него ден ще попитате? Ами с влизането единия от двамата ми дръпна парцаливото зайче Гюпсе и аз го бутнах, защото зайчето го заболя ушето, пък него дупето и той ревна... и му потекоха сополи, аз реших да го вдигна и да му обърша нослето и докато намеря нещо в джобчето си видях един лист на масата, ами той е като на тати такъв , взех го . посегнах да го изтрия, ама май пък го заболя, реши да ме бутне, аз бутнах подредените столчета, другото момиченце се спъна, удари си крака и тя ревна, и другата не знам защо и така, всички ревяха без мен, аз само гледах като мама Дафа мило и тъпо. После кака Айлин попита къде е листа с менюто, ами там омазано със сополки, но си замълчах. Дадоха ни за ядене плодове, банан и круша. На мен не ми стигна и взех тези на Борак ..и Мерт...като блеят аз какво съм виновна... Кака Айлин каза, че така не се прави, ако искам допълнително, трябва да и кажа. Е, как да стане?!? Аз и обясних, но тя като не зацепва нищо. Ще си взема ами, това са любимите ми плодове и за разлика от другите кога да ям сама ..с ръка и две пръстчета. Имахме и нещо като занимавка да рисуваме. Аз реших, че масичките ни не са шарени и така, тази на която съм аз вече шаренка и весела и сукмана ми и той ... и ръцете и бузките... Кака Айлин реши да ме почисти с мокри кърпички, но не успя...сега трие себе си... До тук беше добре. Другите гледат някак странно, уж са по големи от мен, кака Айлин още по странно...Тя пък е най голямата... Имаше и крем супа според леля Айше за обяд, това е лелката която помага на кака Айлин и на мен когато искам да пишкам. Защото вече не съм бебе и не нося памперси....през деня...Но тати е решил да ме отучи и вечер да не ми слага. Аз и за там имам план Б...Като най малка решиха, че трябва да ме хранят, но аз мога и сама. Казах им " дай" те тръгнаха да ми обясняват, че не може дай. Добре, много съм търпелива днес. Напълних си устата със супата и им показах как духа вятъра от онази приказка, която Кориша ми чете понякога. Падна голямо бърсане. И кой им каза, че Каролин Дениз може да я накарат да направи нещо без да е поискала сама или поне да е обмислено както трябва. Трябвало да си починем след обяд. Не стига, че нещо не ми стигна яденето, ами сега и да спя. Няма да стане, по добре да си взема от онези бисквитки, които видях там...там на онзи шкаф...Бам..Тряс....Паднах...И тези защо тичат така, сякаш е станало нещо лошо? Мале, как ме лигавят и ме пипат съща като леля ми Ниханче, когато ударя Исо и той ревне. Бисквитка да искате? Мноого са вкусни и меки... И приказка ни четоха, но аз вче я знаех...поне така мислех...докато другите не взеха да се разхождат из стаята... Така е сухото четене е скучно, трябва да си артистичен като мен...Разваляла съм реда на другите. Кой аз?...До тук добре. Децата искат да играят с мен, аз със тях не. Нямаме общи допирни точки. Сега си седя на едно столче, преоблечена за някой си път с леля Айше и и пея песничката да двете котета и мишката, но като я гледам май нищо не разбира от текста. Неин проблем. Защо е до мен? Конфуз! След историята с падналия стол и бисквитките, ми дадоха да пия вода без да съм я поискала и само така бутнах ръката на кака Айлин и чашата се изля върху мен и нея. ами като няма протектор отгоре аз какво съм виновна? После реших, че обувките ни трябва да са подредени по цвят, все пак чия дъщеря съм, ами и това не се получи. Бяха малко кални...или мокри...сок от ябълка не обичам...Обадиха се на тати да ме вземе по рано ако има възможност. Ами нямаше, защото той е бизнесмен заедно със Синоша и имат съвещания, колко пъти им обясних. И сега чакам и си пея...
Скука е това в детската градина...Ето го и тати Йомер! Ама тези веднага започнаха да ме хвалят- Колко съм била умна и креативна ? за възрастта си, комуникативна? с децата, че съм бърборана /като мама и как разбраха/, приказката която ни четоха вече съм я знаела, ами тя е за бебета не е за деца.... Виждам, каза тати,че не ми е било скучно. Стоя сама на столче, нарисувана съм като индианец за война по лицето, раничката ми е надута  и не са ми съчетали правилните дрехите / чудо голямо, сякаш ти тате си с два еднакви чорапа/, косата ми е разрошена и аз за повече драматизъм подложих устната си , стиснах си зайчето по силно и напълних очите със сълзи. Нека да види Йомер Иплички колко е травмирана дъщеря му. " Тати...", само това ми се откъсна от сърцето...Няма да кажа колко лошо ги изгледа, кака Айлин и тя се разплака, но не знам защо.И тази щях да я запознавам с Кориша! Може да си реват двамата... Другите деца вече ги бяха взели, само аз бях останала. А леля Айше въздъхна някак странно...Хич не ми пука, аз нали съм гушната в моя тати, другите да му мислят...Така, пак ме закопча в седалката ми, няколко пъти провери коланите, даде ми любимата ми книжка, но преди това ми оправи и опашлетата, да са симетрични, сякаш има значение... И са започна...От цялата му реч разбрах, от утре с мен...и вече бях заспала...Ами така, не стига че мама я няма, не че ми липсва, ами и ще ме социализира. Айде няма нужда, стига ми да ме водиш редовно в парка или там който е свободен и другите деца да не забравят коя е Каро...
Виж целия пост
# 623
НАШАТА ИСТОРИЯ

Глава 24

Суде си нямаше и на идея каква опасност я грози. Или какви тревоги притесняват приятеля ѝ. И точно поради тази причина реши именно нея вечер да покани баща си на вечеря. Беше направила резервация в ресторант с тиха и спокойна атмосфера, където можеха да поговорят. Предупреди го, че няма да е сама, но не сподели кой е в живота ѝ.
-   Скъпи, къде си?- Попита Суде в момента, в който Исо вдигна.
-   Имах малко работа навън, тъкмо отивам към ателието. Ти какво правиш?- Опитваше се да звучи нормално, но тя усети скрития гняв.
-   Проблем ли има?
-   Не, няма за какво да се притесняваш. Защо се обади?
-   Трябва ли да има причина? Не може ли просто да искам да те чуя?!
-   Може, но не си го направила затова. Какво пак си намислила?- Попита със смях Исо.
-   Довечера сме на вечеря с баща ми!- Изстреля тя.- След като толкова време ми натяква, реших най- после да го направя. Обадих му се и го поканих на вечеря в ресторант, като го предупредих, че ще доведа приятеля си. Не му казах кой си, за да остане изненада.
-   Добре си направила. Къде и кога трябва да дойда?!
-   Ще отидем заедно, затова се обаждам. Прибери се малко по- рано, резервацията е за седем.
-   Слушам и изпълнявам!
Затвориха, всеки зает със своите мисли. Тя се чудеше защо, въпреки опитите му да звучи весело и спокойно, ѝ се стори притеснен и дори ядосан. Исо от своя страна забрави веднага вечерята, зает да се притеснява как ще разкаже на Суде за станалото днес. И възможността тя да загуби работата си, защото той не се е съгласил да предаде Дефне.

Въпреки критичното положение, Бурак не забрави за плана си. Дори напротив, реши да използва ситуацията, за да подтикне Йомер за действие.
Като начало трябваше да му разкаже за ставащото. Успя да се свърже с него едва следобед, първо навиквайки го, защото не отговаря на телефона си толкова време. Притесненият Йомер веднага разбра, че нещо се е случило и без да губи време да обяснява какво му е попречило, попита какво е станало с Дефне. Подробните обяснения на адвоката за стъпките, които бе предприел Дениз, направо го подлудиха. Единствено следващите думи успяха да го спрат, преди да затвори телефона и да отиде да пребие Транба още сега.
-   По другия въпрос също има развитие. Букетите от онзи продължават, придружени от малки подаръци. Освен това, доколкото разбрах, Дефне вчера е прекарала целия ден с него.- Тази безсрамна лъжа Бурак изрече с толкова усилия, опитвайки се да потисне напиращия в гърдите му смях. Просто си представяше почервенялото лице на Йомер.- Чух я докато говореше с Деврим, явно е предположила, че ако каже на мен, ще стигне и до теб.
-   Какви ги говориш, Бурак? Полудя ли?
-   Само предавам това, което съм разбрал. Казах ти, приятелю, ако не действаш скоро, ще я загубиш! Очаквай в най- скоро време документите за развод!- Захапа палеца си, за да не се изсмее. Пое дъх, преди да продължи.- Съжалявам, че аз трябваше да съм лошия вестител.
-   Какво очаква да направя? Молих я, кълнях се в любов, исках да се върне при мен!
-   Може би просто трябва да ѝ покажеш всичко това, вместо да ѝ го обясняваш?!- Подсказа му Бурак.- Дефне е независима и силна, но все пак е просто една млада жена. Има нужда от закрила и защита, от доверен човек, който да я подкрепя, без да ѝ се налага.
-   Все едно слушам майстор Садри!- Измърмори Йомер.
-   А може би трябва и да чуеш това, което само слушаш.

Йомер бе отново пред дома ѝ, а тя отново слезе от онази кола. Помаха весело на мъжа, когото той искаше да убие с голи ръце, след което се качи в апартамента си. Но вместо да я последва, Йомер подкара след него. Проследи мъжа до една от частните вили в града. Голямата къща говореше за пари и възможности и той се зачуди какво общо може да има Дефне с този човек.
Върна се до нейния дом, но не се осмели да се качи. Щяха да се скарат, а той не искаше. Поседя загледан в светещия прозорец, след което си тръгна. Дори тази Дефне да не желаеше да го вижда, онази вкъщи със сигурност го очакваше с нетърпение.

В семейство Топал настроението бе ужасно. Сердар беше ядосан и изнервен, Нихан- притеснена и изплашена. Есра беше единствената, опитваща се да мисли логично, но тъй като бе малка, никой не я слушаше, докато си мърмореше кой и защо може да им е причинил това. Само бебето Исо като че ли не се интересуваше от станалото, гушнато между куп възглавници на дивана. Беше нахранен, сух, в ръката му бе любимата дрънкалка и просто следеше с очички движението на възрастните.
-   Ако бяха просто крадци, щяха да вземат парите и да се изнесат. Това е лично!- Сердар не спираше да си представя това, което откри сутринта в кафенето си.
-   Но ние нямаме врагове. Никому нищо лошо не сме сторили!- Нихан бъркаше вечерята им на котлона, опитвайки да спре треперенето на ръцете си. Още не се бе успокоила.- Нямаме конкуренти, в квартала няма от онези хлапета, които просто правят бели. Ние сме тиха махала, всички се познаваме.
-   Лично е, Нихан, срещу мен, срещу нас! Но защо?!

Неджми пристигна пръв в ресторанта, сядайки на масата така, че да види Суде веднага, щом влезе. Липсваше му, но разбираше защо се е отдалечила от тях. Понякога на самият него му се искаше да избяга с писъци от онази къща и да не се връща никога. Нериман бе станала нетърпима, а заплахата от парична криза, надвиснала над тях, превръщаше отношенията им в постоянни караници. Той настояваше тя да се замисли най- после какво ги очаква. Нериман държеше на своето, че те са Ипликчи и никой и нищо няма да ѝ попречи да запази статута си в обществото. Каквото и да казваше Неджми, сякаш не можеше да достигне до съзнанието ѝ.
-   Татенце!- Суде се хвърли на врата му, притискайки го в силна прегръдка.
-   Момичето ми! Добре дошли!- Отдръпна дъщеря си, оглеждайки с изненада Исо.
-   Здравейте!- Младежът му подаде ръка и Неджми я пое.
-   Съжалявам, че чаках толкова дълго, за да ти кажа.- Суде държеше другата ръка на баща си, сякаш той щеше да избяга.- Ние сме заедно.
-   Това е…- Неджми нямаше думи, затова просто местеше поглед между двамата.
-   Изненадващо?- Подсказа му дъщеря му.
-   Да.- Кимна той.
-   Ще ти разкажа всичко, но нека първо седнем. Достатъчно внимание привлякохме!
Настаниха се на масата- Неджми от едната страна, а Исо и Суде срещу него. В началото всичко бе странно, разговора тръгна трудно, но в края на вечерта всичко вече бе наред. За разлика от Нериман, Неджми нямаше никакъв проблем с връзката на дъщеря си. Дори напротив- така щеше да е много по- спокоен. Исмаил бе сериозен и работлив мъж и може би точно той щеше да успее да укроти дивия и буен характер на Суде, с който никой друг не бе успял да се справи.
-   А сега ще ми кажеш ли какво те тревожи?!
Пътуваха към вкъщи и Суде се завъртя на седалката, за да вижда добре лицето му.
-   Толкова ли си личи?
-   Помислих, че е заради вечерята, но и днес по телефона бе странен. Случило се е нещо.
-   Може би заради мен ще загубиш работата си!
-   Какво?!
Исо не можеше да мълчи повече. Изчака тя да осмисли казаното, следейки пътя и промяната в лицето ѝ едновременно. Шок, неразбиране, изненада.
-   Какво трябва да означава това, Исо? Какво става?
-   Транба ме изнудва, за да му продам къщата на семейство Топал.
Нов шок. Суде изглеждаше така, сякаш въобще не разбира за какво говорят. Трябваше ѝ повече от минута, за да реагира този път.
-   Къщата е твоя?!
-   Братовчед ти я купи, но за да не се обиди Дефне, я преписа на мен.
-   И сега Транба я иска. Защо?!- Виждаше как се опитва да си обясни всичко логично.
-   Изнудва Дефне.
-   Какво иска Дениз от Дефне?!
-   Тя да работи за него, за да победи Йомер.
Суде замълча, премисляйки отново всички факти. Пъзелът се нареди и тя избухна.
-   За кого се мисли Транба? Още колко ще продължава тази тяхна война с Йомер? Толкова години не стигат ли на Дениз, за да разбере, че не може да се конкурира с нас?! И защо иска да намеси Дефне? Тя вече няма нищо общо с Йомер!
-   Бивша съпруга му е, това в личен план. Освен това е ученичка на Йомер, най- добрата. И според Транба само тя може да нарисува обувки, които да победят Ипликчи.
-   И за да принуди Дефне да работи с него, иска да купи къщата на семейството ѝ. А за да я получи, заплашва теб чрез мен, правилно ли съм разбрала?!
-   Точно така. Освен това е пратил някой да изпотроши кафенето на Сердар. Сега там е като бойно поле и ще им трябват маса пари, за да го възстановят.
-   Полудял ли е този човек? Дефне сигурно е отчаяна?!
-   Бясна е по- вярната дума. А в гнева си човек върши много глупости!

Дефне отвори вратата, посрещайки гостите с прегръдка. Бе решила да разкаже на Синан и Ясемин за ставащото и да поиска съвет от тях. Познаваха Транба добре и може би те щяха да се сетят за нещо, което на тях им убягва. Освен това според нея имаха право да знаят за плановете му, а се съмняваше Йомер да е споделил каквото и да е. Не само поради отношенията помежду им, а и защото щеше да иска да се справи с Дениз сам. Точно както тя се бе опитала.
-   Какво се е случило отново?- Попита Ясемин, докато оглеждаше внимателно лицето ѝ.
-   Дълга история, която искам да ви разкажа.
-   А аз си мислех, че ще прекарам една спокойна вечер с две красиви жени. Каква заблуда!
-   Не му е сега времето за шеги.- Скара се годеницата му.- Йомер?!
-   И Транба!
Поведе ги към хола, опитвайки се да отбие за момента неспирните им въпроси. Кутиите с пица бяха пристигнали пет минути преди тях, затова масата бе готова. Наливайки им по чаша вино, Дефне седна и заразказва. Синан и Ясемин я изслушаха, без да я прекъсват, след което дадоха воля на гнева си. Възмутени и изненадани от наглостта на Транба, те попитаха Дефне какво мисли да прави.
-   Няма да приема предложението му, каквото и да стане. Ще намерим начин да го спрем, независимо как!- Гласът ѝ леден.
-   И ние ще помислим за това. Все трябва да има начин, с който да го накараме да се откаже!
-   Г-н Бурак вече обмисля варианта да заведа дело за тормоз. Но няколко букета са нищо, а и аз не пазя нито една от картичките. Не че в тях е имало кой знае какво.
-   А нападението над кафенето?- Синан опитваше да види цялата картина, обмисляйки какви стъпки могат да предприемат те.
-   Няма камери наоколо, никой нищо не е видял или чул. Махалата ни е спокойна, а в съседство с кафето са дюкяни, които са празни през нощта. Не знаем и доколко сериозен е бил при заплахите към Исо. Г-н Бурак иска да го използва като примамка, за да запише поне част от разговора му с Транба. Но и това е почти нищо. Ако Суде остане без работа заради мен, ще откача. Защо не послушах Йомер още в самото начало?!
-   Каквото и да бе направила, Дениз пак щеше да намери начин да действа. Не се обвинявай напразно.- Ясемин я прегърна, опитвайки да я успокои.- Защо бедите винаги се случват на добрите хора? Кога най- после ще имаш малко спокойствие.
-   Знаеш ли, задавам си този въпрос всяка сутрин. Но отговора така и не успях да го открия.

Йомер се събуди от мяукането на Дефне. Бе застанала върху гърдите му и надаваше жални вопли, които просто не можеха да бъдат пренебрегнати.
-   Добро утро!- Поздрави Йомер, без дори да си отваря очите.- Гладна ли си?!
Продължителното „мяууу”, което чу, прие за положителен отговор. Това бе станало обичайна практика- за разлика от неговата Дефне, тази се събуждаше с огромен апетит. Протегна се и взе телефона, чудейки се защо не е чул алармата си. Часът обаче едва пет сутринта. Не се бе надявал да спи до осем, но заспа едва в три и си мислеше, че му се полагат поне три часа сън.
-   Ядеш повече от мен, а не ти личи и грам. Каква е тая работа?!
Мърморейки си и търкайки очи, Йомер слезе, за да даде храна на животинката. Реши да си направи кафе и да го изпие, защото и да се върнеше в леглото, нямаше да заспи. Можеше да опита да поработи. Включи кафемашината и зачака, докато котето лакомо ядеше закуската си. Беше като хала.
-   Днес или утре трябваше да идем пак до ветеринаря? Някъде бях записал!- Попита Дефне, докато се опитваше да се сети сам.- Ще трябва да проверя.
Взе кафето и се отправи към кабинета, оставяйки вратата му открехната. Бяха минали едва петнайсетина минутки, когато малката влезе и със скок се настани в скута му. Нави се на кълбо и замърка, а той просто се усмихна. Още един навик, който си бяха изградили двамата.
В началото му бе странно. Да има друго същество в къщата, а и то да зависи от него. Трябваше да се съобразява кога ще се прибере. Дали има храна за котето, дали му е налял достатъчно вода за през деня. Малката настояваше и спеше в неговото легло, а Йомер бе свикнал да е сам. Освен това тя не го оставяше никъде, освен в банята. Неусетно бе започнал да ѝ говори, не само да ѝ се кара. Споделяше с нея, питаше я за неща, които го тормозеха, все едно тя можеше да му отговори. Осъзнаваше, че се променя и това го радваше и плашеше едновременно. Бе се превърнал в коренно различен човек и то само благодарение на едно коте. Но нали точно това искаше? Да се промени, за да покаже на Дефне, че вече не е онзи глупак, който я остави на средата на пътя?
-   Какво ще кажеш?- Попита Йомер, показвайки скицата, когато котето стана и се протегна на коленете му.- Мисля, че се получи доста добре. Ако си послушна, ще направя един и на теб! Точно така, само ако слушаш!
Сякаш за да покаже колко добричка може да е, Дефне се умилка в гърдите му, покатери се по тях и свря влажната си муцунка във врата му, мъркайки доволно, когато и той я погали по гърба. Дращеше го леко по раменете, навирайки носле в лицето му и просейки си ласки.
-   Голяма си глезла понякога. Колко само ми напомняш на нея!- Въздъхна Йомер, давайки на котето това, което иска. То не бе виновно за онова, което той бе загубил.

Дефне се събуди с главоболие. Две чаши вино, а сякаш бе изпила бутилката сама. Изпи два аспирина и се приготви, повтаряйки си никога повече да не повтаря тази грешка.
Бурак я придума да изпие и едно кафе с него, за да се събуди напълно. Обсъдиха възможността да използват Исо, който да се срещне с Транба и да запише целия разговор, надявайки се онзи отново да го заплаши. Дефне нямаше съмнение, все пак познаваше методите на Дениз повече, отколкото ѝ се искаше. И макар да бе постъпила като пълна глупачка, пренебрегвайки съветите на Йомер, нямаше намерение и занапред да постъпва толкова идиотски.
-   Дори и да не успеем да му причиним кой знае какво, поне ще му докажа, че няма да стоя и да гледам как съсипва живота на близките ми. Той със сигурност няма да очаква такава крачка от моя страна.- Усмихна се Дефне, преди да вдигне звънящия телефон.
Слава Богу, денят бе спокоен. Дефне прекара следобеда в мисли затова как бе стигнала дотук. Знаеше, че е безсмислено и само се измъчва, но не можеше да спре да мисли за всичко случващо се. Лошите неща в живота ѝ бяха като лавина- всяко водеше поне още две след себе си. 
Бурак ходи два пъти до съда, а Деврим пак бе поел на някъде. Снощи отново я изпрати и тя бе благодарна за загрижеността му, но се чувстваше като малко дете, което всички трябва да пазят. Днес най- после щеше да се върне към нормалния си начин на живот и да се почувства себе си. Или поне така си мислеше, преди Синан да ѝ позвъни.
-   Мисля, че измислих идеалното спасение за теб!
Виж целия пост
# 624
Добро утро!  Hug



Олеле нашите сови са ни зарадвали!
Темпи, Славе благодаря ви за любимите четива!  Heart Eyes Heart Eyes

Хубав ден!
Виж целия пост
# 625
Аййй, страхотен сценарий това...Нашата история.Снощи сън не спах да я прочета.И сега какво,всеки ден по малко така ли?Или даже не всеки ден!
Ах,автора,аааах😉
Виж целия пост
# 626
 Hug Hug Hug Hug



Интересно, кого ли вижда Боре пред себе си Whistling
Виж целия пост
# 627

HugHugHug
Привет момичета Kissing Heart
Честита нова година! Бъдете здрави и щастливи! Нека новата година ни донесе много интетесни проекти с нашите любимци Елбар Heart Eyes.
Днес видях че в ИГ на дневен ред са лайковете на аслан партнерите Stuck Out Tongue Winking Eye. Нали са си колеги, много хубаво!
Добре дошли на всички новопоявили се във тийм ЕлБар-Дефом Hug.
Славе Kissing Heart дълго чаках завръщането на малкото дяволче Ипликчи Heart Eyes.
Темпиджим Kissing Heart, татлъм тешекюлер за поредните няколко глави. Харесва ми интеригата! Дерзай Stuck Out Tongue Winking Eye
Виж целия пост
# 628
Здравейте, дами  Hug  Hug  Hug
Честита Нова година! Да е мирна и успешна!
За вас и семействата ви -здраве, благоденствие и късмет!



Славе  Hug, малката хулиганка хич не се е укротила, въпреки че толкова време я нямаше  Wink
Виж целия пост
# 629
 Hug



От едни по други времена Rolling Eyes

Диди, Коте Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия