Бъдещи десетокласници - 2019/2020

  • 54 367
  • 739
# 510
И при нас много тестове, проекти и изпитвания. Виждам, че е мобилизирана и ме радва.
За работа не съм сигурна какво точно иска да работи.
Виж целия пост
# 511
Да се разпиша и аз. И моята /понеже вече навърши 16 / иска да работи - сервитьорка в наргиле бар..Imp
С математиката и при нас драми..Математичката редовно на контролни дава задачи, които никога не са решавани в час. Не знам защо е така, но на последното контролно върху подобни триъгълници е било катастрофа. Та в понеделник ще правят пак. Контролните след края на разела от кого се съставят? От самата учителка или ? Щото казала на децата, че това били тестове от министерството?!
Виж целия пост
# 512
Щото казала на децата, че това били тестове от министерството?!
Освен да сравним задачите. Ако са еднакви.... При нас ще правят във вторник
Виж целия пост
# 513
Аз имам едни от Габрово.  Joy
Виж целия пост
# 514
Аз имам едни от Габрово.  Joy
  Все на едното същото министерство Smile Я да разпознаем сега, какви ги е забъркало министерството
Виж целия пост
# 515
За всичко се оправдават с МОН. Тестовете ги пращали от там. Нещо такова ми спомена, че им казала някаква госпожа, но не помня предмета...
Виж целия пост
# 516
Моето е още на 15г, но аз бих го пратила да поработи , за да се научи как се печелят парите. Не е с широки пръсти, но си мисля, че ако сама ги изкара ще ги цени повече.
Иначе на мен пък ми се струва, че по Мат им дават лесни контролни. Но това го пиша по усет. Не съм ги виждала, но и не виждам наборката да учи, а 6-ци носи.
Виж целия пост
# 517
Не знам какви задачи им дава на контролно. Подготвям го както мога.Което не е лесно при него. Има четворки досега и не съм гледала какви задачи дава,но твърди че времето не му стига да реши всички.Във випуска има малко  6 , което значи че не са лесни задачите.Проверих на класното в електронния дневник. Има една петица или шестица в класа.Просто с четворката си е на второ място. Във випуска има общо 12 петици и шестици на класното по математика от 104 деца.

Нещо са се активизирали. Две седмици имаше семинари с учителите по български. На някакво ниво е обсъждано, че образованието е по-вече математическо ориентирано. По повечето предмети изискванията са или да се решават задачи или да се отговоря след анализ на данни от материала. Което една страна затруднява деца с нематеманически ориентирано мислене, от друга пропускат да се положат основи за надграждане на масово ниво.
 
 
 
  За работа - иска да работи. Изкарва си пари вече втора година от спорта и от музиката. Разработва и разни други идеи. Доста прагматичен е и има усет ,но се моля да завърши все пак училище.
Виж целия пост
# 518
Радвам се да видя раздвижване в темата.
Цитат
С математиката и при нас драми..Математичката редовно на контролни дава задачи, които никога не са решавани в час.

Същата работа и при нас. Непрекъснато му предлагам да търсим опции за местене, а той отказва. Ще имаме драми. Математиката е единият му профилен към момента.

Моето ще стане на 16 чак по Коледа, но съм твърдо "за" работата, той също иска.

До тук доста лежерно начало на втори срок, но от другата седмица ги подпукват с контролни всеки ден. Има и два проекта да прави - по БЕЛ и по философия.
Виж целия пост
# 519
И при нас проблем с математиката тази година. Имат нова учителка, тъй като предната се пенсионира. Нищо не обяснявала, само пишела на дъската. В часовете и било много шумно. Днес в училището се говорело, че дванадесетокласниците можело и да не завършат. Масово имали двойки по Математика. Така е и с всички останали класове, на които преподава учителката.
За работа - иска да работи и баща му реши да го вземе при него, да види как се изкарват парите, а не само да иска и да недоволства. Работата е много тежка и мръсна, произвеждат тръби. Каза му, че нарочно ще го сложи в смените, а Момчил заяви, че искал да е на бюро, да им поддържал компютрите Joy
Виж целия пост
# 520
За "тежка и мръсна" работа инспекцията по труда няма да разреши на 16 годишен. А на смени е забранено... та бюрото ще му остане Wink
Виж целия пост
# 521
За "тежка и мръсна" работа инспекцията по труда няма да разреши на 16 годишен. А на смени е забранено... та бюрото ще му остане Wink
Грешно се изразих. Нямах предвид да работи на смени, а да работи в смените при работниците. Естествено ще е нещо, като общ работник на редовна смяна, дори може и да не работи 8 часа. Все пак, баща му е управител на фирмата. Но да е там и да види как батковците, дето ги мързи да учат се бъхтят целите черни омазани, в масла.
Виж целия пост
# 522
Чак сега започвам да разбирам какво действително означава да имаш пубер у дома. Муден, разсеян, разхвърлян, шумен, спорещ за всичко, телефонът е естествено продължение на ръцете, може да си забрави главата на излизане, но слушалките - не. Колко време трае тази фаза??? А вие тук за работа си говорите?!

Къде мога да видя догодина по колко часа ще изучават задължителните предмети?

Виж целия пост
# 523
Къде мога да видя догодина по колко часа ще изучават задължителните предмети?

https://www.mon.bg/upload/4183/nrdb4_30.11.2015_ucheben_plan.pdf
В края на наредбата са таблиците с часовете по учебен план на различните профили
Виж целия пост
# 524
Oooo, Prizma, добре дошла в отбора.
При нас най - бясната фаза отмина, беше от втория срок на шести клас, целия седми. Миналата година взе да е на приливи и отливи и продължава да е така. Неприятно, но факт.
Класният на сина ми обеща в десети клас да имаме нови хора в домовете си, т.е. сега били последните издихания на пубертета по негови наблюдения.
В електронния дневник има нанесена вече първата годишна оценка. 6 по музика. Дано не остане само с нея.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия