Вегетарианска тема 11 - какво ще готвим днес

  • 46 184
  • 750
# 645
Булгур с кисело зеле, моркови и чушки на фурна.
Палачинки
Смути с банан и ягоди.
Виж целия пост
# 646
Малко късно, но много сполучливо ми се получи днешната вечеря. Верминчели нудълс с каквото има в хладилника - морков, чушка, броколи, спанак, кълнове, пресен и червен лук. Сосът беше от червено къри, сусамово олио, соев сос, Sriracha и бял винен оцет. Отгоре със сусам.

Скрит текст:
Виж целия пост
# 647
   Наистина много апетитно изглежда 👍.

    Постното днес е зелен боб с настъргани тиквички, за да се уплътни (брашно не ползвам при яхнии и супи).



    Салата с домати и авокадо; гуакамоле. И десерт.





    Личи, че съм се запасила с хубави домати и авокадо, нали? 🤣🤣🤣

Виж целия пост
# 648
От последните дни:
Къри с нахут и спанак
Зеленчуци с италиански подправки и нахут върху басмати
Баница с плънка картофи и тофу
Класически боб
Пълнозърнести гофрети
Шоколадов пудинг с чия
Салатки разни и пресни плодове

Ir74, много ми хареса идеята за сгъстяване с тиквичка. Аз брашно не слагам
и честичко ми става воднисто 😄

Редактирам се, че да се похваля 😄
Салата от нашата градина. Ние сме за първа година градинари и много се вълнуваме 🙂
Спанак, киселец, рукола, манголд, червена бейби марулка, див лук. Авокадото от магазина 🙂

Виж целия пост
# 649
   Разкошен бок чой.



    Карфиол на фурна.



   Напоследък използвам сусамово олио за такъв вид храна и ароматът / вкусът - уникални!

   Мариновани репички за довечера и едни печени мини щруделчета за утрешната закуска на мъжете.




Виж целия пост
# 650
Сусамовото олио и лютият му вариant (hot sesame oil) са великолепни! А карфиолът на фурна освен със сусамово олио го правя и с различни видове индийски подправки (къри смески) и като направя и гуакамолето (2 мин) и ориз със соев сос (10 мин в пота) никой не се сеща, че не съм била сложила месо на масата Simple Smile

От години не съм вегетарианка, но си обичам "постното" и следя чудесната ви тема за идеи! Благодаря на всички, които споделят!

По рецептата за мариновани репички (споделена в съседната тема) аз лично правя мариновани краставици, но с удоволствие ще разнообразя и с репички.
Виж целия пост
# 651

По рецептата за мариновани репички (споделена в съседната тема) аз лично правя мариновани краставици, но с удоволствие ще разнообразя и с репички.

Може ли линк към темата/рецептата? Благодаря 🙂
Виж целия пост
# 652
Аспержи на тиган
Задушени аспержи
Салати вече от градината
Елден пандишпан със сметана, ягоди и боровинки
Печени картофи, отгоре с яйце
Черен ориз - като гарнитура и като мляко с ориз
Крем супа от аспержи
Довечера ньоки с нещо
Виж целия пост
# 653
По рецептата за мариновани репички (споделена в съседната тема) аз лично правя мариновани краставици, но с удоволствие ще разнообразя и с репички.
Може ли линк към темата/рецептата? Благодаря 🙂
https://www.bg-mamma.com/?topic=1030343.msg38807102#msg38807102
Всичкият кредит е за авторката и - Ir74!
Виж целия пост
# 654
Паста за детето
Импровизация с лозови листа - като голи сарми, плънката беше просо, патладжан на кубчета и мента. Добре стана.
Таратор
Пържен патладжан с кисело мляко
Пържени мини чушки с фета
Запеканка от стар хляб и ябълки - като сладкиш става
Виж целия пост
# 655
Оризови спагети с крем от орехи и кашу.
Плодова салата.
Виж целия пост
# 656
Супа от челадинки.
Виж целия пост
# 657
Паратха (индийски питки), салати, печени тиквички на грил тиган, крем супа от червена леща.
Виж целия пост
# 658
Печени на колелца тиквички
Мини пици и нормална пица
Фокача
Печени картофи
Салата домати и босилек
Таратор

Мъжът ми е купил едно сирене, което е доста узряло и е предизвикателство дори и за един френски нос. Даго изхвърля също не е опция, защото е над 30С при нас и ще вдигнат боклука след 20дни.... 🤣
Направих го на разядка, проветрявам след всяко отваряне на кутията...
Виж целия пост
# 659
Да попитам и в темата, дали някой е правил веган сирене от слънчоглед. Нещо не разбрах от рецептата в блога на Бети, кога да добавя кокосовото масло.
Аз го направих вече и облизах купата,ама ми се искаше малко подкрепа. БианкаД не отговаря на лични.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия