През теза, подлог и катет СЕДМОКЛАСНИКЪТ върви напред

  • 49 590
  • 748
# 570
Позволете ми да се цитирам (тезата привлече вниманието и този въпрос може би остана незабелязан):

"Имам и въпрос към учителите, ако някой може да отговори. В класа са правили като контролно тест номер 2 от работните листове по БЕЛ на издателство БГ учебник. Какви са точките и скалата за оценяване според указанията за учители?"
Виж целия пост
# 571
https://www.facebook.com/1403413866610928/posts/2264363530515953/
Виж целия пост
# 572

Нищо ново не виждам аз тук, в.Сега са решили да правят новина, като препишат от другарчетата от преди 4 дни. Ако искат да са актуални, може да попрочетат в темата, може и да им се получи по-интересно.
Виж целия пост
# 573
Момичета, моля ви, хвърлете едно око на зад.5 от тест 35-Б на "Веди". В отговорите за верен е посочен Г, но според мен е А - майка 30-36г, син 3-9г.
Ако не ви се рови, утре ще кача снимка на задачата.
Виж целия пост
# 574
Синът сега е на х, а майката на 10х.
След 6 години той ще е на х+6, а тя на 10х+6.
И тъй като тя ще е 4 пъти по-възрастна, то уравнението е:
4*(х+6)=10х+6
4х+24=10х+6
-6х=-18
на х=3 год е  детето сега, тогава(след 6 години) ще е на 9.  Тя сега е на 30, тогава ще е на 36.
Разбира се, че Г е грешно.. Ако сега е на 40 тя, то детето според условието е на 4. След 6 години тя ще е на 46, а то  на 10, тоест майката няма да е 4 пъти по-голяма.
Виж целия пост
# 575
Хвърлихме Wink
Верният отговор и според мен е А.
Синът е на 3 години в момента,а майката на 30 години.
Виж целия пост
# 576
Според вас, а по точно според учители и школи, които обучават децата ви, с какво ще се замести отпадналият материал по български? Вземам произволен тест от НВО, има 2 въпроса за фразеологизми, 3 въпроса за видове подчинени изречения, точно в този тест няма вид и залог на гл, но да кажем, че в другите има поне един. За сметка на какво ще е това отпадане? Питам, защото обикновено задачите по бълг. са в определено съотношение, имате ли информация?
Виж целия пост
# 577

Нищо ново не виждам аз тук, в.Сега са решили да правят новина, като препишат от другарчетата от преди 4 дни. Ако искат да са актуални, може да попрочетат в темата, може и да им се получи по-интересно.

Двата модула на практика не отпадат. Просто вторият модул от тази година става задължителен за всички. Учениците пак ще имат 60 минути за въпросите и 90 минути за преразказа. Новото е, че и двете части стават задължителни за всички", обясниха оттам. Това се отнася и за двата изпита.
Виж целия пост
# 578
Министър Вълчев гледах по БТВ преди малко, думите му бяха - Изпитът ще е от две части, ученикът може да реши да се върне за втората част, или да не се върне. 25 задачи + преразказ-текст-преразказ с дидактически елемент /тук се запъна нещо Simple Smile/ Оттук според мен следва, че децата ще имат почивка преди преразказа.
Виж целия пост
# 579
Аха,значи изпитът ще е от един модул,но от две части.
Това става ясно от изказванията на министър и зам.министър.
Защо не вземат да съгласуват,какво се поднася пред аудиторията,защото по този начин още повече объркват родителите!
Виж целия пост
# 580

Нищо ново не виждам аз тук, в.Сега са решили да правят новина, като препишат от другарчетата от преди 4 дни. Ако искат да са актуални, може да попрочетат в темата, може и да им се получи по-интересно.

Двата модула на практика не отпадат. Просто вторият модул от тази година става задължителен за всички. Учениците пак ще имат 60 минути за въпросите и 90 минути за преразказа. Новото е, че и двете части стават задължителни за всички", обясниха оттам. Това се отнася и за двата изпита.
Хаха министъра сега точно обратното каза, че не са задължителни, и който иска може да си ходи след първата част Simple Smile)
Виж целия пост
# 581
Много благодаря за хвърлянето. Joy  Винаги се притеснявам, когато трябва да кажа "Грешно е в учебника."

Ама как ще е задължителен, който и да е модул, щом може да участва в класирането и само с оценките от училище?
Виж целия пост
# 582

Нищо ново не виждам аз тук, в.Сега са решили да правят новина, като препишат от другарчетата от преди 4 дни. Ако искат да са актуални, може да попрочетат в темата, може и да им се получи по-интересно.

Двата модула на практика не отпадат. Просто вторият модул от тази година става задължителен за всички. Учениците пак ще имат 60 минути за въпросите и 90 минути за преразказа. Новото е, че и двете части стават задължителни за всички", обясниха оттам. Това се отнася и за двата изпита.
Хаха министъра сега точно обратното каза, че не са задължителни, и който иска може да си ходи след първата част Simple Smile)
Сега гледах интервюто.Съвсем ни объркаха  ,но поне вече има яснота.😊
Виж целия пост
# 583
Много благодаря за хвърлянето. Joy  Винаги се притеснявам, когато трябва да кажа "Грешно е в учебника."


Има доста грешки в този сборник Hands Plus1
Виж целия пост
# 584
Много благодаря за хвърлянето. Joy  Винаги се притеснявам, когато трябва да кажа "Грешно е в учебника."
Има доста грешки в този сборник Hands Plus1
И на мен не ми харесва, но е препоръчан в училище и реших от него да се подготвя за класното.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия