Хитринки за всякакъв случай - 19

  • 67 400
  • 742
# 105
За съжаление, няма начин.
И аз така мислех, но реших да питам. Благодаря 🙂
Виж целия пост
# 106
Относно етикетите-в упътването на моята миялна изрично пише, че не бива да се поставя нищо с етикет и нищо лепено. Т. е. вероятно вреда може да нанесе освен хартията, а и лепилото.
Виж целия пост
# 107
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 108
Аз си оправих една смалена жилетка, но не беше изсъхнала.След пералнята веднага накиснах в леген с хладка вода и маска за коса, балсам за коса...доста бяха и двете.Колкото можах намачках и леко дърпах по дължина и ширина.Така си постоя до другия ден, после изплакване пак с хладка вода и като се поизцеди прострях с леко опъване.гаранция няма, но може да опиташ поне.
Виж целия пост
# 109
Разлика има. Едната е със  смалена вълнена дреха от сушилнята, а другата от пералнята. Нищо не пречи да се опита.
Виж целия пост
# 110
ММ така решил да изпере шалтетата на децата... После естествено и в сушилня ги пуснал Bowtie
Бяха се смалили наполовина, но ги изгладих през тензух с ударна пара и се оправиха (два различни цвята са и ми отне почти година, за да ги намеря точно такива, каквито искам)...

Вярно е, не са вълнени, нищо не пречи да пробваш
Виж целия пост
# 111
Момичета, опитвам се отчаяно да сваля етикетите на едни стъклени буркани. Фабричните, не налепените от търговеца. Свалих хартията, остана здраво лепило.
Преди съм успявала с търкане с твърдата част на гъбичка, сваляла съм и с тампон бебешко олио, сега не става нищо - лепне си, ама доста.

Имате ли идеи?

Всякакви лепкави неща чистя с кашица от олио и сода за хляб. Някъде в нета го видях, работи безотказно. На око я правя, трябва да е гъста и мазна. Топя гъбичка или парцал в нея и търкам. Етикетите и лепилото падат без усилие.
Виж целия пост
# 112
Това е идейно, placebo7 , ще се пробва.
Аз мажа с някаво по-евтино олио или мас и оставям за известно време. Обикновено след два-три дни всичко е омекнало и може да се изстърже с лъжица. След това пускам в миялната. Ако все още има остатъци от лепилото, повтарям процедурата.
Виж целия пост
# 113
Страхотни сте! Благодаря много за идеите!
А сега и още един въпрос, тъпичък е, ама като нямам опит... Как се пере яке с естествен пух? На химическо, или мога да го пусна в пералната? Flushed
Виж целия пост
# 114
Самото яке има ли етикет с указание за почистване?
Ако е разрешено прането и имаш програма за пране на пух, спокойно можеш да го пуснеш на нея. Има специални препарати за пране на пухени дрехи, предполагам в ДМ. Важно е след прането да го изсушиш бързичко, най-добре в сушилня, на специална програма.
Ако якето е скъпо, мисля, че е най-добре на химическо.
Виж целия пост
# 115
Ами няма етикет, аз махам всичко...
Да, скъпичко е, ако на химическо биха ми го взели, въобще не бих се замислила. То остави, че е скъпо, а е един уникален цвят, ярък тюркоаз, със същия цвят естествена лисича качулка, дето ако го съсипя ще умра от мъка!
Ще разпитам из химическите наоколо...
Благорадя!
Виж целия пост
# 116
Внимавай с химическите!
На мен тук в Германия ми съсипаха костюм на Верзаче.
Виж целия пост
# 117
Ами няма етикет, аз махам всичко...
Да, скъпичко е, ако на химическо биха ми го взели, въобще не бих се замислила. То остави, че е скъпо, а е един уникален цвят, ярък тюркоаз, със същия цвят естествена лисича качулка, дето ако го съсипя ще умра от мъка!
Ще разпитам из химическите наоколо...
Благорадя!
Качулката не се ли маха? Аз пухени якета пера в пералнята и писле сушилня с топки за тенис.
Виж целия пост
# 118
Ами няма етикет, аз махам всичко...
Да, скъпичко е, ако на химическо биха ми го взели, въобще не бих се замислила. То остави, че е скъпо, а е един уникален цвят, ярък тюркоаз, със същия цвят естествена лисича качулка, дето ако го съсипя ще умра от мъка!
Ще разпитам из химическите наоколо...
Благорадя!
В пералня може, но с препарат за вълна, на програма за шалтета или ако няма за шалтета на синтетика и на най-ниските обороти, които има машината. Обаче - в пералнята ти трябват няколко топки за сушилня, може и за тенес и задължително в сушилнята после /с топките/. Ако нямаш сушилня и го оставиш да съхне "на въздух" ще се съсипе, а може и да засмърди гадно, след като на третия ден ще е мокро още. Качулката ако се отделя я изпери на ръка и в сушилня, в пералня не знам как ще й се отрази. Аз бих дала якето на химическо.
Виж целия пост
# 119
Аз пък точно пуха/ космите на една качулка съсипах в сушилнята. Уж на обдухване студено ги бяй пуснала, косъма на качулката излеЗе като стопен.....как стана и аз не знам.  Но си унищожих якето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия