Петокласници - 2018/2019- Тема 2

  • 51 324
  • 765
# 270
Редактирам си поста изцяло. Понеже съм голяма патка.
S.V.I, по това издателство моят работи в курса (Адванс). Там са на урок 7. Но има и още куп други, не е само този учебник. Сега, понеже им предстои и сертификат през юни, ще имат и още учебници.
В училище са на Оксфорд и не мога да бъда полезна. Още повече, че те са и с разширено изучаване на английски.
Много е относително това сравняване, надали може да се добие ясна представа така.
Виж целия пост
# 271
Добро утро Simple Smile По английски нямам идея до къде са, но по литература учат Хайдути. По математика вчера са започнали геометричния материал и по този повод щерката се сдобила със забележка, че не носи чертожни инструменти... По история са някъде из древна Елада, но къде точно - не знам. По ЧП последно виждах рисунки на клетки, но не знам в каква връзка ги правиха. За училище - толкова инфо достигна до мен Simple Smile + сведението, че "за петици повече няма да се жалвам" (и смелото им трупане напоследък). Ясно е, че фокусът й е другаде в момента, а именно в стрелбата. Та мога да се похваля с републиканска шампионка (отборно) за момичета, пневматичен пистолет. Беше неочаквано (за мен) и страхотна емоция целия уикенд - пътуване до София, голямо състезание, радости, срещи Simple Smile И много ядене!!! Вашите деца гони ли ги вълчият глад? Не мога да я изхраня таз девойка! И все на сладко налита, и на тесто. То и крушата не ражда сливи де, та няма как да избяга от гена си, но почвам да се тревожа за хранителния й режим, който старателно градихме толкова време...
Виж целия пост
# 272
Не яде много, само сладичкото е в повече. Може да живее на краставици, ябълки, портокали, ядки и шоколад (би включила и вафли, но те са под възбрана).
С лихви се занимаваха миналата седмица по математика. По другото не съм много в час, осен по География, тъй като вчера ми разказва, че описвали климатичните зони (май някакви таблици правят, във връзка с някава шега бе информацията).

Честито, Dive.
Виж целия пост
# 273
Dive, честито! Да е жива и здрава! Дано спортът все така й носи удоволствие!
А къде изчезна потребителката, на която момчето,  а може би и двете й деца печелеха състезания по спортни танци? Мисля, че живееха в Перник.
Виж целия пост
# 274
Dive, честито! Да е жива и здрава! Дано спортът все така й носи удоволствие!
А къде изчезна потребителката, на която момчето,  а може би и двете й деца печелеха състезания по спортни танци? Мисля, че живееха в Перник.


Dive, честито! Отглеждаш следващата Мария Гроздева може би Simple Smile

А не беше ли в Пловдив майката на танцьора? Наистина изчезна... Дано всичко е наред при тях!

При нас няма нищо ново и интересно. По математика миналата седмица бяха на "проста лихва", сега - не знам. По ЧП са ходили в кабинета по биология, гледали през микроскоп, госпожата им показала и такъв на 120 години. По география учебникът бил пълен "с голи негри"...
Виж целия пост
# 275
Dive, браво и честито за постижението! Стрелбата е великолепен спорт и толкова много умения развива, които после са от полза цял живот, дори и детето да не стане професионален спортист.

По математика при нас взеха проценти и имаше в последното домашно задачи с лихви.
По ЧП са на клетките. Имаше да прерисува няколко от учебника.
По История са на древна Елада.
Виж целия пост
# 276
Дайв, браво на девойката за състезанието!
Моето момиче е на периоди относно глада. Понякога яде много, даже се шегувам, че ще ми изяде ушите, понякога не.
В училище и при нас са на Хайдути. По мат. започват геометрията и сега се сетих, че вчера щеше да търси триъгълник и забрави Joy Елада са я свършили, защото ще правят контролно тази седмица. По другото не знам.
SVI, добре дошла! Не мога да помогна с англ. При нас се учи по друга програма.
Виж целия пост
# 277
Dive, ехаааа, браво на момичето! Наистина отглеждаш бъдещата Мария Гроздева.

По бел и нашите са на "Хайдути". По история - Троянската война нищят и даже днес трябва да защитават проектите си, по които работеха по четирима в група. На моя и още 3 момчета се е паднала частта с коня и Одисей, та голям кеф беше да се издирва допълнително инфо и снимки. По човек и природа са на разтворители - един от най-неприятно поднесените в учебника уроци, но го схвана. По математика честно казано не знам - нали са математическа паралелка и имат много и различни неща.

За храната. Минахме май този период на тъпчене по всяко време. От около година много внимава какво яде - от една страна заради спорта, от друга - удари го лека суета. От месец някъде е официално картотекиран като състезател по баскетбол и ходи на състезания, а там доста стриктно им следят теглото, та съвсем взе да внимава с какво се храни.
Виж целия пост
# 278
Здравейте, преди време обсъждахме програми за родителски контрол на телефона. Препоръчаха ми една, но я спират от месец май. Вие каква ползвате? Искам да следя сайтовете, в които влиза, и чатовете. За местоположението му вече ползваме Google. Другото е паролите за телефона, вашите деца имат ли? Знаете ли ги? Сменя ги постоянно, ползва не цифри, а едни свързвани на точки. Няма запомняне. Затова мисля, че крие нещо. А може и само параноята да ме гони...
Виж целия пост
# 279
Моя юнак си има и пароли, и други защити и настървено си пази личната територия. Не че не съм любопитна и аз какви ги твори, но към момента разчитам на съвест и на мнооого говорене. Дано не греша с подхода.
Виж целия пост
# 280
И аз така, но като го накажа, току проверя едно-друго...иначе има код от поне 17 цифри сигурно...помнех я даже едната парола, но я смени.
В момента е в изпитателен срок, че отново имах обаждане от класния за дисциплината...но стана така както му казахме, сега и да не говори, пак се случва да е виновен... Даже пред него се оплаках и на треньора, той взе моята страна разбира се и сега всеки път му говори и за дисциплината в училище и как много бързо могат да го изгонят от отбора...всезнайкото пак се чуди къде била връзката...ей за всичко има отговор това дете.
Пуснал е един бретон дето така ме дразни...и отказва да се подстриже, и само го подръпва надолу...снощи обаче след тренировка се прибра с една хубава голяма пъпка на челото. Е накратко му обяснихме, че пъпките не обичат нито бретон, нито сладкото, което тъпче, нито това да не си мие лицето сутрин... Е да ама как неговите приятели имали бретони, пък нямали пъпки...отговорих, че е въпрос на време:)))
Та тъй, борим пубертета с всички сили. Яде, но ако може да я кара на сладки неща...тренира 4 пъти в седмицата. Пекне ли слънце не се прибира по цял ден, ритат, карат колелета...така че от храна не го ограничавам, гледам да не е хептен редна, обаче трудно ми се получава.
Извинете за многото писане. Simple Smile

Dive, браво на девойката!
Виж целия пост
# 281
при нас не знам какво става тази година
нямаме проблем с дисциплината, направо не смея да се похваля
до миналата година ме беше страх да отида в училище
тази година сме в ново училище
Скрит текст:
МГ
не знам дали това го стресна, или просто порасна, но на родителската преди седмица, специално попитах за дисциплината-няма проблем с нея
еее виж мързела трудно ще преборим, там няма никаква промяна, да не кажа че по-зле стават нещата Smirk
Виж целия пост
# 282
Фран, моят също е фен на кубчето...дай ми малко инфо за това състезание, моля, може и на ЛС
Виж целия пост
# 283
Фран, моят също е фен на кубчето...дай ми малко инфо за това състезание, моля, може и на ЛС
https://www.worldcubeassociation.org/competitions/SofiaSpring2019

Не знам дали не приключи регистрацията?
Виж целия пост
# 284
Вашите деца гони ли ги вълчият глад? Не мога да я изхраня таз девойка! И все на сладко налита, и на тесто. То и крушата не ражда сливи де, та няма как да избяга от гена си, но почвам да се тревожа за хранителния й режим, който старателно градихме толкова време...
Честито на шампионката! Не се притеснявай и балерината е вечно гладна и яде в повечето случаи огромни количества. Например купичка боб с 4-5 филии хляб и след час заявява, че е гладна, но пък последния вирус за 3 дена свали 2 кг, та си и наваксва до сега. Налита на всичко вредно - сладко, тестено и джънк (който избягвам да купувам, но тя сама си взима или като пазаруваме заедно с жалния кравешки поглед си иска и сърце не ми дава да откажа). Слава бог и при нея, както при момичето на Дъждец е на периоди този вълчи глад. Не я ограничавам 39 кг е на 151 см

По и история са на Древна Елада и вчера ми се възмущаваше как могло да има толкова много снимки на голи статуи Wink, математика мисля че са на преобразуване на мерни единици, но вчера са правили тест, ЧП са на клетки. Мога да я разпитам подробно довечера ако на някой му е важно и по другите предмети. За английския не знам (срамуващо се човече), там с бащата се занимават, но тя е в у-ще с разширено изучаване на езици.
Светли, има пароли на телефона, както и на всяко приложение, но ние ги знаем. Сложила ги е заради съучениците си, да не и ровят по телефона. Мислех да слагам приложение за ограничаване, но за момента ще се въздържа, като съм казала, че това ще е наказанието ако прекалява с телефона и падне успеха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия