Частни училища - информативна тема 23

  • 69 572
  • 781
# 270
Трудно ми е да ти кажа, Who. А тази година и дъщеря ми е на бус и нямам много контакти с другите класове.
Виж целия пост
# 271
Здравейте, искам да попитам има ли кандидатствали в Питагор за ПУК? Синът ми се яви на събеседване и сме резерва, но ми е интересно как така е резерва при положение, че все още не са се явили всички деца на събеседване. Имаме информация, че кандидатстват около 130 деца, на ден минават за събеседване не повече от 9-10 деца, което означава, че събеседването с другите кандидати ще продължи до края на януари. Моля да споделите и какво са ви разказали децата за задачките, които са им дали.

Колко дни след събеседването получихте резултат?
Благодаря
Виж целия пост
# 272
Здравейте, искам да попитам има ли кандидатствали в Питагор за ПУК? Синът ми се яви на събеседване и сме резерва, но ми е интересно как така е резерва при положение, че все още не са се явили всички деца на събеседване. Имаме информация, че кандидатстват около 130 деца, на ден минават за събеседване не повече от 9-10 деца, което означава, че събеседването с другите кандидати ще продължи до края на януари. Моля да споделите и какво са ви разказали децата за задачките, които са им дали.
Здравейте, веднага ли ви изписа резерва? На дъщеря ми събеседването е утре....доколкото знам ще има събеседвания поне  още седмица....
Виж целия пост
# 273
Здравейте, искам да попитам има ли кандидатствали в Питагор за ПУК? Синът ми се яви на събеседване и сме резерва, но ми е интересно как така е резерва при положение, че все още не са се явили всички деца на събеседване. Имаме информация, че кандидатстват около 130 деца, на ден минават за събеседване не повече от 9-10 деца, което означава, че събеседването с другите кандидати ще продължи до края на януари. Моля да споделите и какво са ви разказали децата за задачките, които са им дали.

Колко дни след събеседването получихте резултат?
Благодаря
В понеделеник беше събеседването, резултатът беше публикуван в платформата в четвъртък
Виж целия пост
# 274
Здравейте, искам да попитам има ли кандидатствали в Питагор за ПУК? Синът ми се яви на събеседване и сме резерва, но ми е интересно как така е резерва при положение, че все още не са се явили всички деца на събеседване. Имаме информация, че кандидатстват около 130 деца, на ден минават за събеседване не повече от 9-10 деца, което означава, че събеседването с другите кандидати ще продължи до края на януари. Моля да споделите и какво са ви разказали децата за задачките, които са им дали.
Здравейте, веднага ли ви изписа резерва? На дъщеря ми събеседването е утре....доколкото знам ще има събеседвания поне  още седмица....
Не веднага, на третия работен ден след явяването
Виж целия пост
# 275
Здравейте,някой с информация за Чу Образователни технилогии?Какви са впечатленията на родители с деца в изминалите първи класове и настоящите такива?Учители ,ниво на обучение?Как се чувстват децата там?
Виж целия пост
# 276
Ти изобщо нищичко ли не прочете като влезе да си зададеш въпроса? Понеже 2-3 страници назад го обсъждаме изключително детайлно. Сори, че така с кубинките ти скачам, ама е супер супер неуважително поне една страничка назад да не погледнеш.
Виж целия пост
# 277
2. Много ми допада “Евлоги и Христо Георгиеви”, имам преки наблюдения на дете, учещо в това 3-годишно училище (от 2015 г), а също проведохме и диалог с директора. Изключително последователен подход на работа и вярвам устойчив модел, без празни рекламни послания и словоизлияния. Ако имате въпроси, мога да пиша. Далече ни е и детето има друг избор-фаворит засега...

Много благодаря за информацията major, аз имам въпроси за “Евлоги и Христо Георгиеви”.  На нас ни харесва идеята за изучаване на източен език и лисата на НВО предметно таргетиране, но точно в устойчивия модел, а и в програмата се усъмних. Не съм сигурна как ще се поддържа едно добро ниво на преподаване и здравословна конкуренция между децата, ако няма достатъчно кандидати за това училище. И дали изобщо ще съществува след няколко години, ако потокът към частните училища по една или друга причина намалее. В момента има пик на търсенето, но не съм убедена, че много от родители си правят дългосрочна сметка как една криза (финансова, демографска) или друго негативно събитие ще се отрази на ЧУ. Това като цяло са ми резервите към по-бутиковите училища, а конкретно към това имам и няколко допълнителни:
1) не намирам данни на сайта им, но имам спомени, че се учеше много малко английски, дали не бяха два часа седмично? Ако това е вярно, то за мен е неприемливо. Все пак има училища, където се опитват разширено да предподават два езика, не виждам защо и там да не е така.
2) по математика също мисля, че часовете клоняха към критичния минимум. Тук съм по-склонна на компромис, все пак не е математическо училище и не искам да получава домашни тип "Питагор", но все пак би било хубаво да има възможност за допълнителни занимания за деца, които имат такъв интерес.
Можете ли да споделите повече за обучението по английски и математика и какво имате предвид под последователен подход? Реално какви са приоритетите на това училище освен китайския, към преподаването по който между другото също имаше възражения миналата година от една потребителка.
Виж целия пост
# 278
Ти изобщо нищичко ли не прочете като влезе да си зададеш въпроса? Понеже 2-3 страници назад го обсъждаме изключително детайлно. Сори, че така с кубинките ти скачам, ама е супер супер неуважително поне една страничка назад да не погледнеш.
Виж целия пост
# 279
Поне за 2 бр. държавни училища знам, в които има такова обучение

Бяха ми похвалила много ОТ и се бях замислила за него, когато положението с детето ми в ДУ бе станало непоносимо трагично.
Странна им организация на учебния процес по моему, по разказвателните предмети, но да кажем, че мога да дам оценка на такъв тип разпределение.
Не стигнах до него след като видях какви са резултатите на учениците от НВО 7 (като от там където исках да махна детето си). НВО миналата година бе същото.
Тази година са се заели сериозно със седмокласниците организирали са им допълнителни занимания за подготовка за НВО по БЕЛ и Мат (съботни ако помя правилно), ще ми в интересно да видя резултата.

А бихте ли споделили кои са тези ДУ с Jump?
И по-интересното е дали учат по-рано триизмерни фигури и други теми по Jump, или си чакат МОН да ги подсети.... иначе аз се радвам на всеки подход нещо сложно да се обясни разбираемо -)
Аз съм на презентация на ОТ скоро, но както по резултати на НВО са назад, направо не знам за какво да ги обмислям...а след цяла седмица в училище, да ги викат в събота на курс като децата от ДУ.... Моята надежда е, че ще се класираме за ЧУ, в което ще ни е спестено уикенд тичането...
Остава въпроса дали ще има такова ЧУ, когато дойде момента. Cold Sweat
Виж целия пост
# 280
Извинявай но понеже съм с новородено бебе и нямам много време всичко да изчета и за това питах.Прочетох малко назад и да видях,че се обсъжда но нищо конкретно за самото ниво на обучение ,нищо за учителите няма и за това децата доволни ли са-ходят ли с желание.Родителите чиито деца учат там удовлетворени ли са от знанията на децата си .Извинявам се пак ,че е прозвучало като неуважително.
Виж целия пост
# 281
Здравейте!
Майка на бъдещ първокласник съм, имам и по-голямо дете. Малкото е предучилищен клас в Прогресивното/“Младост”. Ще ви споделя последна информация относно училището и други, към които сме се насочили.
-------
Рапорт даден! 👍

Много, много благодаря за този пост!!!!
Обмислях Прогресивното, защото описания подход донякъде ми хареса за малки деца, (моето е на 5+ сега). Имах резерви и този пост отговори ясно и максимално обективно на моите съмнения. Благодаря!

А за не-поправянето-на-грешки:
Ако една грешка се повтаря достатъчно дълго, почти нищо не може да я изтрие от малките главици.
Чуйте колко възрастни говорят на "ме": от поправяне на отидеме, ядеме и учиме ми се вие свят!
Да не говорим от вредата нанесена от учителката в детската градина, която не съгласува времената в английския език.... първата година ми повтаряха да не поправям, добре че не слушам глупости, а повтарям винаги като ехо вярното. 1 година по-късно детето все още прави същата граматическа грешка, като своята учителка.
Вече си мечтая да мога да чуя как говори "госпожата" преди да подпиша договор..... Да видим как ще се справят каднидат-учениците ни! Head Band
Виж целия пост
# 282
Да споделя и от разговорът в Дрита. Впечетления- сграда и двор- доста по-зле от Светлина.
Начинът на преподаване- доста еднакъв, отново с насоченост към разбиране на материала, а не със зубрене. Много мили преподавате. Имат native speakers и  след 7ми клас нивото е B2. Плюс- готвят на място, а не използват кетъринг (поне за нас е плюс). Учебната година е от 15ти Септември до 15 Юни. Минус е, че след 1ви клас приключват в 16:30. огромен плюс- пробен ден, който не ви задължава с нищо. Само детето да види дали му харесва и още по-голямата ми изненада е, че е безплатен.
Като цяло съм с много добро впечетление- щастливи деца. Да не пропусна- извеждат ги всеки ден, освен ако няма силен вятър и не вали (бяха навън класовете, които са се нахранили). Ще споделя детето ми как се е чувствало, но всичко е субективно.
Виж целия пост
# 283
И много от твърденията на предварителните разговори после се оказват само обещания . Wink
Виж целия пост
# 284
Така е, за това се надявам на мнения от живия живот, защото иначе всичко е само "на хартия", а и иначе нещата са субективни, но как да изберем... с ДГ ми беше много по-лесно...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия