Частни училища - информативна тема 23

  • 69 589
  • 781
# 330
BlushYumYum
Моля кандидатствалите за ПУК в Питагор да споделят имат ли резултат от проведената среща на детето с психолога. Нашият статус е резерва
Здравейте, да имаме резултат - и нашия статус е резерва. Обаждах се в училището и ми обясниха следното: Статус резерва означава, че не е достатъчно за приет, но не е и неприет - защото имало и такъв статус.
Казаха, че трябва да изчакаме до 07/02 февруари, когато ще променят статуса съответно на приет или неприет.
Принципа на приемане на резервите е според това как са се представили децата на събеседванто, т.е. и там има някаква подредба. След тази дата всеки родител, който желае може да види работата на детето и да обсъди каквото го интересува с психоложката. Дано да съм била полезна!

P.S.YumС две думи голямо чакане пада...успех на всички:hugs:

Здравейте, моето дете се яви на изпита за първи клас в Питагор, на 22.01.19 в статуса в платформата пишеше и още пише: "допуснат до присъствен ден", но дата вече трети ден няма. Какво бихте ме посъветвали, да чакам или да се обадя?




Излязла е дата. На 26.2. Е моето дете.
Мерси много, и аз сега погледнах, нашата дата е 22.02.
Ще пиша как е протекло, но ако някой знае нещо, моля да пише.
Цял ден е от 7:50 до 16:50ч. Какво е необходимо да носят...
Виж целия пост
# 331
Гледахме Увекинг, не са ни ОК като локация...
За БШ , което е много добре, нямаме мнение още, као се видим  с тях  ще споделя.
Виж целия пост
# 332
Какво е необходимо да носят...

Шишенце с водичка, сухи и мокри кърпички, някоя любима мъчника играчка за кураж. И нищо да не носи ще му дадат.
Виж целия пост
# 333
Rainy, имай предвид, че БШ е по-академичен тип училище. Погледнахте ли Увекинд Simple Smile
Може ли да помоля за малко повече инфо за БШ? Не останах с такова впечатление, но пък и тук има малко коментари. Академично като СС И ЕСПА, или не чак толкова?


dani_ster, нямам наблюдения от първа ръка за БШ, затова може да се изкаже по-компетентно някой от потребителите, който им е пряк клиент Simple Smile; имам познати, които са там (едни приятели даже преместиха децата си в БШ, защото искаха по-академичен тип от предното училище, което беше по-лежерно). Под по-академичен тип - имам предвид, че се правят упражнения за научаване на материала, не е като да затвърждават наученото предимно с игри, събития, проекти и пр.. На мен са ми в категорията на по-академичните, но честно нямам идея дали са като СС или ЕСПА. Иначе ако говорим за креативност - проекти, игри, събития - такива има и в Света София, но в часовете предимно се учи и упражнява, а игрите са организирани някак извън основната програма.
Виж целия пост
# 334
От първа ръка за БШ: чак толкова академично не е. Големият му минус бяха Елмазови, сега, когато са пенсионирани, са му останали плюсовете. Но не очаквайте толкова сериозна образователна подготовка, като в СС.
Виж целия пост
# 335
Татко Мецан- от телефон толкоЗ. Изразила съм моето субективно мнение. Аз искам да се развива креативност и да няма стрес. Всеки сам си преценява, а съм споделила ако може да е полезно за някой. В училището има много ученици, за това смятам, че има много хора, които биха се насочили към подобен тип училище и ще е добре поне да го имат предвид с избора си, защото си заслужава. Аз съм изживяла стрес от изпити и виждам в малката, че тя няма да може, та поне до 4ти клас за нея ще искам друго. Дрита и Светлина са Топ 2 на избора ни, за съжаление за Светлина имаме много малко обратна връзка, а за Дрита много и всички са положителни. Решението ще е трудно. Предстои БШ да видим и да вземем окончатлно решение.
може ли да помоля да пишете като видите другите училища, ттй като гледам сме със сходна на вашата нагласа? Търся хубаво училище откъм спорт, отношение, креативност, да не изостава спрямо добрите ДУ, но не и свръхамбициозно и стресово. Мисля, че БШ е добър вариант, но посещението ни там беше с акцент детска градина и старата директорка, та ше се радвам на по-нови отзиви. Мислили ли сте за Артис?
Виж целия пост
# 336
В БШ външните ученици, които ще стартират първи клас тази година ще бъдат обучавани по прогресивната методика. Класовете, които продължават от предучилищна ще са си по "стандартната".
Виж целия пост
# 337
В БШ външните ученици, които ще стартират първи клас тази година ще бъдат обучавани по прогресивната методика. Класовете, които продължават от предучилищна ще са си по "стандартната".

Каква е прогресивната методика? Това паралел с прогресивното училище ли е или става въпрос за нещо съвсем друго, което съм пропуснала в дискусията назад?
Виж целия пост
# 338
Каква е тази "прогресивна методика"?
Виж целия пост
# 339
В БШ външните ученици, които ще стартират първи клас тази година ще бъдат обучавани по прогресивната методика. Класовете, които продължават от предучилищна ще са си по "стандартната".

Каква е прогресивната методика? Това паралел с прогресивното училище ли е или става въпрос за нещо съвсем друго, което съм пропуснала в дискусията назад?

Добре, може би е по-добре да кажем, че ще работят по модела на прогресивното училище.
Виж целия пост
# 340
А следващите ПУК-чета? По прогресивна или стандартна?
Интересно като идея, но не мога да си представя, че точно БШ ще рискува така...Те са доста стандартни и консервативни, доколкото знам. Много ми напомняха на лъскаво ДУ (товаи ме и отблъсна леко).
по-скоро ще въведе прогресивни елементи, смесени с класическото. Би било чудесно, ако разчупят с часове навън или стая с кът без чинове...
Виж целия пост
# 341
Мислих си за обучението по английски език в Питагор и Света София. Не мога да разбера, защо в тези две училища няма нейтив спийкър преподаватели, което вече е нещо стандартно за много други ЧУ. Дали в дългосрочен аспект това няма да окаже негативно влияние на децата там? То е ясно, че с учене може да вземеш сертификати по езика. Но с бг преподавател просто не виждам как ще формират прилично произношение, а който е живял навън знае колко важно е това.
Виж целия пост
# 342
Тази новина поне за мен не е с положителен оттенък. Ако е вярна.
Виж целия пост
# 343
Мислих си за обучението по английски език в Питагор и Света София. Не мога да разбера, защо в тези две училища няма нейтив спийкър преподаватели, което вече е нещо стандартно за много други ЧУ. Дали в дългосрочен аспект това няма да окаже негативно влияние на децата там? То е ясно, че с учене може да вземеш сертификати по езика. Но с бг преподавател просто не виждам как ще формират прилично произношение, а който е живял навън знае колко важно е това.

Не съм задавала въпроса към тях, но според мен не е толкова лесно да се намерят добри преподаватели по английски, които са носители на езика. Вероятно би било и доста скъпо. Специално за английския децата имат много начини да овладеят разговорната лексика и произношението - филми, музика, игри онлайн... Повечето учители имат доста добро произношение. Всъщност, само на една учителка са попадали децата ми там (за щастие за кратко), чието дървено говорене на английски оказа лошо влияние.
Виж целия пост
# 344
Моят беше с отлично произношение в края на 7 клас в БШ без нейтив спийкър. А в БШ всяка година организираха двуседмичен летен лагер в Англия с ръководител учителката им по английски (аз не съм го записвала, нямах смелост тогава да го пускам сам заради астмата).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия