Относно готините алкохолици

  • 20 710
  • 373
# 255
Не искам да се заяждам, само съм любопитна. Спрямо заплатите в Швеция 250 крони не е ли по-евтино от 25 лв спрямо заплатите в България?

Не е. Ако пушеш и пиеш в Швеция, кутия цигари 12 лв, 700 мл алкохол 50 лв.
Заплата на продавач или касиер е 4 000 български лева. Квартира (ипотека) и други месечни разходи към 1500 -2 000 лв. Хляб - 4 лв. Да не изброявам всички цени на хранителните продукти. Заплатите може и да са двойни на софийските, но и цените са двойни.

Виж целия пост
# 256
Пюр, резултатите, за които пишеш са впечатляващи. Аз си признавам, че не знаех, а напротив, винаги съм мислела шведите за пияндурници. Приятна изненада е това за мен.
Виж целия пост
# 257
Пюр, резултатите, за които пишеш са впечатляващи. Аз си признавам, че не знаех, а напротив, винаги съм мислела шведите за пияндурници. Приятна изненада е това за мен.

Бях на скандинавски круиз. Буквално всеки втори буташе количка с по 5-6 каси алкохол.  Бяха ни обяснили, че основно затова ползват круизите - да се запасяват с безмитен алкохол. Така че явно успешно заобикалят държавната политика Simple Smile
Виж целия пост
# 258
пияндурници са си шведите . Хич да не ги дават за пример
Виж целия пост
# 259
Пюр, резултатите, за които пишеш са впечатляващи. Аз си признавам, че не знаех, а напротив, винаги съм мислела шведите за пияндурници. Приятна изненада е това за мен.

Бях на скандинавски круиз. Буквално всеки втори буташе количка с по 5-6 каси алкохол.  Бяха ни обяснили, че основно затова ползват круизите - да се запасяват с безмитен алкохол. Така че явно успешно заобикалят държавната политика Simple Smile

Да, знам! Но все пак си е хамалогия и за да се снабдиш с алкохол трябва да си резервираш и платиш круиз, а и да спестиш пари, за да можеш да си купиш няколко каси наведнъж. А и не всички живеят в Стокхолм, откъдето тръгват круизите.

 Например сега гледам работното време на "Системата" в моя квартал. От понеделник до петък работи от 10.00-19.00 часа. В събота от 10.00 до 15.00 часа, в неделя не работи. Ако не си си купил алкохол предварително и в събота вечер ти се запие вино, ще си го купиш чак в понеделник.

https://www.systembolaget.se/butiker-ombud/butik/stockholms-lan/ … mvagen-80-82-0246
Виж целия пост
# 260
Да, мислех да пиша за корабчетата между Дания и Швеция, но това не е кой знае какво заобикаляне, както пюр обясни. Тийн или ако си далеч,не може толкова лесно да се възползва и т.н.
У нас подобно нещо разбира се е неприложимо. Половината ни туризъм е алкохолен и хазартен, чалга индустрията, традициите, домашния алкохол... невъзможно е.
Но някакво лечение за болните трябва да има. Психолог...то с нашите пишман психолози и високи цени, някак си...
Виж целия пост
# 261
Абе искам да ви попитам нещо - вие лично, познавате ли готини и прекрасни хора, алкохолици?
Защо питам? Вчера почина Иван Ласкин, лека му пръст. И като се почна една - той беше прекрасен човек, той беше абсолютен пич, той беше мъж на място, той беше истински мъжкар, мъж-мечта и т.н. и т.н. суперлативи и превъзнасяния. Преди години, като почина другаря му по чашка, Чочо Попйорданов, пак същата работа - прекрасен човек, истински мъжкар, чудесен приятел, абе изобщо всичко най, най... Още преди години като почина Андрей Баташов, пак от пиене, отново същите рефрени - чудесен, прекрасен, мъжкар...
Само аз ли съм сбъркан, не знам. Не познавам и не съм срещал досега нито един прекрасен алкохолик. И затова ви питам - вие лично познавате ли хора, алкохолици, които са прекрасни хора, истински мъжкари, пичове на място, и т.н. Ама лично да ги познавате, не само да сте чували, че имало и прекрасни хора, алкохолици.


Същото си мислех и аз, докато гледах новините и репортажите днес. Не познавам Иван Ласкин - не изпитвам никакъв сантимент към филмите от комунизма и дори и известня сериал, в който той е играел като дете, не съм гледала и нямам никакво желание. Не само любовта му към чашката ме притеснява, но по-скоро изказванията, че бил много "честен" и "директен" и още какъв беше човек и не му пукало какво ще кажат хората, пък той винаги казвал какво мисли. За мен това е ясен сигнал, че е бил и простак. Точно тези му черти да се величаят и да се издигат в култ сега, е за срам и силно ме притеснява.
Иначе познавам хора, които имат проблем с алкохола, но не и с езика си или простотията - дори когато са пияни(а те вечно са) - жлъч и лоша дума от тях не съм чула. Естествено, че е много трудно за семействата им, но всъщност за мен са едни добри същества с ужасен порок.
Виж целия пост
# 262

Същото си мислех и аз, докато гледах новините и репортажите днес. Не познавам Иван Ласкин - не изпитвам никакъв сантимент към филмите от комунизма и дори и известня сериал, в който той е играел като дете, не съм гледала и нямам никакво желание.

Едни от най-хубавите български филми са това и не е въпрос на сантимент, а чиста загуба за вас.
Виж целия пост
# 263
Васко Дагама от село Рупча е много интересен филм. Както и доста филми от комунистическо време.
Виж целия пост
# 264
Не мога да говоря за филм, който не съм гледала. Вярвам, че за много хора това е произведение на изкуството и връх на актьорското майсторство. Просто лично аз меко казано не изпитвам сантимент нито към времената и живота тогава, а лошото качество на картина и звук са ми направо отблъскващи. Чувала съм само музиката и отделни изрязъци от филма и не - не е моето изкуство просто. И всъщност не това исках да подчертая в поста си.
Виж целия пост
# 265
До автора на темата- А вие като се предполага, че не сте алкохолик сте "готин", смятате се за "стойностна и достойна личност", "добър Човек"защото?
Виж целия пост
# 266
Васко Дагама от село Рупча е много интересен филм. Както и доста филми от комунистическо време.
Уж не съм пила, а не схващам защо името на филма е написано грешно. Ирония или невежество е това?
Виж целия пост
# 267
Сметни го за невежество.
Виж целия пост
# 268

Същото си мислех и аз, докато гледах новините и репортажите днес. Не познавам Иван Ласкин - не изпитвам никакъв сантимент към филмите от комунизма и дори и известня сериал, в който той е играел като дете, не съм гледала и нямам никакво желание.

Едни от най-хубавите български филми са това и не е въпрос на сантимент, а чиста загуба за вас.
Каква загуба е?Филма си остана във времето,той друг такъв не направи.Или някой е очаквал на почти 49г.тепърва да направи отново удар?
Виж целия пост
# 269
Ядосах се сутринта, на твърденията на Калин , че животът бил гаден и тъп и безсмислен и затова пиели интелектуалците. Той самият (вече не), Ласкин... Хемингуей, Буковски (големият талант....), и т.н.
Като не им харесва живота, се чудя.... Що се мъчат, харчат пари за алкохол, тормозят близките си, увреждат психически децата си за цял живот... а не вземат просто да се гръмнат. Ще спестят маса пари за лечение.
Сега като още се размисля, пистолетите са скъпи и не много достъпни, но може да се самоунищожат по хиляди други начини, без да скапват живота на хората около тях.
Продължавам да мисля хаха
Калин Терзийски... Като не харесва Живота, щото е безсмислен, защо спря да пие, като толкова зле му се отразява трезвеността? (писа, че щял почти да умре за малко, много му било трудно да се пребори...) ? Вече не е велик Писател ли?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия