Априлски бебета - тема 4

  • 64 034
  • 725
# 450
Ами да, има и този момент, ако не е хубава храната няма да я яде. В такива моменти разполагай с някакво купешко пюре, което знаеш че му е любимо. Ще ти е по лесно да разбереш дали не му харесва или го мъчат зъбки.
Виж целия пост
# 451
Моето бебе боледува с хрема и сополи доста дни и все още не можем да нормализираме храненето. Преди изяждаше около 180 гр. на всяко ядене при 4 хранения с твърда храна на ден. Когато беше най-зле болен, не можеше и 200 гр. да му се съберат. Сега пак хапва, но не винаги харесва какво съм сготвила и настава голям панаир. Освен това промени часа на ставане сутрин с по-ранен и трябваше да включа междинна закуска (плод), която обаче саботира обеда... Покрай боледуването често давах готови пюрета. Не съм го записала на кухня засега.
При последното зъбоникнене и при него имаше отказ от храна за ден-два по спомен.
Виж целия пост
# 452
Ох с това боледуване...Дъщеря ми е билка над 10 дни и днес вече установиха, че има бронхит.Изписаха ни инхалации у дома, което е много трудно с толкова малко дете.Направо боледуването й  е кошмарно!
Понеже има храчки, които не може да отхрачи, се задавя в съня си и няколко пъти се случи да повърне.Cry
Виж целия пост
# 453
Искрено ви съчувствам, Moos! Ние също купихме инхалатор макар и в края на одисеята... Бебето не плаче от шума му, но не дава по никакъв начин да му сложим маска или с накрайника за нос. Иначе го държах над тенджерка с лайка, можеш да пробваш поне за краткотрайно облекчение. Дано се излекува бързо малката!
Виж целия пост
# 454
И малкият е болен от вчера и най-странното е,че бяхме на консултация и лекарката уж му гледа гърлото както на всяка консултация, но нищо не каза ,при което 20тина минути след като излязохме от кабинета, малкият започна да кашля с отхрачване. Сутринта имаше 37.5 и чакам да стане по-нормален час, че да звънна на докторката. Какъв термометър използвате и къде мерите температурата? Досега е нямал, а като съм я.мерила 2-3 пъти все в дупето с галиев термометър. Имам електронен на топи типи,но май не показва точно.
Виж целия пост
# 455
Бързо оздравяване на мъниците! Преди няколко дни ни подариха триколка Lorelei jet .Ще изброя кои са предимствата и недостатъците! ( мое мнение)
Предимства: допълнителни поставка за крачета, “свободно кормило”  става на колело, цяла дръжка , която е доста удобна и управляването е много по- лесно, легнало положение , комарник , качва се и слиза лесно от тротоарите!
Недостатъци : тежка 11кг, защото е направена от стомана( за мен е тежка, защото количката ми ми е 5,300 кг ), коланите са триточкови и малкия като се върти направо му прорязват вратлето , багажника не е много голям , не се сгъва и трябва да се прибира цяла в багажника само дръжката се свива надолу! Сенника има едни рамена , които трябва да се натискатат , за да бъде напълно разпънат! Парите и са много 180 лв
Виж целия пост
# 456

Много бързо Мери и го слагам подмишничката
И малкият е болен от вчера и най-странното е,че бяхме на консултация и лекарката уж му гледа гърлото както на всяка консултация, но нищо не каза ,при което 20тина минути след като излязохме от кабинета, малкият започна да кашля с отхрачване. Сутринта имаше 37.5 и чакам да стане по-нормален час, че да звънна на докторката. Какъв термометър използвате и къде мерите температурата? Досега е нямал, а като съм я.мерила 2-3 пъти все в дупето с галиев термометър. Имам електронен на топи типи,но май не показва точно.
Виж целия пост
# 457
Ох направо като ви чета и ми е мъчно за малчовците. Мойте и двамата бяха болни края на февруари и началото на март. И двамата на АБ, като за малкия и на нас се наложи да купим инхалатор, че беше с пневмония. Той търпеше инхалациите като му пусна на телефона песнички.
Няма по лошо за една майка от това децата и да са болни, затова стискам палци за бързо възстановяване на всички.

Температура меря с електронен Т под мишницата.
Виж целия пост
# 458
Температурата мерим с електронен под мишницата и ние. Пиша в мн.ч., защото обикновено аз държа бебето, а таткото ръчичката и термометъра. Хич не стои. Когато е по-висока се разпознава лесно дали има. Обикновено гърбът, челото и ушите са горещи, а ходилцата и ръчичките - ледени; кожата променя цвета си и е на петна. Може да го тресе и да потреперва с устичка. Над 39 градуса целият е вече горещ и доста отпаднал. Някои деца могат да направят гърч, за щастие у дома не се е случвало.

Имаше по-назад въпрос за ядкови млека. Аз давам на моето бебе оризово, но не да го пие. Приготвям с него бисквитки, мъфинки или каши. Купувала съм от Кауфланд и от ДМ, техните марки. По спомен това от ДМ беше с по-ниско съдържание на сол.
Виж целия пост
# 459
И моята госпожица е болна. Има кашлица и леко зачервено гърло, няма температура или хрема. Вече хич не иска да стои по време на инхалациите и пада голяма драма сега с тях. Преди й пускахме да гледа песнички и нямаше проблем, но сега не проявява интерес.
Температурата й меря с безконтактен, иначе изобщо не иска да стои.
А дали има други бебчета само с 2 зъбчета?
Виж целия пост
# 460

Моята девойка е засега само с 2 зъбчета.
Виж целия пост
# 461
И моята госпожица е болна. Има кашлица и леко зачервено гърло, няма температура или хрема. Вече хич не иска да стои по време на инхалациите и пада голяма драма сега с тях. Преди й пускахме да гледа песнички и нямаше проблем, но сега не проявява интерес.
Температурата й меря с безконтактен, иначе изобщо не иска да стои.
А дали има други бебчета само с 2 зъбчета?

Колко време трябва да правите инхалации и по колко пъти на ден?На нас ни предписаха три пъти на ден по десет минути, но количеството капки, които слагаме свършват по-бързо...Разучаваме още.
Виж целия пост
# 462
И моята госпожица е болна. Има кашлица и леко зачервено гърло, няма температура или хрема. Вече хич не иска да стои по време на инхалациите и пада голяма драма сега с тях. Преди й пускахме да гледа песнички и нямаше проблем, но сега не проявява интерес.
Температурата й меря с безконтактен, иначе изобщо не иска да стои.
А дали има други бебчета само с 2 зъбчета?

Колко време трябва да правите инхалации и по колко пъти на ден?На нас ни предписаха три пъти на ден по десет минути, но количеството капки, които слагаме свършват по-бързо...Разучаваме още.

На нас ни е предписан Кависепт разтвор по 1 дозичка от 4мл. за 1 инхалация. И ние за деня правим 3 или 4 инхалации (в интервал от 4 до 6 часа между тях). Също следя да е минал  поне половин час преди или след хранене.  Продължителността е от 8 до 10 минутки, като досега не ни е свършвал разтвора, дори си остава малко. Чашката за разтвор на нашия инхалатор е с капацитет от 5мл. Иначе продължаваме с инхалациите още поне 3-4 дни след отшумяването на симптомите, като ги намаляваме плавно.
Ако сами си дозирате капките опитайте с 3-4 мл. Би трябвало да стигнат за 10 минутки.

Виж целия пост
# 463
И моето бебе има 2 зъба, но се личат вече подутите места по венеца даже и кътниците.
Виж целия пост
# 464
Момичета, как процедирате при температура. Снощи малкият беше с 38.2, сутринта падна до 37.5, сега е 38.5. Вчера дадох 3 пъти панадол през 5 часа, сега като я измерих му дадох пак. Педиатърката вчера ми каза, ако не пада под 38 да почна антибиотик и се чудя като не мога да я сваля под 37.5 какво да правя и до кога да давам панадол Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия