Подготовка за малкия човек - тема 5

  • 53 333
  • 747
# 300
“Ромпър” на гащеризонче ли му викате или има някаква новосъздадена бебешка дрешка с това наименование ?
Виж целия пост
# 301
Ми май е нещо като гащеризонче, или подобно на боди

https://seekatesew.com/boho-baby-romper-pattern/

https://www.mylittlejules.com/Baby_by_Persnickety_Forget_Me_Not_ … 5d1-l810multi.htm
Виж целия пост
# 302
Ромпър си е гащеризон, т.е това:
Скрит текст:
Хич не съм мислила още какви кърпички ще ползвам.  Само за памперсите имам една позната, която внася от Англия памперси, кърпички и някои други принадлежности, та мисля да се запасявам директно през нея, защото и цената е доста по- добра, дори от тази в Бебе борсите.
Виж целия пост
# 303
Да, ромпърът е показаното от Lys Bleu.
На български - гащеризон макар че аз имах друга представа (представях си нещо като гащеризон с тиранти Grinning като за възрастен), но да така им казват на тези дрешки тип едно цяло, които се разкопчават с копчета или цип.
Виж целия пост
# 304
Може да се срещне и като "пижамка" Joy

Кърпички взех на Памперс от Кауфланда на промоция, пък ще видим дали ще се харесат.
Беблан ползвам за себе си и винаги тях си търся като си купувам кърпички. Много са хубави. Ако, че не са 8 лв. и не са със 158486% вода Rolling Eyes
Виж целия пост
# 305
“Ромпър” си е точно гащеризонче. С дълго ръкавче, без ръкавчета... все гащеризонче си е. Но за любителите на още по-ексотични думи  може и “Щтрамплер”  да се нарече. На немски. Друго звучи някак си.....
Защо търсите безсмислените чуждици на нашите си български думи ? От каква потребност?
Не се заяждам, но ми е болно , че така се затрива езика ни.
Виж целия пост
# 306
lucky, не ги търсим ние, но просто в много магазини така ги водят. Свекърва ми още като бях бременна вика харесала съм тука едни ромпърчета да ти пратя снимки....Викам си брех кво е това, после като ми ги изпрати загрях, ама така пише на етикета какво да се прави Joy
Виж целия пост
# 307
А само на мен ли ми се струва или това е най-подходящо за обличане в началото ? Аз още от сега си мисля как ще ме е страх да обличам дрехи през главата на новородено,много страшно ми изглежда и ще търся дрешки само с такова предно закопчаване за в първите месеци  Crazy
Виж целия пост
# 308
Няма нищо страшно,бебето не е от желе да се разтече.Хващаш смело и това е.Много по~устойчиви аса отколкото изглеждат.
Виж целия пост
# 309
За мен това си е най- удобната дреха... Докато не проходи. После не му бяха удобни, освен ако не са с къс крачол или с гумени  бобчета на краката
Виж целия пост
# 310
А само на мен ли ми се струва или това е най-подходящо за обличане в началото ? Аз още от сега си мисля как ще ме е страх да обличам дрехи през главата на новородено,много страшно ми изглежда и ще търся дрешки само с такова предно закопчаване за в първите месеци  Crazy

100% - то е всичко в едно. Не мислиш чорапи и дали ще ги събуе, гащи и други 100 части. До сега ми е най-удобното нещо.

За името - гащеризон е друго за мен, евентуално цял гащеризон може би, ама пак не е точно. Пижамка пък идва от превода на sleepsuit. И в един момент ще ги ползваме наистина само за пижамки,, в момента още са си постоянно облекло. Grinning
Виж целия пост
# 311
И аз си мисля като Nadejda___. Мен също би ме било страх да обличам нещо през главичката. Купих няколко гащеризончета, имам доста дадени дрешки от брата на мъжа ми, те са всякакви видове (гащеризони, ританки, бодита, камизолки, блузки и т.н.) та ще пробвам първо и ще установя кое ми е най-удобно и лесно и тогава ще купувам.
Виж целия пост
# 312
И на мен ми беше кофти през главата. Ползвах бодита и ромпъри с предно закопчаване първите месеци.

Иначе да, аз съм много против прекалената псевдо стерилност.
Виж целия пост
# 313
И аз си мисля като Nadejda___. Мен също би ме било страх да обличам нещо през главичката. Купих няколко гащеризончета, имам доста дадени дрешки от брата на мъжа ми, те са всякакви видове (гащеризони, ританки, бодита, камизолки, блузки и т.н.) та ще пробвам първо и ще установя кое ми е най-удобно и лесно и тогава ще купувам.
и моят план е такъв,ще купя много малко дрехи,каквото ми подарят и после ще решавам от кое да купувам още.
Виж целия пост
# 314
lucky, не ги търсим ние, но просто в много магазини така ги водят. Свекърва ми още като бях бременна вика харесала съм тука едни ромпърчета да ти пратя снимки....Викам си брех кво е това, после като ми ги изпрати загрях, ама така пише на етикета какво да се прави Joy
Не живея в България и съм много изненадана от този факт.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия