Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 48

  • 47 442
  • 740
# 135
Радвам се, че си успяла веднага да говориш с него и да съставите план. Мен плановете ме успокояват, а несигурността и чакането ме убиват.
Скрит текст:
Докато си чаках биопсията умрях 100 пъти, пушех като комин, сврях се в най-черната дупка на съзнанието си и бях трудна за понасяне. Какви ли не сценарии ми минаха през главата и за съжаление продължават да ми минават, но към момента не мога да предприема нищо особено, чак след раждането. За тогава имам план - цито, колпоскоп и биопсия отново, която да занеса на Милев (това при Карагьозов) + паралелно консултация със Славчев.
Много силно ти стискам палци всичко да се развие възможно най-добре за теб и да си имаш бебче! Но най-важното е на първо място да оздравееш и да си спокойна. Коментирахте ли дали ще трябва да се прави някаква терапия, имам предвид химио или лъче, или само с рязане? Силни прегръдки!
Виж целия пост
# 136
Още е рано да говорим за лъче и химио. Това, което излезе като резултат след операция се обсъжда на онкокомитет и тогава се разбира. По принцип разбрах, че химиото няма много ефект при РМШ, а се прави когато има разсейки, тъй че се надявам при мен да не се наложи.

Това с мрачните сценарии - едва ли има някой, който в нашия случай не си е мислил за най-лошото. Но трябва да сме максимално спокойни.

А като ходих при доцент Милев първото нещо което ме попита беше "Пушиш ли?" и като последва отрицателен отговор ми каза "Браво, значи всичко ще се оправи" и то още без да е погледнал стъкълцата  😀 😉

Следи се, радвай се на бременността си, защото това си е Дар Божий, и не мисли за нищо лошо. 🤗


Радвам се, че си успяла веднага да говориш с него и да съставите план. Мен плановете ме успокояват, а несигурността и чакането ме убиват.
Скрит текст:
Докато си чаках биопсията умрях 100 пъти, пушех като комин, сврях се в най-черната дупка на съзнанието си и бях трудна за понасяне. Какви ли не сценарии ми минаха през главата и за съжаление продължават да ми минават, но към момента не мога да предприема нищо особено, чак след раждането. За тогава имам план - цито, колпоскоп и биопсия отново, която да занеса на Милев (това при Карагьозов) + паралелно консултация със Славчев.
Много силно ти стискам палци всичко да се развие възможно най-добре за теб и да си имаш бебче! Но най-важното е на първо място да оздравееш и да си спокойна. Коментирахте ли дали ще трябва да се прави някаква терапия, имам предвид химио или лъче, или само с рязане? Силни прегръдки!
Виж целия пост
# 137
Момичета,някоя от вас знае ли какъв е този тест,който д-ра ми каза,че ще е нужен преди колпоскопията и прицелна биопсия при мен(тест за микоплазма,уреаплазма,хламидия и още някакви от този род изреди)?Взима се като цитонамазка материал и се изследва...
Виж целия пост
# 138
Момичета,някоя от вас знае ли какъв е този тест,който д-ра ми каза,че ще е нужен преди колпоскопията и прицелна биопсия при мен(тест за микоплазма,уреаплазма,хламидия и още някакви от този род изреди)?Взима се като цитонамазка материал и се изследва...
На мен ми е правен 2014та. Изброените не се хващат на обикновена микробиология и за това се хващат с допълнителен тест. Имах уреаплазма и тя ми докара 3А с паракератотични клетки и ascus. Тъпкаха ме с АБ, полижинакс и фарматекс - групана не мръдна. След едномесечно лечение по схема се изчистих. Гадините са упорити и трудно минават с обикновени глобули и непреценен антибиотик.
Виж целия пост
# 139
Момичета,някоя от вас знае ли какъв е този тест,който д-ра ми каза,че ще е нужен преди колпоскопията и прицелна биопсия при мен(тест за микоплазма,уреаплазма,хламидия и още някакви от този род изреди)?Взима се като цитонамазка материал и се изследва...
На мен ми е правен 2014та. Изброените не се хващат на обикновена микробиология и за това се хващат с допълнителен тест. Имах уреаплазма и тя ми докара 3А с паракератотични клетки и ascus. Тъпкаха ме с АБ, полижинакс и фарматекс - групана не мръдна. След едномесечно лечение по схема се изчистих. Гадините са упорити и трудно минават с обикновени глобули и непреценен антибиотик.
Много благодаря за отговора,жалко,че няма антибиограма,за да може нещата да са по-точни и съответното лечение да се уцели...Явно все пак алгоритъма на д-ра ми е правилен,да не предприема колпоскоп и биопсия преди този тест.
БИ ли ми написала на лични ти къде го прави и каква беше цената,която плати,а и какви неща обхваща точно ?Благодаря..
Виж целия пост
# 140
То си има антибиограма, но аз съм си написала мнението като дупе.
Първо имах цито с  описаните находки, негативно ДНК за ЧПВ, негативни обикновени МБ. Започнаха един курсове  с антибиотици, полижинакси и т.н. - редовните истории. Цитото не се промени. - Това се случва в Бургас.
За късмет в този период се готвихе за стимулации и т.н. в репродуктивна клиника във Варна. Доктора ми пусна разширена МБ точно за тези гадини.
Когато излезе резултата + антибиограмата ми написа един дълъг курс и нещата си дойдоха по месата. Не помня цифра, че в тези клиники никога не е едно изследване и цифрите са главоболящи и на куп за няколко неща. Simple Smile
Виж целия пост
# 141
То си има антибиограма, но аз съм си написала мнението като дупе.
Първо имах цито с  описаните находки, негативно ДНК за ЧПВ, негативни обикновени МБ. Започнаха един курсове  с антибиотици, полижинакси и т.н. - редовните истории. Цитото не се промени.
За късмет в този период се готвихе за стимулации и т.н. в репродуктивна клиника и доктора ми пусна азширена МБ точно за тези гадини.
Когато излезе резултата + антибиограмата ми написа един дълъг курс и нещата си дойдоха по месата.
Ясно,ами то и аз сега пия АБ за хванати стафилококи,гъби....въобще,цяла торба глобули,противогъб.,линекс....цистирен за цистит,който отделно получих....дано има резултат поне и да се оправя,че да премина към следваща стъпка...Че с тази 3А гр.от цито и раничка....многото проточване да не стане пи-зле.Пия си и кориолуса до април...
Виж целия пост
# 142
 Може да провериш в сайтовете за оферти-често има ваучери за изследване на цял пакет. Иначе цената приблизително е около 30 лв за всяка отделна 'гадина' или около 90-100 лв.- хламидия, мико- и уреплазма. Трихомоните се изследват отделно.
 По-големите лаборатории имат ценоразписи качени в интернет. Наскоро гледах на Кандиларов.
Виж целия пост
# 143
Да,но д-ра каза,че струвал 120 лв теста за вс. ,,гадинки,, ,които той иска да отхвърлим....При него се взима секрет като за цито и...сигурно той ще го пусне в тяхна лаборатория...не ,че 30 лв отгоре са кой знае какъв проблем,но....Се питах скъпо ли е?
Виж целия пост
# 144
В Геника ги пуска той.
Виж целия пост
# 145
Здравейте,предлагам час за д-р Димитров от Щерев.Няма да мога да отида.Часът е за понеделник-18.02 от 17.15ч.Пишете ми на лични
Виж целия пост
# 146
Здравейте, някой може ли да ми съдейства с написаното
изразена възпалителна ps?

Не се спогодих с въпросната АГ, при която ходих. Ще имам възможност чак следващия месец да посетя друг АГ

Разбирам, че при PAP II – наблюдава се цервицит (възпаление на шийката на матката) и / или метаплазия (доброкачествено преобразуване на клетки). /винаги от както ходя на гинеколог съм тази група, преди години с лазер третирах раничка на шийката/

Как да тълкувам нещата, да се безпокоя или няма смисъл /ясно ми е, че това само медицинско лице може да го потвърди на 100%/
Виж целия пост
# 147
Здравейте, момичета. В сряда съм на консултация след пробно абразио. В хистологията пише "фрагменти от аденоматозен ендометриален полип". Някоя от вас минала през това? Какво да очаквам? Притеснена съм. Благодаря предварително
Виж целия пост
# 148
След резултат от цитонамазка 3б, ЦИН 2,  резултатът от биопсията ми е абсолютно чист. Нямам ракови клетки, нямам предракови, даже и дисплазия нямам.  Защо трябваше да преживея целия този ужас ... не знам...
Съмнявам се,че патологът от цитонамазката по някаква причина умишлено завишава резултатите. Една жена пред АГ кабинета имаше абсолютно същата диагноза от същия лекар. Успокоих я ,че най вероятно нищо й няма. Името на патолога отивам да го впиша в черния списък за гр. Пловдив. Момичетата от гр. Пазарджик също да внимават , защото някои цитонамазки   ги пращат при този...
Виж целия пост
# 149
Здравейте, след цитонамазка 3б група, направих биопсия и резултатът е Цин 3, тежка дисплазия. Не съм си взела още резултата за да го прочета целия, но по телефона разбрах, че съм за конизация:cry:
В Бургас са ми правени изследванията. Сега въпросът ми е има ли кадърни доктори в Бургас, които могат да ми направят конизацията. Моля мамите със същия проблем да споделят на кой доктор ще се доверят за въпросната операция, може да не е в Бургас, приемам съвети всякакви. Благодаря ви!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия