Бързи здравословни въпроси и отговори – 19

  • 61 356
  • 742
# 105
Здравейте.
От известно време се чувствам отпаднал и постоянно ми се спи независимо от това, че над 8 часа ми е сънят въпросното неудобство понякога е придружено и с главоболие на моменти. Всичко започна след силен стрес и поради някаква причина все още немога да се отърся от него като че ли.(притесненията ми бяха свързани с страх от болест)Правни са ми свевъзможни изследвания ПКК, хормони,минерали,ехо на жлези и коремни органи и тн... нищо притеснително няма. Единствено при един доплер невролога заяви, че съм под голямо физическо натоварване.Въпроса ми е как да се справя с горепосочените проблеми?
Благодаря на отзовалите се предварително!!!
Мъж на 32.
Щом са ти правени изследвания значи всичко е наред понякога при стрес организма се изтощава защото произвежда много адреналин.. Вероятно ще отмине от самосебе си не се тревожи толкова, а и всеки има такива моменти пий някви витамини и се движи повече.
Давай по-ведро още си мнооого млад 🙂
Притеснявам се защото продължава вече над месец😭Забравих да споделя, че чувствам и слабост в мускулите
Сега съм намислил да направя една последна консултация с невролог и да изследвам витамин D и В12 ако всичко е в норма мисля да променя малко начина си на живот ( да махна цигарите и да започна да тренирам отново имам изграден фитнес вкъщи ) дано всичко си дойде на мястото.
След месец ще стоделя как се чувствам и дали е имало ефект за да е от полза на други хора с подобен проблем.Благодаря на отзовалите се!!!
Виж целия пост
# 106
Направете си изследванията но ще видите че всичко е на ред трябва да спортуване да излизате на разходки и да вземете малко морски магнезий всичко е от стрес
Виж целия пост
# 107
Здравейте.
От известно време се чувствам отпаднал и постоянно ми се спи независимо от това, че над 8 часа ми е сънят въпросното неудобство понякога е придружено и с главоболие на моменти. Всичко започна след силен стрес и поради някаква причина все още немога да се отърся от него като че ли.(притесненията ми бяха свързани с страх от болест)Правни са ми свевъзможни изследвания ПКК, хормони,минерали,ехо на жлези и коремни органи и тн... нищо притеснително няма. Единствено при един доплер невролога заяви, че съм под голямо физическо натоварване.Въпроса ми е как да се справя с горепосочените проблеми?
Благодаря на отзовалите се предварително!!!
Мъж на 32.
Щом са ти правени изследвания значи всичко е наред понякога при стрес организма се изтощава защото произвежда много адреналин.. Вероятно ще отмине от самосебе си не се тревожи толкова, а и всеки има такива моменти пий някви витамини и се движи повече.
Давай по-ведро още си мнооого млад 🙂
Притеснявам се защото продължава вече над месец😭Забравих да споделя, че чувствам и слабост в мускулите
Сега съм намислил да направя една последна консултация с невролог и да изследвам витамин D и В12 ако всичко е в норма мисля да променя малко начина си на живот ( да махна цигарите и да започна да тренирам отново имам изграден фитнес вкъщи ) дано всичко си дойде на мястото.
След месец ще стоделя как се чувствам и дали е имало ефект за да е от полза на други хора с подобен проблем.Благодаря на отзовалите се!!!

И при мен тази слабост и отпадналост се появи на Коледа. Първите няколко часа мислех, че е от стрес , но личната каза, че уж от вирус било. После излезна кашлица при мен , докато не стана и бактериална пневмония. Но аз пия антибиотика, бих казала че температурата има лек спад, но тази отпадналост не минава и не минава. И аз още се чудя дали е от вирус или както при вашия случай, от силен стрес
Виж целия пост
# 108
И мен ме интересува за пневмонията във момента и аз съм с пневмония и пия антибиотик вкъщи и ме интересува и вие ли бяхте на домашно лечение и за колко време ви мина аз съм уж със вирусна каза единия лекар, пулмологът пък каза бронхит и аз незнам на кого да вярвам.
Виж целия пост
# 109
nqkoi da go razchete
Виж целия пост
# 110
За хемангиоми те и за мен е интересно да разбера повече. И аз имам доста по тялото, външно. Но и аз разбрах,че може и вътрешни да има. Не знам повече. Уж са безопасни
Виж целия пост
# 111
Аз имах на венеца. Излезе в края на бременността. Изрязоха го най- дълбоко, пратиха за биопсия и тогава излезе това, де. Имат склонност към рецидивиране. Майка ми има на черния дроб, не мисли да го маха. Според мен, всеки има някъде вътре.
Виж целия пост
# 112
Важно е да се знае на кой ден от цикъла са правени изследванията.
Виж целия пост
# 113
Важно е да се знае на кой ден от цикъла са правени изследванията.

3 ti den ot cikala
Виж целия пост
# 114
Важно е да се знае на кой ден от цикъла са правени изследванията.

3 ti den ot cikala
Прогестерон се изследва 8-10 дни след предполагаемата овулация, така че в случая не може да се коментира. FSH e добре, за другите вече нямам спомен .... някой друг да се включи.
Виж целия пост
# 115
Съвсем изключих, че и аз имам на черния дроб,даже бях писала скоро тук и някой сподели май за хемангиом точно на гръбначния стълб.
Виж целия пост
# 116
И мен ме интересува за пневмонията във момента и аз съм с пневмония и пия антибиотик вкъщи и ме интересува и вие ли бяхте на домашно лечение и за колко време ви мина аз съм уж със вирусна каза единия лекар, пулмологът пък каза бронхит и аз незнам на кого да вярвам.

И мен ме мотаят повече от месец. Пуснах изследвания и излезе бактериална пневмония. И аз нз вече какво се случва
Виж целия пост
# 117
И мен ме интересува за пневмонията във момента и аз съм с пневмония и пия антибиотик вкъщи и ме интересува и вие ли бяхте на домашно лечение и за колко време ви мина аз съм уж със вирусна каза единия лекар, пулмологът пък каза бронхит и аз незнам на кого да вярвам.

И мен ме мотаят повече от месец. Пуснах изследвания и излезе бактериална пневмония. И аз нз вече какво се случва

На теб не ти ли минава вече? Още ли вдигаш температура?
Виж целия пост
# 118
Виж в тази тема http://m.bg-mamma.com/?topic=1082106.210
Виж целия пост
# 119
 bouquet
тия дни съм зле лошо ми е задъхвам се вие ми се свят, уморявам се причернява ми , качвам се до средата на стълбите и имам чувството, че ще ми изхвръкне сърцето /думка като лудо/ а ушите ми бучат все едно чувам ниски вибрации резонанс/ туптене,  ....и ходих днес сутринта на док. оплаках му се прати ме на изследвания и.....

Скрит текст:
Хематология
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод
ПКК                      
     левкоцити        4.6       x10*9/L     3,5 - 10,5   
     еритроцити           3.70       x10*12/L    3,90 - 5,90   
     хемоглобин              72       g/L    120 - 160   
     хематокрит           25.4                %               35 - 47   
     ср. обем на еритроцитите   68.6       fl     78 - 96   
     ср. Hgb. конц. в ер. 283       g/L    320 - 360   
     ср. Hgb. съдърж. в еритр.   19.5       pg    27 - 33   
     тромбоцити             320       x10*9/L    130 - 450   

      СУЕ        13       mm     0 - 15     Westergren

Биохимия   
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод   

Глюкоза        4.86       mmol/l     2.8 - 6.1     PHOT
Креатинин   42       umol/l     44 - 96     PHOT

Общ белтък        64.7       g/l     60 - 84     PHOT
Албумин        40.4       g/l     35 - 55     PHOT
Холестерол        3.68       mmol/l     < 5.17     PHOT
LDL-холестерол        2.31       mmol/l     < 3.36     PHOT
ASAT        23       U/l     4 - 31     PHOT
ALAT        15       U/l     0 - 33     PHOT
GGT        21       U/l     0 - 50     PHOT
Калий        5       mmol/l     3.5 - 5.6     ISE
Неорганичен фосфор        1.26       mmol/l     0,81 - 1,45     PHOT
Магнезий        0.8       mmol/l     0,7 - 1,2     PHOT
Желязо         1.9       umol/l     6,6 - 26     PHOT
ЖСК                      
     ЖСК     79.66       umol/l    44.8 - 71.6

изписа ми доцентката хематоложка Малтофер 1т. на ден каза пий го до есента и пак се обади имаш ж.д. анемия...и това е..Дъъъ???!!!
питах нещо друго да пия..добавки? изгледа ме тъпо и каза не знам за кви глупости говориш..
те така сега започвам самообучението си в нета ако ме насочите какво що ..все е от полза тръгвайки от ниво 0 Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия