Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се държат вашите кучета, когато имате гости в дома си?
Какво е разгонването при кучетата и кога приключва?
Как да управляваме куче, което става прекалено възбудено при гости?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се държат вашите кучета, когато имате гости в дома си?
При гости кучетата могат да проявят различни поведения - някои стават превъзбудени и се опитват да скочат върху гостите, докато други реагират спокойно след кратко внимание. Някои кучета дори може да искат да играят с гостите или да им предложат играчки. Като цяло поведението на кучетата при гости варира в зависимост от техния характер и обучение.
-
Какво е разгонването при кучетата и кога приключва?
-
Как да управляваме куче, което става прекалено възбудено при гости?
Ако вашето куче стане прекалено възбудено при гости, важно е да го успокоите и да го насочите към спокойно поведение. Можете да опитате методи като игра с играчки, предоставяне на внимание или дори изолация, ако е необходимо, за да се успокои. Ако кучето стане прекалено възбудено при пристигането на гости, от съществено значение е да го успокоите и да го насочите към спокойно поведение. Методи като игра с играчки, предоставянето на внимание или дори изолирането му могат да се използват за успокояване.
-
Какво представлява 'тирамисут'?
-
Как да спра кървенето при порязване на котка?
Прекрасна е.
Малко извън темата, но много смешно ми стана и реших да споделя.
Тука аз и сестра ми (с 9 г по-голяма от мене) се споглеждаме и избухваме в смях и двете... Що ли бе, маме


Да каже човек, че разходки не е получавал скоро - ми не, времето е супер и го разкарвам допълнително даже, ама днес ме ядоса и не издържах и го прибрах. Вкъщи се изпика демонстративно пред вратата (след разходка, на която старателно опика всичко дървесно) и след това беше наказан самичък да си седи в коридора. Тъкмо си викам, че пораства вече и слуша повече и днес ми идваше да го напердаша направо. 
Само като гледам душицата на диванчето ми е от ясно по ясно. Друг някой те е ядосал и сега си го изкарваш на момчето, бърДже да иНдентифицираш виновника и той да си го отнесе. А момчето на йощ една дъъълга разходка!



