За парите и семейството

  • 53 209
  • 1 761
# 330
Чичи, мога да ти кажа, че мъжа и 1000лв да изкарва, хич не му пречи да иска лъскава и скъпа жена Wink

Да, но при мъжа има една особеност- не му пука, че лъскавата жена е с него заради парите му и дори се гордее с това.
А, че и при двата пола лъскавото лови окото, е нормално.
Нали е казано: "По дрехите посрещаш, по акъла изпращаш".
Виж целия пост
# 331
Калина, а бе добре... всичките ми приятели, които изкарват дори и под 1000лв на месец вече са с жени и деца. Че някои даже с жените си живеят при свекървите... не е само до пари да знаеш Simple Smile При добър секс така и завърташ главата, че ходи "ошашавена" и те взима и беден Simple Smile Явно мен ме няма в кревата... ама кот такова.

За колко време секса ще ми замае главата? За 3 месеца, за 6? И то ако съм на 20...при първият случай, в който искам да отидем на почивка, на ресторант или където и да е и няма пари, при мисълта, че искам деца и няма да има как да ги гледаме, ще забравя и секс и всичко. Това което пишеш може да важи за неориентирани девойки, незнаещи какво искат от живота и кои са важните неща.
Представям си как детето иска да му купим нещо и няма пари, но аз се утешавам с мисълта какъв хубав секс правим с баща му...абсурд!
Виж целия пост
# 332
Можеш ли да предположиш, че има живот извън София? В малките градове няма Рафи, Кактус и т.н. и ресторантите там им казват "кръчми" ... не са скъпи, винаги са пълни, хората си излизат, обичат се, правят си деца.
Виж целия пост
# 333
Честно, не мога да си представя живота без Рафи:) (в малките градове доста от кръчмите са "кошмари в кухнята"...)

Не съм в София.

Обаче ако искаш приличен живот, си трябват пари. Ако не - семейната кооперация, със свеки и живот в кланова общност, бррр....
Виж целия пост
# 334
Честно, не мога да си представя живота без Рафи:) (в малките градове доста от кръчмите са "кошмари в кухнята"...)

Не съм в София.

Обаче ако искаш приличен живот, си трябват пари. Ако не - семейната кооперация, със свеки и живот в кланова общност, бррр....
Е, слава Богу, има и друг възможен живот извън този, който ти можеш да си представиш (или за какъвто си чела някъде в Интернет). Сигурно чувството, че някой те провайдва успява да компенсира други фрустрации. Надявам се. Въпреки че клиничната картина не е особено оптимистична, все още Simple Smile
Виж целия пост
# 335
  Описвате си личният, финансови минимум, под който не бихте харесали човек.
Как съм я отървала тая тема досега. Joy
Виж целия пост
# 336
 Описвате си личният, финансови минимум, под който не бихте харесали човек.
Как съм я отървала тая тема досега. Joy
Описват се лимитации, по-скоро. Дори не е практически полезно четиво Simple Smile
Виж целия пост
# 337
Честно, не мога да си представя живота без Рафи:) (в малките градове доста от кръчмите са "кошмари в кухнята"...)

Не съм в София.

Обаче ако искаш приличен живот, си трябват пари. Ако не - семейната кооперация, със свеки и живот в кланова общност, бррр....
Е, слава Богу, има и друг възможен живот извън този, който ти можеш да си представиш (или за какъвто си чела някъде в Интернет). Сигурно чувството, че някой те провайдва успява да компенсира други фрустрации. Надявам се. Въпреки че клиничната картина не е особено оптимистична, все още Simple Smile
Да, ама като ме стегне шапката, мога да се фръцна в Рафи. Имат нелоши неща, стават и за снимка в Инстаграм, бе...ово е стандард.

Клиничната картина без чувство за хумор никога не е добра.

Впрочем любимият ни ресторант е в дълбоката провинция на 50км. от Пловдив.

А иначе е хубаво да има представа за ниво. Аз като млада се лъгах, сега осъзнавам какво насаждане щеше да бъде. Всеки има лимитации, никой не е безграничен. Аз лично не вирея, ако няма някои базови неща. Като насъщното Рафи например.
Виж целия пост
# 338
Можеш ли да предположиш, че има живот извън София? В малките градове няма Рафи, Кактус и т.н. и ресторантите там им казват "кръчми" ... не са скъпи, винаги са пълни, хората си излизат, обичат се, правят си деца.

Не живея в София. Ресторанти и кръчми са различни неща навсякъде. И скъпи и евтини има, не знам кой те е излъгал, че не били скъпи. А че хората се обичат и правят деца, браво на тях.
То народа приказката за бедността и от къде бягала любовта, отдавна я е казал, нищо че вие тук упорито се опитвате да я опровергаете.
Виж целия пост
# 339
Да де ама тая жена нали по някакви критерии го е избрала. т.е все нещо е харесала в него? Значи ако харесам кафявите му очи и чувството му за хумор съм много готина, обаче ако харесам способността му да прави пари съм меркантилна и мързелива? Що?
Защото когато той изкарва малко на жената и е ясно, че и тя трябва да работи, особено ако има и дете/деца, няма хънта мънта, дори и работата да е гадна и да те скапва, пак трябва иначе парите не стигат. Ако мъжа изкарва достатъчно може и да не работиш или да си на някаква лесна работичка, колкото да се казва, че правиш нещо и да имаш джобни.

Аз обаче си мисля, че един мъж който се блъска за 2000-3000 лв, няма да иска лъскава и скъпа жена. Би търсил нещо по икономично. Малко като dnes sum - изкарва човека, но не иска жена да му ги харчи. Тези с 3000 поддръжка са за изкарващите над 10 000 ли се струва.
Но каквото и да си говорим на "пазара" за жени има предлагане за всеки мъж. И по красиви, и по икономични, и по луксозни и така...

@Kalina: да харесваш способността му да прави пари не те прави мързелива и меркантилна, да се възползваш от това, като си стоиш вкъщи и не подхващаш работа, обаче те прави точно това.

@miss_chichi: да, разумен мъжа няма да тръгне да търси лъскава жена, ама я питай батките с джиповете, за които това е нещо като престиж, дали мислят така...

Ми много ясно, че ще си ги избирате по красота, нали после искате децата ви да изглеждат що годе прилично. Хубави деца с пари не се купуват. Парадоксално - най-евтиното и най-безценното нещо е това. То пък извинявай, ама кой мъж ще се прежали за някакво чудовище, ако ще и 5К на месец да вади...
Абсолютно вярно. Генетиката е толкова извратена кучка, че....
Виж целия пост
# 340
Калина, а бе добре... всичките ми приятели, които изкарват дори и под 1000лв на месец вече са с жени и деца. Че някои даже с жените си живеят при свекървите... не е само до пари да знаеш Simple Smile При добър секс така и завърташ главата, че ходи "ошашавена" и те взима и беден Simple Smile Явно мен ме няма в кревата... ама кот такова.
Човече, много си назад.
Младичките женички масово се омъжват за първия изпречил и задържал се принц, за да направят бебинци. Сексът не ги вълнува толкова, а и са твърде неопитни.
Аз съм от провинцията, видях доста жени как, защо и кога се омъжиха.
Виж целия пост
# 341
Калина, а бе добре... всичките ми приятели, които изкарват дори и под 1000лв на месец вече са с жени и деца. Че някои даже с жените си живеят при свекървите... не е само до пари да знаеш Simple Smile При добър секс така и завърташ главата, че ходи "ошашавена" и те взима и беден Simple Smile Явно мен ме няма в кревата... ама кот такова.
Човече, много си назад.
Младичките женички масово се омъжват за първия изпречил и задържал се принц, за да направят бебинци. Сексът не ги вълнува толкова, а и са твърде неопитни.
Аз съм от провинцията, видях доста жени как, защо и кога се омъжиха.
Мда, това си е напълно нормално. Все още има майки (колкото и малко да са), които са запазили здравия си разум и се пробват да набиват в главите на щерките си да правят деца по възможност преди 30-35 години.
Виж целия пост
# 342
Скрит текст:
Честно, не мога да си представя живота без Рафи:) (в малките градове доста от кръчмите са "кошмари в кухнята"...)

Не съм в София.

Обаче ако искаш приличен живот, си трябват пари. Ако не - семейната кооперация, със свеки и живот в кланова общност, бррр....
Е, слава Богу, има и друг възможен живот извън този, който ти можеш да си представиш (или за какъвто си чела някъде в Интернет). Сигурно чувството, че някой те провайдва успява да компенсира други фрустрации. Надявам се. Въпреки че клиничната картина не е особено оптимистична, все още Simple Smile
Да, ама като ме стегне шапката, мога да се фръцна в Рафи. Имат нелоши неща, стават и за снимка в Инстаграм, бе...ово е стандард.

Клиничната картина без чувство за хумор никога не е добра.

Впрочем любимият ни ресторант е в дълбоката провинция на 50км. от Пловдив.

А иначе е хубаво да има представа за ниво. Аз като млада се лъгах, сега осъзнавам какво насаждане щеше да бъде. Всеки има лимитации, никой не е безграничен. Аз лично не вирея, ако няма някои базови неща. Като насъщното Рафи например.
Въпрос на 'ниво' (вероятно), аз обичам думата 'култура", която е надграждана във времето. В "Рафи" не съм била, но виж, стриди в Люксембург са нещо добро като вариант.

Скрит текст:
Да де ама тая жена нали по някакви критерии го е избрала. т.е все нещо е харесала в него? Значи ако харесам кафявите му очи и чувството му за хумор съм много готина, обаче ако харесам способността му да прави пари съм меркантилна и мързелива? Що?
Защото когато той изкарва малко на жената и е ясно, че и тя трябва да работи, особено ако има и дете/деца, няма хънта мънта, дори и работата да е гадна и да те скапва, пак трябва иначе парите не стигат. Ако мъжа изкарва достатъчно може и да не работиш или да си на някаква лесна работичка, колкото да се казва, че правиш нещо и да имаш джобни.

Аз обаче си мисля, че един мъж който се блъска за 2000-3000 лв, няма да иска лъскава и скъпа жена. Би търсил нещо по икономично. Малко като dnes sum - изкарва човека, но не иска жена да му ги харчи. Тези с 3000 поддръжка са за изкарващите над 10 000 ли се струва.
Но каквото и да си говорим на "пазара" за жени има предлагане за всеки мъж. И по красиви, и по икономични, и по луксозни и така...

@Kalina: да харесваш способността му да прави пари не те прави мързелива и меркантилна, да се възползваш от това, като си стоиш вкъщи и не подхващаш работа, обаче те прави точно това.

@miss_chichi: да, разумен мъжа няма да тръгне да търси лъскава жена, ама я питай батките с джиповете, за които това е нещо като престиж, дали мислят така...

Ми много ясно, че ще си ги избирате по красота, нали после искате децата ви да изглеждат що годе прилично. Хубави деца с пари не се купуват. Парадоксално - най-евтиното и най-безценното нещо е това. То пък извинявай, ама кой мъж ще се прежали за някакво чудовище, ако ще и 5К на месец да вади...
Абсолютно вярно. Генетиката е толкова извратена кучка, че....
Точно защото е "кучка", понякога могат да избият стари прегрешения, които са останали иначе скрити във времето и само ДНК анализ може да потвърди съмненията.
Добри "попадания" има когато се "смесват" далечни гени (между раси, държави и т.н.).
Виж целия пост
# 343
...само че майките също така напомняме, че деца се правят след 25 минимум. До 35 има много години, но не е и на 20-22, когато едно дете може да се съвмести с някакво следване, но 2 вече ще те оставят без професия.

И после става гадно, когато младото момиче усети, че десетилетия наред ще трябва да ходи по гадни кръчми тип кошмари в кухнята, вместо в Рафи...защото муньо вече е изградил капитализма - хиляда лева плюс две пенсии плюс женските пари - ехей, почти на програмист го докарва. Има си етаж от кооперация, старто БМВ и ходи на фитнес - направо 100% успех в живота. А, и две деца, разписал се е.

Това ще го обяснявам на дъщерите си многократно. Да не се стига дотам.
Виж целия пост
# 344
Мда, това си е напълно нормално. Все още има майки (колкото и малко да са), които са запазили здравия си разум и се пробват да набиват в главите на щерките си да правят деца по възможност преди 30-35 години.
Друг беше акцентът.

И като се омъжат и родят от първия, какво точно се постига, освен участие в прираста? Мъжът от пияндурка става домошар, жената заумява нещо повече от домакинстване, детето е възпитавано да търси спокойствие, а не кинти и мерцедеси на аванта?
Проблемът на тези с хилядарката заплата не е, че им е ниска заплатата, а че вечно имат чувството колко са се прецакали в живота, а глей Пешо кво ауди кара.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия