За парите и семейството

  • 53 209
  • 1 761
# 390
Въпросът, по-скоро е (и ще се потретя), когато твърдиш, че имаш финансов статус, какво избираш да правиш (вкл. къде да си и не говоря само за "заведения" и Тайланд Simple Smile ) и каква среда да избереш.

LeClerc, съгласна съм. Успокояващо е, че при самосвалянето можеш и да се самоспреш.
Виж целия пост
# 391
A, не, аз съм облъчена с хипстърия, при мен е мета-фръцкане:)

Иначе да, пловдивски феномен е, да минеш по стъргалото и да те видят. Атавизъм от 19 век. Забавно е, няма нужда да се правим на чак толкова извисени. А Рафи се пада на стратегическо място и гравитацията тегли натам да седнеш.

Впрочем не знаех, че има Рафи за бачкатори с обедно меню, в Пловдив явно бизнес моделът е точно някакви дребни мезета, докато се показваш на света и гледаш свят.

Сирен, някой силно те е заблудил, че си облъчена от хипстърия.
Ти си облъчена от еснафтерия и затъналост в 19 век, но не в Пловдив, защото той никога не е бил чак толкова селски град.
Психиката ти е на мома от Сурсулево, която стъква чапразите и излиза на гизмето, белким някой я загледа и вземе.
Това, че си пълниш постовете с чуждици, не те прави да изглеждаш нито по- съвременна, нито по- интелигентна.
От ден на ден се сриваш, което е жалко- тия 3 деца на какво ще ги научиш?
Виж целия пост
# 392
Въпросът, по-скоро е (и ще се потретя), когато твърдиш, че имаш финансов статус, какво избираш да правиш (вкл. къде да си и не говоря само за "заведения" и Тайланд Simple Smile ) и каква среда да избереш.

Ами правиш си каквото искаш - никой не ми е свел списък с изисквания при еди-какви си пари каква храна/дрехи/места/среда се полагат. Правиш това, което ти е достатъчно и което ти е важно, а и което работи за момента.

Абсурт, малко си се объркала, ама нейсе, това виждаш явно. Общо взето всички искат да се показват - ако не беше така, нямаше да има глобален бум на социални медии. Та явно целият свят дълбоко в себе си е мома от Сусурлево и иска да я лайкнат.

Е не знам, не обичате ли да наблюдавате хора, ей така да видите тенденции, да слушате разговори, да си измисляте истории за тия хора?

(децата не се бой на какво ще ги науча - има какво, абе обикновените еснафски неща, малко езици, малко музика, малко бойни изкуства и така...)
Виж целия пост
# 393
Ох, какво да кажем ние клетите в селските градове ? Горките ние. Не ядем в изискани заведения, значи сме смотани и прости Simple Smile
Виж целия пост
# 394
Е не знам, не обичате ли да наблюдавате хора, ей така да видите тенденции, да слушате разговори, да си измисляте истории за тия хора?
Тенденции в какво?

Не, не обичам. Когато чакам на опашка, чат-пат си представям истории за околните, но по-често потъвам в моите си мисли. Когато съм в заведение с приятели (или с мъжа ми, детето, свекърите и т.н.), винаги обръщам внимание на хората, с които съм седнала. Ако съм сама, използвам момента да почета на спокойствие, а не да зяпам непознати люде и да подслушвам чужди разговори.

Лолита, Smile
Виж целия пост
# 395
Oфф, където искате яжте, ама аз лично откакто гледах Кошмари в кухнята, вече съм много скептична към доста заведенийца. Не става въпрос за мода, колкото за организация и хигиена. Както казах, причините са по-прозаични, не "пукайти съ ут яд, чи съм нъ Рафитуууу!"

Таис - тенденции във всичко. Цветове, обувки, размер на групичките, породи кучета...просто обичам да наблюдавам света около себе си. А в Пловдив масите на Рафи са разположени точно срещу човекопотока. А чужди разговори слушам, запомням и понякога записвам, като упражнение. Просто гледаш света. Но както казах, може би си свикнала на софийската капсулованост, за мен беше новост в 4-те години, докато живях там. С времето се попива тоя навик, но пак е нещо регионално и може да се спори кое е нормалното.

Изразът to see and to be seen не се е зародил в Сусурлево, там не говорят инглиш.
Виж целия пост
# 396
Това че има "бум" означава само, че е масово, безспорно, но защо да смесваме хората, които наистина имат статус с тези, които само "показват". "Изглеждам" е далеч от "съм" (често).
Масовостта е типична за новобогаташите или тези, които искат да са като тях.
Хората, които поддържат "нисък профил" са често тези, които са далеч преди другите.
Виж целия пост
# 397
Аз сега обаче не разбрах в крайна сметка - ако имаш даден финансов статус, задължително ли е той да стане веднага видим откъм екскурзии, коли, заведения, дрехи, бижута - или може да е незабележим, но пак да включва някои екстри. В смисъл - ако имаш пари, но поддържаш нисък профил, това по-най ли те прави, или по-ниско от тия, дето са видими. За един преател питам.
Виж целия пост
# 398
Леле, какви превземки за едни лучени кръгчета! Какви томителни описания - ще каже човек, че Сирената е хапвала трюфели. Нали не водиш деца на ресторант, че се заливали със сок от глава до пети и било опасно? Благодаря за последните страници - спуках се от смях! И голяма специалистка по суши....

Не бой се - твоят финансов статус е наистина незабележим, защото е чиста измислица!
Виж целия пост
# 399
Ох, какво да кажем ние клетите в селските градове ? Горките ние. Не ядем в изискани заведения, значи сме смотани и прости Simple Smile

Няма селски градове, има хора, от които селото не може да излезе.
Както се оказа, прословутото Рафи е сборище на кифли и батки, ама в менюто имало лучени кръгчета и бира.
То и в бързото хранене ги гледах онзи ден на витрината, ама нейсе. Mr. Green
Виж целия пост
# 400
Аз сега обаче не разбрах в крайна сметка - ако имаш даден финансов статус, задължително ли е той да стане веднага видим откъм екскурзии, коли, заведения, дрехи, бижута - или може да е незабележим, но пак да включва някои екстри. В смисъл - ако имаш пари, но поддържаш нисък профил, това по-най ли те прави, или по-ниско от тия, дето са видими. За един преател питам.
Наистина ли ти дреме? Най-ценното в тоя живот (след здравето) е да можеш да правиш каквото си искаш, когато си искаш и ако изобщо искаш. Другото е бла-бла и бОли ме фара.

И стига с тия лучени кръгчета. Гадни са.
Виж целия пост
# 401
Добре де, аз едно не разбирам, оплаквате се, че всяка тема завивала към живота на Сирената, а сте на път да превърнете и тази в поредната такава. Пак се обсъжда нейния статус, къде ходела и т.н. Явно наистина ви е много интересна.
На мен например ми писна да чета за въпросното Рафи.
Ние тука в наше село Рафи нямаме, само Хепи ама не разбрах сега то признак за "статус" и "ниво" ли е, за селски кифли и батки ли е, кой се покзва там, кой яде и кой какво прави? Или щом нямаме Рафи значи сме на дъното на Ентилигенцията...или пък сме паднали под него Joy
Виж целия пост
# 402
Изразът to see and to be seen не се е зародил в Сусурлево, там не говорят инглиш.

Е, когато сама напъваш да си покажеш колко струваш, нищо не може да спаси положението. Mr. Green

Актьорът Димитър Маринов, 29 години живее в САЩ и даде 30 минутно интервю, в което не употреби една чуждица.
Усещаш ли какъв въздух под налягане си ти, фръцкаща се с единственото си "качество"- учила английски от трети клас и държаща да покаже на всички, че не е толкова тъпа- научила е да го смесва с българския. Joy
Виж целия пост
# 403
Аз сега обаче не разбрах в крайна сметка - ако имаш даден финансов статус, задължително ли е той да стане веднага видим откъм екскурзии, коли, заведения, дрехи, бижута - или може да е незабележим, но пак да включва някои екстри. В смисъл - ако имаш пари, но поддържаш нисък профил, това по-най ли те прави, или по-ниско от тия, дето са видими. За един преател питам.
Ех, Сирен, Сирен. Спри да се обсесираш с финансови статуси и “показване”, все едно си стока за продан, ами завърти иначе умната си главица към по-смислени дейности. Например децата ти, така и така си с тях по цял ден.

Дори не знам какво точно означава “даден финансов статус”, отивам при Лолита да се срамуваме заедно.
Виж целия пост
# 404
Някои мъже, а и жени, много обичат да обясняват как всеки с над 1000лв заплата е прасе. Само че за София, да си мъж, да си с образование и да не се напънеш за поне още толкова говори за личностни качества, които не импонират на семейство. Лек мързел, каране в коловозчето, нежелание да се напънеш, безотговорност и т.н.Ако щеш и на любов. Щото да чакаш другия да се бъхта и катери, докато ти спокойничко си кюташ на леката работичка, е егоизъм, а той не е съвместим с любов.

Не знaм що в подобни теми има една опашка хора, които да критикуват Сирената за показнО, а половината от тях съм срещала по темите да подмятат и дори натъртват къде ходят, колко взимат, какви възможности имат. Фукня отвсякъде, ама на другите се дразнят Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия