Професия учител - 5

  • 45 198
  • 803
# 330
След като има  напускане на титуляр, ти отпадаш автоматично, обявява се конкурс за мястото. При съкращение на щата, конкурс не се налага.
Имаш право на борса, мисля.
Виж целия пост
# 331
След като има  напускане на титуляр, ти отпадаш автоматично, обявява се конкурс за мястото. При съкращение на щата, конкурс не се налага.
Имаш право на борса, мисля.
Няма да има конкурс, защото от май месец се говори, че една колежка, която смени училището пак се връща.
Виж целия пост
# 332
Ако се освободи място, конкурс трябва да има, дори и формален. Теб обаче това не те ползва, защото дори да има такъв, се явяваш на него на общо основание.
Съкращаване на щата означава, че оттук нататък ще има един преподавател по-малко, отколкото досега и ново място няма да се обявява. Колежката, която е сменила училището, може да не е напуснала, а да е била в неплатен от вашето училище.
Виж целия пост
# 333
Е за какъв конкурс говорите щом ще съкращават щата?
Виж целия пост
# 334
Е за какъв конкурс говорите щом ще съкращават щата?

Именно. Липсата на конкурс се определя от това, не от наличието на "наш човек".
Виж целия пост
# 335
 Титулярът може да напусне, ама с щата какво ще стане след време  е съвсем друга работа. На мен нещо ми намирисва  определено. Това са приказки в пространството - нали до петък си била на работа, в понеделник вече е ясно, че ще се съкращава щат, защото титулярът напускал , обадил се е  в неделя вечерта на шефката, може би? Няма значение, така или иначе ако решат да се освободят от теб, ще се освободят. Начини много. Договорът по заместване може да стане за неопределено време при определени условия, май точно това се опитват да избегнат с теб, ако  титулярът напуска.
Виж целия пост
# 336
Точно това беше гадното, че до петък бях на работа, понеже имаме лятна занималня, изкарах си дните и днес ми казват, че ме съкращават. Ясно е, че не е решено в неделя, нали?!
В петък бях при директорката за отпуската и нищо не се спомена. Но както казахте решили са да ме махнат и имат много варианти сигурно.
Дано си намеря работа, защото бях за първа година и колкото ми беше трудно, така и ми харесваше!
Виж целия пост
# 337
Ако колежката, която иска да се връща, е била в неплатен отпуск, в такъв случай още някой трябва да бъде освободен. Поне според мен.
Виж целия пост
# 338
Ако колежката, която иска да се връща, е била в неплатен отпуск, в такъв случай още някой трябва да бъде освободен. Поне според мен.
Не знам как стоят нещата с нея, но така се говори от май месец. Освен това за една от колежките тази година няма първи клас и минава на занималня. Явно стават повече и някой трябваше да изчезне. Този някой съм аз, може би като най-млада и неопитна, знам ли...
Като знам колко е трудно с намирането на работа дано ми се даде шанс на друго място.
Виж целия пост
# 339
Винаги изчезва най-новият, освен ако не е нечий човек. Явно зорът е да се осигури място на тази, която остава без първи клас.
Виж целия пост
# 340
Винаги изчезва най-новият, освен ако не е нечий човек. Явно зорът е да се осигури място на тази, която остава без първи клас.
Може и това да е. Не се дава път на младите, после мрънкат, че нямало учители. Да не говорим колко колеги има за пенсия...
Виж целия пост
# 341
Дали правилно съм разбрала:
Ти си на срочен договор до завръщане на титуляра. В момента си в платен отпуск. Титулярът ще се връща ли, ще напуска ли и кога?
Виж целия пост
# 342
Дали правилно съм разбрала:
Ти си на срочен договор до завръщане на титуляра. В момента си в платен отпуск. Титулярът ще се връща ли, ще напуска ли и кога?
Ще напуска. На 1 август ме освобождават от работа. Прекратяват ми отпуската, която беше до 29 август. 
Виж целия пост
# 343
тинити, отпуската, която ти се полага, трябва да ти я изплатят, но така, няма да ти се брои за трудов стаж.
Преди това работила ли си друго, защото ако не си и на обезщетение за безработица няма да имаш право:

Цитат
Право на парично обезщетение за безработица имат лицата, за които са внесени или дължими осигурителни вноски във фонд „Безработица“ най-малко 12 месеца през последните 18 месеца преди прекратяване на осигуряването и които:

Когато една врата се затваря, се отваря друга. Приеми го, че е за добро. Може да си намериш по-хубава работа. Успех!
Виж целия пост
# 344
Тинити,повечето от нас за започнали по заместване. Така че горе главата и успех с търсенето на ново място.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия