Професия учител - 5

  • 45 198
  • 803
# 390
Това май е същата програма на МОН, която тръгна в късната есен на 2018. Нещо не ми хареса на мен и се отказах да кандидатствам за обучение през нея.
Виж целия пост
# 391
Аз миналия месец минах обучение по програмата на МОН, но не знам как и кога ще си получа кредита, след като вече няма да съм в това училище.
Виж целия пост
# 392
тинити, декември бях на обучение по програма през платформата на МОН. Удостоверенията ги вземахме после от РУО, от експерта за квалификационната дейност.
Виж целия пост
# 393
Аз миналия месец минах обучение по програмата на МОН, но не знам как и кога ще си получа кредита, след като вече няма да съм в това училище.
След обучението обучаващата организация издава сертификат, в който са написани броя на часовете за обучение и съответния кредит. Понякога раздават сертификатите веднага, а друг път ги изпращат на училището по-късно. Така, че не се бой ще си получиш кредита.  Нищо не се губи. Wink
Виж целия пост
# 394
Аз миналия месец минах обучение по програмата на МОН, но не знам как и кога ще си получа кредита, след като вече няма да съм в това училище.
На нас направо ни ги качиха в профила, където се регистрирахме за обучението и от там си ги разпечатахме.
Виж целия пост
# 395
.....
На нас направо ни ги качиха в профила, където се регистрирахме за обучението и от там си ги разпечатахме.

Да, качват ги, но разпечатани от там не са с мокър печат.
Виж целия пост
# 396
Сефте чувам за тази програма, благодаря!
При нас няколко колеги по специални предмети учат езици, но сами си финансират курса и изпита за ниво В2.

Гаргамела, аз имам ниво С1.2 (TestDaF 5555), но не ми върши работа защото не ми дава право да преподавам. Трябва документ от български ВУЗ. Пък и идеята не е моя, директорът му се иска да въведе специален предмет на чужд език от тази есен.
Виж целия пост
# 397
Самт, мисля, че идеята на шефа ти е добра
Виж целия пост
# 398
Ако е специален предмет (различен от език), тогава изискването не е ли да имаш педагогическа специалност по предмета И документ за владеене на езика поне В2 (или езикова гимназия)?
Или директорът очаква да минеш като преподавател по език и специалист по предмета (без педаг.квалификация)?
Виж целия пост
# 399
Някой карал ли е ПКС към Департамента на ВТУ?
Виж целия пост
# 400
Ако е специален предмет (различен от език), тогава изискването не е ли да имаш педагогическа специалност по предмета И документ за владеене на езика поне В2 (или езикова гимназия)?
Или директорът очаква да минеш като преподавател по език и специалист по предмета (без педаг.квалификация)?

Ами, да си призная, не знам как точно стои въпросът. Имаме си достатъчно учители по чужди езици, за мен те не са опция. Става дума единствено за преподаване на специален предмет на чужд език. Аз си имам педагогическата правоспособност. Имам и знания по езика плюс документ, само дето изпитът е положен в Германия и документът е  издаден там. Според директора ни документът ми не позволява преподаването само с него, щом не е издаден от българска институция. Той смята, че е нужна допълнителна квалификация. Възможно ли е да не е докрай запознат, чудя се...
Виж целия пост
# 401
DAF е международно валиден тест, би следвало да ти го признаят.
Виж целия пост
# 402
.....
На нас направо ни ги качиха в профила, където се регистрирахме за обучението и от там си ги разпечатахме.

Да, качват ги, но разпечатани от там не са с мокър печат.
намираш им телефона в Интернет и се обаждаш да си попиташ за сертификата Simple Smile не вярвам да откажат да ти го изпратят.
Виж целия пост
# 403
Rumka, абсолютно никога не ми се е налагало лично да търся обучаващата организация за получаване на сертификат. Това е тяхно задължение, има си някакъв ред и в крайна сметка всеки си е попълнил личните данни по време на обучението.
Виж целия пост
# 404
Здравейте! Моля за подкрепа на Вашата колежка от гр. Казанлък
В линка има цяла история
https://www.peticiq.com/235106?fbclid=IwAR1ZBlitqXayx61aQcqF6wK6 … p32xzcNd-Vpmop__0
А това е група вподкрепа на г-жа Чакалова. 
https://www.facebook.com/groups/323184408586813/

Благодарим Ви!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия