Подготовка за малкия човек - тема 6

  • 37 937
  • 751
# 435
Здравейте, момичета!
Искам да си направя комплект за изписване на новородено, но се чудя за началото на август дали ще му трябва дълъг ръкав. В един магазин продавачката твърдеше че няма как да се изпише с голи ръце, но мен ми е странно - няма ли да му е топло с дълъг ръкав и завито в пелена?
Виж целия пост
# 436
Ние хванахме миналия юни края захлаждане и дъждове, тъй че не се знае никога.Хубаво е да си имаш дълъг ръкав, някое друго тънко боди или жилетчица пък на място се преценява най-добре.Все пак ще останете в болницата някой ден и ще видиш как се обличат бебчовците.
Виж целия пост
# 437
Някоя от вас да има проблеми с очите в следствие на бременността?
От време на време забелязвам така наречените "светкавици" само в едното око.. Записала съм си час за преглед, но реших да питам и вас?
Виж целия пост
# 438
Имах такъв епизод по време на втората бременност и сега по време на третата. Не знаех, че може да има връзка с това. Ако имаш повече инфо, пиши.
Виж целия пост
# 439
Някоя от вас да има проблеми с очите в следствие на бременността?
От време на време забелязвам така наречените "светкавици" само в едното око.. Записала съм си час за преглед, но реших да питам и вас?
Аз имах такива проблеми няколко пъти, даже и на двете очи (най-вече като ги търкам докато си мия лицето под душа).
Имах на няколко пъти и влошаване на зрението (замъгляване и слабо зрение)... за кратко. Иначе съм с добро зрение.
Всичко това трябва да отшуми след раждането.
Виж целия пост
# 440
Здравейте, момичета!
Искам да си направя комплект за изписване на новородено, но се чудя за началото на август дали ще му трябва дълъг ръкав. В един магазин продавачката твърдеше че няма как да се изпише с голи ръце, но мен ми е странно - няма ли да му е топло с дълъг ръкав и завито в пелена?

Според мен пелената може да я пропуснете. Покрай мен никой не използва тази пелена след това. Ние за изписването бяхме взели одеалце.

По принцип новородените са с несъвършена терморегулация и дори август се препоръчва дълго ръкавче.
Виж целия пост
# 441
И аз съм за август, и съм взела комплект за изписване с дълго ръкавче.
Виж целия пост
# 442
И аз забелязвам, че имам проблеми с очите, докато бях бременна и сега, след като родих. Но мисля да изчакам да се нормализират хормоните и после да се прегледам. Позната така сложу очила, а после се оказа че е ок.

За летните бебета памучна пелена ще е необходима, дори и да не я ползвате на изписването. Има тънки материи памучни дрешки с дълъг ръкав.
Виж целия пост
# 443
Аз имам проблеми с очите след раждането. Бях на преглед преди да родя , за да получа документи, че няма проблем да родя нормално ( в последствие родих секцио), тогава всичко беше в норма, но сега ще ходя на нов преглед , че не се чувствам добре със зрението
Виж целия пост
# 444
Здравейте, момичета!
Искам да си направя комплект за изписване на новородено, но се чудя за началото на август дали ще му трябва дълъг ръкав. В един магазин продавачката твърдеше че няма как да се изпише с голи ръце, но мен ми е странно - няма ли да му е топло с дълъг ръкав и завито в пелена?
Аз родих миналата година в началото на август. Бях нагласила като дълъг ръкав така и къс (не забравяйте, че може да случите на някой дъждовен ден). В деня на изписването беше адска жега... Изписаха бебето по боди с къс ръкав, гащеризонче (без ръкави и крачоли), тънки чорапки и повито с тънка пелена/одеялце
Виж целия пост
# 445
Аз също имам лек дискомфорт с очите. Появяват ми се снежинки. Simple Smile обикновено като си мия лицето. Очната ми каза месец, два след като спра да кърмя, да отида на преглед. Преди това прегледа е безсмислен заради хормоните. Simple Smile

Дори и за Август според мен за изписване си трябва дълъг ръкав. Ако акушерките кажат, че няма нужда, ще го изпишете само по боди и одеалце. Simple Smile
Виж целия пост
# 446

За летните бебета памучна пелена ще е необходима, дори и да не я ползвате на изписването. Има тънки материи памучни дрешки с дълъг ръкав.

Тези стандартните за изписване пелени честно казано не вижда за какво са необходими и кога се ползват.
Виж целия пост
# 447
Не съм купила нищо с дълъг ръкав, а средата на юни го чакаме. Ще взема само едно жакетче, което ще ползвам в случай на по студени дни. Големия ми е априлско бебе и пак на 4-5 ден вече излизаше само по боди навън. Но тук се ходи по сандали целогодишно, децата са калени и няма традиция да се навличаш.....
Виж целия пост
# 448
И аз мисля, че на 30 + градуса пелена е излишна, да не говорим за одеалце.

Бебетата нямат терморегулация в началото и лесно се претоплят, внимавайте.
Виж целия пост
# 449
На 30+ направо по боди потник и никакви чорапи... и аз се чудя на подобни неща, после от лек ветрец и пневмонии, отделно ситни червени пъпки пак от претопляне стават. Ранната закалка се отблагодарява после, не оставяйте баби и разни соц кукумицини да ви дават акъл бре мами.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия