Козунаци 2019

  • 40 229
  • 741
# 165
ЕваНиколова,
поръската се казва Hagelzucker
Канкретно моята е купувана от Германия.
В предната тема се коментираше:
https://old.bg-mamma.com/?topic=1028571.msg38420943#msg38420943
Дори marcheva14 сподели как си я приготвя сама.
рецепта
Виж целия пост
# 166
Аз съм на вълна репетиции  Laughing
Снощи към 19 ч.замесих козунак по рецептата на Venetta. Не можах да го изчакам да втаса, но пък сутринта към 7 ч. тестото ме чакаше  Laughing
Оформих го, втаса втори път и резултата е:


Скрит текст:



Сега сложих да се меси козунак по рецептата на Pina. Май, май пак ще втасва до сутринта ooooh!

Илка, чудесни са се получили козунаците ти! Да ви е сладко!
Виж целия пост
# 167


Morena Направих тестото по рецептата в хлебопекарната , само месене 1,50 мин програма , като всичко съм правила както му е редът. Стана по-рядко ( сложих 900гр. брашно). Извадих го и домесвах с още брашно , докато стане по-гъсто.Вижда ми се много това тесто за един козунак!А още не е довтасало.Правя го да втасва един час в фурната на 50С.Явно ще са два козунака тази вечер , тъй като и формата ми е по малка силиконова.

Не разбрах. За коя рецепта, каква програма 1.50мин.?! 
Виж целия пост
# 168


Morena Направих тестото по рецептата в хлебопекарната , само месене 1,50 мин програма , като всичко съм правила както му е редът. Стана по-рядко ( сложих 900гр. брашно). Извадих го и домесвах с още брашно , докато стане по-гъсто.Вижда ми се много това тесто за един козунак!А още не е довтасало.Правя го да втасва един час в фурната на 50С.Явно ще са два козунака тази вечер , тъй като и формата ми е по малка силиконова.

Не разбрах. За коя рецепта, каква програма 1.50мин.?! 

Програма за тесто в хлебопекарна.Рецептата за козунак с кисело и прясно мляко. Козунаците вече са готови, като за първи опит е добре Smile
Виж целия пост
# 169
....................
Дори marcheva14 сподели как си я приготвя сама.
рецепта
Благодаря ти!  Simple Smile  Снощи пуснах рецептата, защото имаше запитвания и аз си разреших да я публикувам, като съм показала моята рецепта, тя е свалена от един итал. сайт, +  рецептата на Люси Евтимова и + оригиналните перли как изглеждат. Разбира се, че в домашни условия не може да се направи така почти еднакви като кубчета, но е доста прилична, добра е. На Люси Евтимова съм и фен и понякога пробвам от нея рецепти, за което благодаря и винаги са били с прекрасен резултат, но нейната рецепта за перлена захар този път не е добра, дали съм и обяснение кое не ми е харесало.

Сметана за мен има само два вида, тази от 35.1% - ползвам я за сладкиши и още една която е 20-22 %  9 ползвам я за готвене, като добавя и заквасената  сметана която е 30%. Последната няма такова удоволствие , разбира се, че има и от 25 %, пак няма такова удоволствие. Всичко друго което се предлага на пазара за мен е измислица и грешно дадени пари. Peace
Виж целия пост
# 170

Май заприлича на козунак, нищо че му обърках нещо. Ама точно сега ми е все едно какъв е, утре ще го изследвам. За следващия път съм си заплюла рецептата на Морена, но ще сменя млеката Simple Smile.

Честит празник!

П.С. Козунакът е страхооотен, топи се в устата. Не мога да му опиша вкуса, но определено е по-хубав от този с прясно мляко. Разлика виждам.
Виж целия пост
# 171
Честит Великден на католиците!
Виж целия пост
# 172
Скрит текст:

Май заприлича на козунак, нищо че му обърках нещо. Ама точно сега ми е все едно какъв е, утре ще го изследвам. За следващия път съм си заплюла рецептата на Морена, но ще сменя млеката Simple Smile.

Честит празник!
П.С. Козунакът е страхооотен, топи се в устата. Не мога да му опиша вкуса, но определено е по-хубав от този с прясно мляко. Разлика виждам.
Изглежда много добре даже, какво му е обърканото? Щом казваш че и на вкус ти е харесал, какво повече да искаш, супер е.
С какво замени прясното мляко, в крайна сметка? С кисело или със сметана?
Виж целия пост
# 173
Честит Великден на който празнува, а на останалите - честита Цветница!

Понеже при нас сега са почивните дни, сега правим и козунаците и яйцата. Та ето големия козунак за Великден, пак по рецептата на Моренка.



Този път със сладко от смокини (смлях го, за да се маже по-лесно), стафиди и орехи.



Според мен обаче, смокините не са най-идеалната плънка за козунак.
Виж целия пост
# 174
Ето ги сладурчетата от замесеното снощи и печено сутринта тесто, пак по рецепта на Морена. Мисля,че вече ми е любима!👌
Тук е класически,а на втората снимка със сладко от сини сливи с орехчета вътре.
Имах и 6 мъфина с течен шоколад,но те първи отидоха още топли,топли! Честита Цветница и католически Великден на всички празнуващи!
Виж целия пост
# 175
natka, със сметана е, течна.
Тестото не беше гладко. Така или иначе половината вече го няма.
Виж целия пост
# 176
Ще ме накарате и аз да правя козунак по рецептана Морена. Simple Smile Досега съм правила само по.рецепта на кулинарен елексир и пина. Нямат грешка.
http://morrennaa.blogspot.com/2014/03/blog-post.html?m=1 - тази ли рецепта ползвате?
Виж целия пост
# 177
Дидка, не е тази. Тя даде линк преди няколко страници, но не съм сейвнала самия линк, върни се малко назад. 😃
Виж целия пост
# 178
Дидка, последната в блога ми, най-новата публикация там. Ако виждаш подписи, кликни на моя и си право там. Simple Smile

Деси, Криси, rovaru, прекрасни козунаци!
Виж целия пост
# 179
...Въпроса ми е обаче веднага като го замеся ли...?
Да.
А преди това правиш ли отделно стартер с мая, захар, прясно мляко и малко брашно или всичко замесваш наведнъж? Преди да се сложи в хладилника добре ли го омесваш и добавяш ли и останалата мазнина? На следващия ден колко време го оставяш да се темперира преди да го размесиш и да почнеш да го сплиташ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия