Брекети – къде, какви, за колко? -тема 12

  • 48 692
  • 797
# 510
По-стегнати са така и няма да се отпуснат  както при ластиците.
Благодаря , а има ли нещо различно, което се поставя  преди да се свалят?
Виж целия пост
# 511
Надявам се да има някакъв резултат, но още е толкова рано. На 7 октомври ще ходя за да ми ги затегнат за първи път. Иначе при мен като си отварям устата понякога пука челюстта, но не всеки път, още преди брекетите. Не мисля, че това ще бъде някакъв промлем.
Здравейте,
Искам да попитам дали някой е коригирал кръстосана захапка ? Половината долно чене е с обратна захапка, а другата му половина с нормална, като двата улея между централните горни и долни зъби се разминаха.

Това се промени осезаемо след 45 ми година. Поради неправилната захапка, долните зъби почнаха да избиват горните и да ги разклащат.

Сложих брекети преди един ден само на долната челюст с повдигащи пломби отзад, за да не могат двете ченета да се затварят напълно, за да може да се приберат половината долни зъби, които са в обратна захапка. Нищо не ме боли и нямам никакво разраняване в устата си и дано така да е занапред. Реших се на тази процедура след 6 м. мислене. Надявам се след около 2 г. нещата да завършат с добър край.

Бихте ли ми казали, дали сте имали познати с такъв проблем и какво се е случило ?
Здравей! Все едно описваш точно моя случай - едно към едно! Едната ми половина е идеална, а другата е в обратна захапка. Сложих брекети преди седмица и решението не беше лесно, защото лекарката не даде много надежди за идеален резултат. Според нея ми трябва и операция на челюстта, която аз разбира се искам да избегна, защото положението не е чак толкова зле. Не знам какво да си мисля...дали въобще има опит с този тип проблем. Дано не избързах с решението си. Определи 18-месечно лечение, но ме увериха, че ако се налага да се удължи ще го направят без да ми взимат повече пари. Твърде е рано да кажа дали си заслужава. Но силно се моля да си заслужава и заради парите и заради неудобството в устата. Чудя се кога горе долу се забелязват първите промени. Някой може ли да сподели опит?
И друго се чудя, хора...правилно ли съм разбрала, че при възрастните, кътните зъби не подлежат на разместване? Много благодаря предварително!
Ходила съм между другото преди това и при други ортодонти на консултации и общо взето мнението им се припокрива с това на сегашната ми ортодонтка. Евентуално се замислям, ако лекарката се съгласи да ми направи онова изтъняване на зъбите, което се прави, за да се стесни долната захапка леко...трябват ми милиметри, за да покрият горните долните. Как се казваше тази процедура? и може ли да споделите мнение или опит? Станаха много неща и много въпроси. Извинявам се и благодаря отново предварително!
 

Здравей! При мен промяна имаше още на третия, четвъртия месец. Ще усетиш колко бързо ще започнат да се местят зъбите. Все пак ще трябва повече време докато се наместят хубаво. При мен не успяха да се наместят идеално, но положението е много по-добре от преди. Иначе наистина е по-добре да избегнеш операцията ако е възможно .На мен също ми беше предложена, но отказах. Това, което ме притеснява сега е, че получих пукане от едната страна на челюстта при широко отваряне  на устата. Чудя се дали може да е вследствие на коригираната захапка. Някои от вас имал ли е подобен проблем ?
Виж целия пост
# 512
Аз днес ходих на преглед при ортодонт и ми каза това,от което се страхувах. От едната страна захапката е станала кръстосана отново...
Виж целия пост
# 513
Ето снимки на споменатите леко сини ластици, рибено коремче се водят според моя доктор. И двете снимки са от днес, понеже ми ги сменяха.
Скрит текст:
така изглеждаха точно след месец
  тези са току-що сложени


Страхотни, свалих вашите снимки, ще ги покажа на моята докторка, дано да има вариант да поръчаме същите Simple Smile

А иначе за да не отговарям нов отговор - ортодонтката ми препоръча да си мия зъбите със звуковата четка още при самото слагане. Нямам паднали брекети.

Аз забелязах, че самото лепило около брекетите се е оцветило 🙄
Някой има ли сходен проблем? Надявам се, че може да се “ изчисти " поне на предните зъби. Отвратителено е...
Виж целия пост
# 514
Здравейте. И аз да се похваля , след година носене, вече съм почти готов.Честно казано не ми се свалят 😁 сега
Виж целия пост
# 515
Здравейте хора с красиви усмивки или на път да станат такива Simple Smile
Сетила съм се аз на 46г. да си оправям зъбите и така се зачетох в темата уж да разсея колебянията си, а те по-скоро се увеличиха. Ортодонът, при който ходих, каза, че щяло да отнеме 1 г. и 2 месеца, но тук хората говорят за периоди 2-3 г? Притесняват ме и евентуална поява на кариеси, и без това си имам достатъчно пломби, както и на джобове в следствие на недобро почистване.
Но най-вече въпросът ми към вас е дали предложената ми цена от 2000 лв за керамични брекети само за горе е ок, защото цитираните в темата цени май винаги ли са за долни +долни брекети, така ли е?
Освен нея допълнително се плащали и 250 лв. за специален комплетк за почистване, какъвто никъде не виждам някой друг да е споменал да ползва, и накрая 250 лв за ритейнъри.
Виж целия пост
# 516
Здравейте хора с красиви усмивки или на път да станат такива Simple Smile
Сетила съм се аз на 46г. да си оправям зъбите и така се зачетох в темата уж да разсея колебянията си, а те по-скоро се увеличиха. Ортодонът, при който ходих, каза, че щяло да отнеме 1 г. и 2 месеца, но тук хората говорят за периоди 2-3 г? Притесняват ме и евентуална поява на кариеси, и без това си имам достатъчно пломби, както и на джобове в следствие на недобро почистване.
Но най-вече въпросът ми към вас е дали предложената ми цена от 2000 лв за керамични брекети само за горе е ок, защото цитираните в темата цени май винаги ли са за долни +долни брекети, така ли е?
Освен нея допълнително се плащали и 250 лв. за специален комплетк за почистване, какъвто никъде не виждам някой друг да е споменал да ползва, и накрая 250 лв за ритейнъри.
Цената до голяма степен зависи от ортодонта. 2000лв само за горни си е нормално. При моята долни с горни са малко над 4000 вече ако не се лъжа. Времето за наместване също е нормално (отново съдя по моята ОД) Аз лично съм със сравнително голяма корекция(без вадене на зъби), но за година и половина се наместиха чудесно. Още на 6м. зъбите ми бяха подредени доста добре, но сега вече са перфектни Simple Smile За ретайнери на мене ми искат 150 за долу (постоянен) и 40лв за горен (сменяем) така че сигурно зависи от системата която ще използват. За кариесите решението е много добра хигиена ( аз лично ходех на зъболекар на 3 месеца горе долу за да ми почиства зъбите (зъбен камък който заради струпването на зъби се образуваше супер бързо) та тя следеше за кариеси. Имах един кариес и ми го направи докато си бях с брекети без проблем. Tези 250лв за комплект за почистване аз лично нямам идея за какво е. Аз си взех звукова четка и зъбен душ - мии родих се с тях Grinning
Дано да съм помогнала Simple Smile Успех
Виж целия пост
# 517
Аз днес ходих на преглед при ортодонт и ми каза това,от което се страхувах. От едната страна захапката е станала кръстосана отново...
Слагали ли са ретайнер ?
Скрит текст:
Здравейте хора с красиви усмивки или на път да станат такива Simple Smile
Сетила съм се аз на 46г. да си оправям зъбите и така се зачетох в темата уж да разсея колебянията си, а те по-скоро се увеличиха. Ортодонът, при който ходих, каза, че щяло да отнеме 1 г. и 2 месеца, но тук хората говорят за периоди 2-3 г? Притесняват ме и евентуална поява на кариеси, и без това си имам достатъчно пломби, както и на джобове в следствие на недобро почистване.
Но най-вече въпросът ми към вас е дали предложената ми цена от 2000 лв за керамични брекети само за горе е ок, защото цитираните в темата цени май винаги ли са за долни +долни брекети, така ли е?
Освен нея допълнително се плащали и 250 лв. за специален комплетк за почистване, какъвто никъде не виждам някой друг да е споменал да ползва, и накрая 250 лв за ритейнъри.
Цената до голяма степен зависи от ортодонта. 2000лв само за горни си е нормално. При моята долни с горни са малко над 4000 вече ако не се лъжа. Времето за наместване също е нормално (отново съдя по моята ОД) Аз лично съм със сравнително голяма корекция(без вадене на зъби), но за година и половина се наместиха чудесно. Още на 6м. зъбите ми бяха подредени доста добре, но сега вече са перфектни Simple Smile За ретайнери на мене ми искат 150 за долу (постоянен) и 40лв за горен (сменяем) така че сигурно зависи от системата която ще използват. За кариесите решението е много добра хигиена ( аз лично ходех на зъболекар на 3 месеца горе долу за да ми почиства зъбите (зъбен камък който заради струпването на зъби се образуваше супер бързо) та тя следеше за кариеси. Имах един кариес и ми го направи докато си бях с брекети без проблем. Tези 250лв за комплект за почистване аз лично нямам идея за какво е. Аз си взех звукова четка и зъбен душ - мии родих се с тях Grinning
Дано да съм помогнала Simple Smile Успех
Аз съм на 56 г. и от две седмици съм с брекети първоначално само на долните зъби. Струва ми 2000 лв., керамични. За горните след време пак около толкова. Каза ми ортодонтът, че вероятно 1 г.6 м. -2 г. ще е най-малкия период за оправяне. За сега нищо не ме боли, свикнах веднага, дори ям вече не пасирани, а на малки късчета храна. Само не се отхапва с предните. Говоря много добре и никой не ми забелязва брекетите, само ако ги покажа. Почти половин година загубих в мислене защо, кога , как , къде и има ли смисъл. По-горе съм писала за проблема си с кръстосаната захапка, която се появи след 40-та ми година, иначе зъбите ми са абсолютно прави и на долното чене имам всички с мъдреци без един, а на горното липсват вече 4 кътника, 3 от които извадих през последните 3 г. поради разклащане, иначе имам само пломби по зъбите си, нямам коронки, мостове или импланти. Оказа се, че горните здрави зъби се избиват и разклащат от кърстосаната ми захапка и при мен е наложително, а не толкова естетически. Четох и разпитвах и разбрах, че за брекетите няма възраст. Много е важно захапка и зъби, а най-важно е да си запазиш до последно здрави ТВОИ зъби в устата. Та, и аз се уредих с тази придобивка и се надявам всички усилия да бъдат ОК.
Виж целия пост
# 518
Благодаря много ви за отговорите, бяха ми много полезни споделените ви мнения и опит!
Виж целия пост
# 519
Аз днес ходих на преглед при ортодонт и ми каза това,от което се страхувах. От едната страна захапката е станала кръстосана отново...
.   

Носила ли си ритейнъри и преди колко време ? Преди лечението кръстосана ли беше захапката ?
Виж целия пост
# 520
Значи преди лечението от ляво беше кръстосана,да,и сега върви натам явно. С постоянни ритейнъри съм,свалих брекетите април месец средата. Допитах се до друг ортодонт сега,но ще ходя и при моята.
Виж целия пост
# 521
Аз бих те посъветвала да не разчиташ само на постоянните ритейнъри. Трябва да носиш нещо на всичките зъби поне нощем.
Виж целия пост
# 522
На мен ми е ясно,аз изрично я питах,тя беше категорична,че само постоянни ще бъдат достатъчно. Аз нямам против и 5 ритейнъра да нося ако трябва.
Виж целия пост
# 523
Тогава иди при друг ортодонт да ти направи.
Виж целия пост
# 524
Е те вече са разместени и се засичат един друг като захапвам нещо. В крайна сметка аз нямах много криви зъби и точно най-проблемните да отидат в начална позиция,и то не по моя вина. Аз не съм ортодонт,ако можех сама да се лекувам щеше да е добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия