Големите загадки

  • 638 355
  • 10 627
# 10 560
Само дето още няма на практика работещ реактор с хелий-3
Сигурно много неща има, но е адски скъпо. Тази сегашната ракета също е адски скъпа. Ще видим старшипа на спейс екс дали ще направи транспорта по-приемлив.
Виж целия пост
# 10 561
Хелий-3 от Луната ще ни осигури енергия за 5000 г.
https://technews.bg/article-26985.html

То първо трябва да се построят индустриални, а не експериментални инсталации за термоядрен синтез. Токамаци накратко. Wink
Виж целия пост
# 10 562
Интересен е случая с журналиста изследовател Габриел Моралес. Има три по-раншни експедиции, които също завършват с изчезването на изследователите:
През октомври 2019 г. аржентинският журналист Габриел Моралес се впуска в тропическата гора Мадре де Диос, следвайки на пръв поглед невъзможна следа: стара карта, петроглифи в Пушаро и серия от координати, сочещи към ограничен район на река Палотоа.

Няколко дни по-късно Габриел изчезва.

Неговият фотоапарат Nikon D850 е възстановен с 47 снимки. Първите няколко показват типична експедиция. Последната не би трябвало да съществува.

Този случай обединява последно радио съобщение, снимка, направена двадесет и три секунди по-късно, и серия от открития, които отново повдигат въпроса:

Дали Габриел Моралес е открил истински доказателства за Паитити в сърцето на перуанската Амазония?

ИИ Видео възстановка:

https://youtu.be/uehrC_FZCEQ?is=dwqhemg7SbcpBtA1
Виж целия пост
# 10 563
Интересен е случая с журналиста изследовател Габриел Моралес. Има три по-раншни експедиции, които също завършват с изчезването на изследователите:
През октомври 2019 г. аржентинският журналист Габриел Моралес се впуска в тропическата гора Мадре де Диос, следвайки на пръв поглед невъзможна следа: стара карта, петроглифи в Пушаро и серия от координати, сочещи към ограничен район на река Палотоа.

Няколко дни по-късно Габриел изчезва.

Неговият фотоапарат Nikon D850 е възстановен с 47 снимки. Първите няколко показват типична експедиция. Последната не би трябвало да съществува.

Този случай обединява последно радио съобщение, снимка, направена двадесет и три секунди по-късно, и серия от открития, които отново повдигат въпроса:

Дали Габриел Моралес е открил истински доказателства за Паитити в сърцето на перуанската Амазония?

ИИ Видео възстановка:

https://youtu.be/uehrC_FZCEQ?is=dwqhemg7SbcpBtA1
Това според мен е фейк. Не намирам повече информация за такъв човек...
Виж целия пост
# 10 564
Едно събитие, което се развива в Мексико близо до границата със САЩ:

През май 1997 г. Раул Фабрисио Гарсия преживява едно от най-шокиращите и странни събития, за които сме представяли в „Невидимият“. Това, което започва като религиозно убежище в Ла Румороса, Баха Калифорния, се превръща в невъобразима нощ: изгубени, без вода и принудени да спят на дърво, за да оцелеят, Раул, Ламони и Салвадор твърдят, че са били заобиколени от повече от 50 светещи същества.

В продължение на часове те наблюдават малки същества с големи очи, сребристи предмети в небето, странни сфери, тъмни фигури, същество, носещо се във въздуха, и явления, които не се поддават на всякаква логика. На разсъмване те откриват трипръсти стъпки, камъни, подредени в триъгълник, и цветя, непознати в района.

Години по-късно хипнозата разкрива обезпокоително послание: има пазители, които наблюдават дървото, и ако се опитат да общуват... тази защита ще приключи.

Дали е било извънземен контакт? Междуизмерен портал? Или духовно преживяване, невъзможно за обяснение?

Цялото интервю:
https://youtu.be/JLetCaYkF1c?is=okZzCZzsC5v0Q8h5
Виж целия пост
# 10 565
Интересното е че треакторията на Артемис-2 ще наподобява числото осем,което е малко странно и необяснимо.
Виж целия пост
# 10 566
Интересното е че треакторията на Артемис-2 ще наподобява числото осем,което е малко странно и необяснимо.
На мен ми прилича на ключа сол.
Виж целия пост
# 10 567
Ако траекторията беше по права линия изпъната като конец щеше да е даже по-странно. Ето едно филмче, в което добре са описани етапите на полета, а тук и като статия на български.
И също много ми се ще да копна едно мнение от интернет като поздрав за всички вярващи, че стъпването на луната е снимано в Холивуд:

Скрит текст:
На 01.01 посетих космическият център Кенеди, или както е по-познато мястото Кейп Канавъръл.
Бяхме за седмица във Флорида, а това посещение го отлагам от 2017-та, а и за първи път водих баща ми в Щатите, та, той човека на 75, получи добър подарък.
Седмица пред това го водих в US Rocket center в Хънтсвил, Алабама, или родното място на ракетите Saturn-5.
И двете места са страхотни, но размера на Кенеди центъра е направо умопомрачителен.
Автбоуса който ни караше към една от бившите площадки за изстрелване спря и изчака няколко минути алигатори който бяха на пътя. За голям мой късмет, това беше на около 200м от сградата в която се извършва монтажа на Артемис, адаптирана за него след края на програмата space shuttle през 2011, както и командният център, от който са наблюдавани изстрелванията в периода от 60-те до 2000-те години.
Бях на един метър разстояние от совалката Атлантис в нейният музей и ясно се виждаха следите от спуквания, удари на микрочастици и липсваща топлоизолация. Видхме mock-up на совалката Ентърпрайз, както и два броя в пълен размер Сатурн-5, оригиналните капсули Аполо 14 и Аполо 16 с брутални следи по щитовете.
Мога да пиша още час за това колко е интересно, но по-скоро бих казал всеки който може, да отиде да види.
Особено онези, които твърдят, че човек не е бил на Луната, просто да види какво е построено, за да бъде заблудена Тутранската селищна система
Дълбок поклон пред инженерите и учените построили всичко това и покорили космоса. На днешно време разполагаме с брутални технологии, а масовият човек се върти в кръг от безумно консуматорство, риалити и фалш. Тези хора са градили бъдеще с логаритмична линийка, моливи и мечти.
Виж целия пост
# 10 568
Виж кой зачекна темата и тогава си реши дали си струва да обясняваш Wink
Виж целия пост
# 10 569
Най-странното около кацането на Луната според мен е, почти примитивната технология през 70-те години, която ги е завела до Луната, кацнали са, и са се върнали обратно. Сега сме доста напред технологично и пак има сума проблеми при излитане и кацане. А преди 50 години, едни консервни кутии с двигател са успели да заведат хора на Луната и да ги върнат. Излиза че колкото по-простички са технологиите, толкова по-лесно е да се лети в Космоса Simple Smile
Виж целия пост
# 10 570
Интересното е че треакторията на Артемис-2 ще наподобява числото осем,което е малко странно и необяснимо.

Зависи от гледната точка. Може да наподобява и безкрайност, което е малко странно и необяснимо .
Виж целия пост
# 10 571
Най-странното около кацането на Луната според мен е, почти примитивната технология през 70-те години, която ги е завела до Луната, кацнали са, и са се върнали обратно. Сега сме доста напред технологично и пак има сума проблеми при излитане и кацане. А преди 50 години, едни консервни кутии с двигател са успели да заведат хора на Луната и да ги върнат. Излиза че колкото по-простички са технологиите, толкова по-лесно е да се лети в Космоса Simple Smile
Всъщност нищо ключово не се е променило. И сега гледаме същите процеси както са били преди 50+ години. Няма нищо принципно ново. Същите тристепенни ракети както тогава, двигатели на същия реактивен принцип, същото гориво и т.н. Принципният напредък е направо нула. Огромната промяна е в изчислителната мощ на съвременните компютри, но това е спомагателно. Онова, което дефакто е пренесло хората на луната и тогава и сега не се е променило грам, точно както двигателят с вътрешно горене не се е променил кой знае колко последните сто години. Усъвършенстване има разбира се, но нищо фундаментално ново.
Виж целия пост
# 10 572
Най-странното около кацането на Луната според мен е, почти примитивната технология през 70-те години, която ги е завела до Луната, кацнали са, и са се върнали обратно. Сега сме доста напред технологично и пак има сума проблеми при излитане и кацане. А преди 50 години, едни консервни кутии с двигател са успели да заведат хора на Луната и да ги върнат. Излиза че колкото по-простички са технологиите, толкова по-лесно е да се лети в Космоса Simple Smile
Сега изискванията за безопасност и допустимия риск са много по-високи. Основното предимство на съвременните мисии ще бъде лунният модул, благодарение на развитието на компютрите и автоматиката. Въпреки това и тогава, и сега е необходимо построяването на огромна ракета. Проблем при сегашната ракета е свръх завишената цена за построяването ѝ, като по политически причини се поддържа тази раздута програма. SpaceX постига значително повече и по-бързо с по-малко средства. Когато Starship бъде завършен, полетите ще се осъществяват чрез многократно изстрелване на модулите в околоземна орбита, там сглобяване, зареждане с гориво и след това тласък към Луната. Използването на многократно използваеми ракети ще бъде много по-евтино, отколкото всичко наведнъж да се изстрелва от Земята с еднократна ракета, както при Аполо и сегашните мисии.
Виж целия пост
# 10 573
Най-странното около кацането на Луната според мен е, почти примитивната технология през 70-те години, която ги е завела до Луната, кацнали са, и са се върнали обратно. Сега сме доста напред технологично и пак има сума проблеми при излитане и кацане. А преди 50 години, едни консервни кутии с двигател са успели да заведат хора на Луната и да ги върнат. Излиза че колкото по-простички са технологиите, толкова по-лесно е да се лети в Космоса Simple Smile

Теорията (математическият апарат) е била същата. Само сметките са ставали бавно, но явно е имало време.
Двигателите са били принципно същите, само електрониката е била по-скапана.
И тогава първият път са кацнали на магия - имали са гориво за Х секунди за да изберат място за кацане, а се е оказало, че там, където са се насочили, няма подходящо. И в последния възможен момент Нийл Армстронг е намерил добро петно.
Виж целия пост
# 10 574
Първия път са кацнали с космически модул, а третият е бил в ракетата за да им помогне да се върнат, сега май ще пробват да кацнат директно със совалката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия